Kışın kilo verilir mi ? Sabah mı akşam mı yürümeliyim ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve mck tarafından 26 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mck

mck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet saygıdeğer forum üyeleri,sorum şöyle...Benim boyum 174 cm ve kilom 87.Ben geç olsada anladım hatamı ve çok yediğimi farkettim.Kilo vermek istiyorum.2011 yaz ayına kadar 7-8 aylık bir süre içinde 15 kilo vermek istiyorum.Beyaz ekmeği sadece kahvaltıda 2 dilim tüketiyorum onun dışında hamur işi vs. yok 2 haftada bir kıymalı pide var(Bizim burada meşhur)...Tempolu yürüyüş yapmak istiyorum.Ancak sabah (saat 06:00 )mı yapayım,akşam mı(Saat 18 civarı)...Bir de kışın kilo verebilir miyim,terlemek önemli mi ? Önümüz kış olduğu için mecburum. 1 saat tempolu yürüyüş + önceki yediklerimin yarısı şeklinde 7-8 ayda 15 kilo vermek istiyorum.Sizden bana yol göstermenizi rica ediyorum.

Yazın mı , kışın mı ? Sabah mı akşam mı ? Bu soru önemli benim için...Teşekkürler...

Bu şekilde 15 kilo verebilir miyim,ekstra birşey yapmadan..?

2. army1010

army1010 Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    izmir
    öncelikle azimli olmalısın 6 ay da 24 kilo verdim arkadaşım hemde yemeğimi hiç kesmeden sadece her akşam düzenli olarak koşarak.Ve bu altı ay kışa denk geldi hiç bir sorun çıkmadı aksine o kış hiç hastalanmadım ve inanılmaz enerjiktim ve kondisyonum çok gelişti artık her kış düzenli olarak koşuyorum form için 15 kiloyu çok rahat verirsin.Önemli olan antermanları hiç aksatmaman.Allah kolaylık versin başarılar şimdiden....

Bozo-Baku bunu beğendi.
  3. Petrucci

Petrucci Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Günlük öğün sayılarını çoğaltıp bu öğünlerde yediklerini azaltmanı öneririm. Kışın insan vücudu incelebilir de yağ toplayabilirde, ki genelde yağlanma daha yüksek olur kış aylarında.. Bu tamamen senin yaptığın kardiyo programıyla alakalı., tavsiyem orantılı yemek seçimi, ne yağsız ne de yüksek karbonhidratlı yiyecekleri tercih etmen. Ekmek yemeden olmaz ama mümkünse esmer ekmekleri tercih et, gerçek çavdar ve kepek ekmekleri. 2 haftada bir pideden birşey olmaz ama kardiyo programını aksatmadan düzenli yapman lazım. Tabi yaşınla da orantılıdır herşey..

4. mck

mck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cok tesekkur ederim cevap icin.dediklerinize uyacagim.

5. yakuza35

yakuza35 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret...
    Yer:
    Güzel İzmir
    güzel bir diyetle desteklersen fazlasını verebilirsin sabah sadece ekmek yiyorum demişsin buna gerek yok eğer 7-8 aya yaydıysan bu süreyi ekmeğinide peynirinide ye sadece kendine programlı bir beslenme alışkanlığı kazandır ekmek olarakta tam tahıllı ekmekleri tercih et posa bakımından faydasını görürsün öğün sayısını fazla tut örnek bir beslenme programı şu şekilde olabilir
    saat 7.00 kahvaltı yemeği :
    *100 gr peynir
    *2 ince dilim kepek ekmeği
    *domates,salatalık,roka güzel büyük bir tabak dolusu yiyebilirsin
    *şekersiz çay
    saat 9.00 ara öğün:
    *1 porsiyon meyve
    saat 12.00 öğle yemeği :
    *2 porsiyon zeytinyağlı sebze yemeği
    *1 su bardağı yağsız yoğurt
    *2 ince dilim kepek ekmeği
    saat 14 ara öğün
    *1 porsiyon meyve
    saat 17 ara öğün
    *1 su bardağı yağsız süt
    saat 19 akşam yemeği
    *300 gr ızgara balık -----veya -----3 köfte kadar ızgara veya tavuk
    *bol salata ----------------------------1 su bardağı yağsız yoğurt
    *2 ince dilim ekmek------------ ------ 2 ince dilim ekmek
    saat 22 ara öğün
    *2 porsiyon meyve yanında 2 tam ceviz içi

bir porsiyon meyve örnek : 3 adet kuru kayısı,1 adet elma,1 adet orta boy muz vss....
    bir porsiyon sebze yemeği: 6 yemek kaşığı

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 06:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 06:49 ----------

eğer bu programı dediğin gibi kardiyo ile desteklersen güzel sonuç alırsın hedefe kolay ulaşırsın sporuda bence akşam yemeğinde 1 saat sonra yapabilirsin 1 saat tempolu yürüme yapabilirsin bu piyasada terleme için eşofmanlar var kaliteli olanlardan 1 tane edinirsen ve bunula beraber yürürsen etkisi artacaktır yapmış olduğun sporunda birde gün içinde mekik çekmeye çalış ve bu mekik sayısını maximumda 1000 çıkarmaya çalış tabi hemen değil zaman içinde atıyom 1 ay sonunda günde 1000 mekiği yapıyor olmanın faydası var bir tavsiyem daha 15 kilo verdikten sonra bir spor salonuna yazılman vede protein ağırlıklı bir diyetle vücudu toplaman olcaktır sarkmalar vs için bunları sölemesi kolay fakat uygulaması epey çaba gerektirir sana bu yolda azim ve başarılar dilerim...

Son düzenleme: 28 Eylül 2010
    ozpirik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş