KİLO VERMEK İÇİN BU PROĞRAM NASIL

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve qoldex tarafından 2 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. qoldex

qoldex Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe ve Finansman
    Yer:
    İzmir
  2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    838
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bu cardio ile birleşmiş tüm vücut programı tam tüm vücut değil ama mantığı ona göre oturtulmuş büyük ihtimal haftada 3 gün bunu yapıyorsunuz.Türkiye'de salonlarda bu program veriliyor , başlangıç için güzel program 1. ayı doldurup değiştirin , kilo verme olayı bu programla yürütüceğiniz beslenme programına bağlı aslında bunu yaparak kiloda alabilirsiniz önemli olan bu hususlarda söylediğim gibi beslenme programı.Beslenme programı oluşturma hususlarında forumdaki konuları okursanız çok rahatlıkla sorunuzun cevabını bulursunuz...

3. qoldex

qoldex Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe ve Finansman
    Yer:
    İzmir
    Boy: 180
    Kilo: 97
    günde 3 kupa yeşil çay içiyorum ve 3 litre su içiyorum (1.5 litresi limonlu)
    Amacım kilo vermek ve haftanın 5 günü spora gidiyorum
    Sabah 2 dilim ekmek 2 yumurta 150-200 gram lor 1 salatalık domates şekersiz çay
    Öğlen http://i.hizliresim.com/1yk7BA.jpg yanına 5-6 yemek kaşığı bulgur pilavı
    Akşam sadece http://i.hizliresim.com/1yk7BA.jpg

Böyle bir beslenme programı uyguluyorum
    Böyle bir programda kay kaybı yaşar mıyım?

4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.424
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kocaeli Üni.Bilg.Müh.Öğrencisi
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    fatsecret gibi bir android uygulamasıyla ya da fittingo,kilotakibi gibi sitelerle kalori alımınızı hesaplayabilirsiniz.kilo vermek istiyorsanız vücudunuzun ihtiyacı olandan daha az kalori almalısınız.yani alınan kalori harcanan kaloriden düşük olmalı ki kilo veresiniz.yaklaşık ne kadar kalori almanız gerektiğiyle ilgili bir çok internet sitesinden hesaplama yapabilirsiniz fakat en güzel yöntemi deneme yanılmadır.belli bir kaloriye göre beslenin,haftada yarım kilo ile bir kilo arası veriyorsanız devam edin,daha az veriyorsanız kaloriyi azaltın,haftada 1-2 kilo arası veriyorsanız da kaloriyi biraz artırın.ayrıca bu esnada kas gelişiminin devamı ya da kas kaybının olmaması için de sizin durumunuzda günde 150gr civarı protein iş görecektir.ayrıca diyetinizde de sağlıklı kaynaklardan gelen 80-100gr yağ bulundurmaya özen gösterin.

ayrıca şunu unutmayın,yanlışa düşüp çok hızlı kilo verme sevdanız,kas kütlesinden de kayıplar yaşamanız anlamına gelir ve bu spora devam edecek bir birey için kaybettiği kütleyi yerine koymak uzun süreler alabilir.bu sporda yukarıdan düşmek her zaman daha avantaj,çünkü belli bir kütleniz zaten var.o yüzden sabırla,emin adımlarla ilerlemek belki daha çok zaman alır ama sonucunun çok daha iyi olacağı kesin.

5. qoldex

qoldex Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe ve Finansman
    Yer:
    İzmir
    ******.com'dan baktım günlük almam kalori 2406 http://i.hizliresim.com/1ykO55.jpg ben bu spor programı ile kaç kalori veriyorumdur? ona göre kaç kalori keseceğimi hesaplayacağım ve beslenme programı hazırlayacağım
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Mayıs 2015 ---
    Haftada 5 gün spora gidiyorum bu programı uyguluyorum 5 gün mü uygulayıp 2 gün vücudu dinlendirmeli miyim yoksa 6 gün spor yapıp 1 gün mü dinlendirmeli miyim

Son düzenleme: 2 Mayıs 2015
  6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.424
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kocaeli Üni.Bilg.Müh.Öğrencisi
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    yediklerinizin gramajlarıyla kalorilerini hesaplayabilirsiniz dediğim uygulama-siteler sayesinde.2500 kalori civarı bence de size uygun değer.

programınız da adaptasyon programına benziyor fakat haftada 5 gün fazla.ben spor geçmişinizi,şimdiye kadar nasıl çalıştığınızı neler yaptığınızı,vücut durumunuzu,antrenmandaki performansınızı bilemeden net yorum yapamam.

7. qoldex

qoldex Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe ve Finansman
    Yer:
    İzmir
    vücudum bu cidden vasatın vasatı durumunda artık kendimden nefret eder hale geldim ve kesin kararlıyım ve artık bir şeyleri başarmak istiyorum
    http://i.hizliresim.com/pgoo2J.jpg
    http://i.hizliresim.com/OqZZ53.jpg
    Bundan 1 yıl önce 30 kilo verdim en son eylül ayında 89 kiloydum spor geçmişim yok 1 ay spor yaptım bıraktım bu adaptasyon programlarıyla
    haftanın 2 günü okula gidiyorum 07.30 öğlen 15:00 gelir gelmez spora gidiyorum
    haftanın 3 günü staja gidiyorum 06.30 akşım 18.45 evde oluyorum 20:00 gibi spora gidiyorum
    Bu program adaptasyon programı olduğu için ne diyeceğimi bende bilmiyorum :l

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    838
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bakın , ilerleyen zamanlarda açıcağım konular arasında olucak yağ yakımı / kilo verme / neden kilo veremiyorsunuz / metabolizma hızlandıran besinler tarzı genel konuların hepsine değinicek konular oluşturucam daha detaylı okumanız için size link olarak yazılarımı önerebilirim.
    Şimdilik yapmanız gereken duruma gelelim.Günlük almanız gereken belli bir kaloriyi hesaplayıp 2 hafta boyunca sporla düzenli sabit kalorili programı aldığınızda 1 kg vermiyorsanız eğer tam 2 hafta içerisinde iki şey yapmanız gerekli hem bir kalori açığı oluşturulmalı hemde haftalık kardio 50 dakika artırılmalı bunlar eklendikten sonra yapılan ikinci haftada kilo verilir.Kilo vermenin mantığıda burdan gelir , kalori azalt , yaktığın kaloriyi artır.Sizin genel sorununuz yüksek yağ oranınızı yakmak , şuan ki vücut geliştirme programına ekstra olarak gün içinde boşluğunuzda hergün sadece 40 dakika yürüyüş ekleyin bakın bu dediğim gerçekten size kilo verdiricek şuan yaptığınız programdan hiçbirşeyi eksiltmesenizde günde 40 dakika boyunca yürüyüş 14 gün boyunca bunu eklerseniz şuan ki temponuza gerçekten kalori yaktığınızı görüceksiniz.Daha önerebilenecek çok şey var ama forumu okursanız zaten kendiniz bunlara rahatlıkla ulaşıcaksınız.

qoldex bunu beğendi.
  9. zyzz09

zyzz09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kardes nerde oturuyosun hani her programin macrolari benzer ama bzim salona tamamiyle benzio.d

10. jackal6961

jackal6961 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bana göre en iyi kardiyolar koşmak ve yüzmektir.Yüzme imkanın yoksa koşmalısın.Tempoyu da nabzına göre belirlemelisin.Eğer ağır bir antrenman yapıyosan da kardiyoyu en son yap sadece.Yapmıyosan farketmez

11. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Amacın yağdan yakmak olsun bu yüzde tüketebildiğin kadar protein tüket. Karbonhidrattan kısmaya bak ve şekeri kes. Şuan için sabahları ekmek yerine süt ve yulaf ezmesi ile 4 yumurta beyazı ile iyi bi kahvaltı çıkartırsın. öğle ve akşamları bellirttiğin şekilde yersen çok çok iyi olur. Ayrıca tavuğu fazla yağlı tüketme. Antrenman sonu bisiklet yerine koşu daha iyi arada yürüşlerle 3-5 dakika koşu yap

12. qoldex

qoldex Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe ve Finansman
    Yer:
    İzmir
    Benim yaptığım kahvaltı ile senin önerdiğin kahvaltı arasındaki fark ne vücudun ada olsa karbonhidrat ihtiyacı yok mu kaslarında ihtiyacı var

13. Hakan.98

Hakan.98 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Fark olarak ekmek yerine yulaf ezmesi önerdim daha tok tutar ekmeğe göre daha az kalorisi vardır. ve yumurta sayısını arttırdım. Sabah alacagın protein önemlidir. Yalnız dikkat hepsini değil 2 sinin beyazı diğerleri tam. Karbonhidratın fazlası ise enerji için kullanılmak üzere vücutta yağ olarak depo edilir. Bu yüzden karbonhidratı kısmamalısın. Kompleks karbonhidratları tercih etmelisin.

Sayfayı Paylaş