KİLO VE YAĞ ORANI

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve arda özbal tarafından 18 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. arda özbal

arda özbal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar ben kiloluyken vücut yapım çok değişikti halen daha da aynı ama banamı öyle geliyor bilmiyorum
    102 kiloydum şuan 68 kiloyum tamamen diyetle verdim uzun sürede fakat
    kiloluyken karnım sarkıktı tamamı ile yağ yani bel çevresi ve göbek yanları aşırı yumuşak şekildeydi şuan o kadar kilo vermeme rağmen halen dahada sorun aynı inceldim biliyorum fakat aynaya baktığımda nereden inceldiğimi farkedemiyorum sanki oradaki yağlar olduğu gibi duruyor gibime geliyor.

yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    kas kütlen olmadığı sürece istediğin görüntüyü elde edemezsin

3. arda özbal

arda özbal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    peki o kadar kilo nereye gitti

4. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    yağdan çok kas kaybettiğin için boşa

5. arda özbal

arda özbal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    tamam anladım ama smol beden kıyafetler giyiyorum yani en dar olanlarından nasıl oluyor anlamadım biraz daha aydınlatırmısın

6. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    ağırlık çalışmadın sanırım. kas kaybetmişsindir bu nedenle vücudundaki yağ kütlesi azalmış olsa bile yağ oranı fazla düşmemiştir. doğru dürüst kas kütlesi olmadan düşük yağ oranına inmek zor.

mrthr35 bunu beğendi.
  7. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    anlatmama gerek kalmadı gayet güzel açıkladı :)

8. arda özbal

arda özbal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yok ben seni anlamıştım zaten ama aynaya bakıyorum aynı gibi geliyor kıyafetler den dolayı inceldim diyorum sonra bişe giydiğimde yağlar sarkıyor bazen anlamadım gitti

9. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    ağırlık çalışmalısın. deri sarkmaları falan da olmuştur sende. şimdi kas hacmi yapmak için çalışmalısın. 6 aydan önce vücudun çok mutlu etmeyecektir seni. tam olarak istediğin kıvam ise 1-2 yıl arasında olur. hala sarkık derilerinde iyileşme gözlemleyemezsen de cerrahi müdahale gerekebilir. ama 2 yıl çalış bundan önce.

10. arda özbal

arda özbal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    vücudum kilolu ikende sarkık gibiydi nasıl diyim yani sadece göbeğim şiş değildi geniştim yanlarım ve belim kalındı yani halen dahada var yanlarım ve belim de yağ o yüzden bi değişiklik göremedim gibi geliyor kendimde ama 45 kiloya yakın verdim bu durumu çözemedim

11. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Arda bak 3 kişi aynı şeyi söylüyoruz sana. Kilo vermen seti fit yapamya yetmez. Mühim olan yağ yakman gerekirdi. O 45 kilonun ne kadarı yağ ne kadarı kas ne kadar su?
    büyük oranda sen yağından daha fazla kas kaybettin. sürekli salata falan mı takıldın? çok fazla vücudu aç mı bıraktın? Ortalama ne yedin bu süreçte? ne kadar yedin bir yazar mısın?

12. arda özbal

arda özbal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sana şöyle söyleyim kesinlikle öyle ağır diyetler yapmadım diyet yapmadım desem daha yeridir lahmacunda yedim kebapta şekeride kesmedim yağıda ama hep aç kalktım ve az az yedim böyle olduğu halde durum bu sağlıksız beslendiğimi sanmıyorum olması gerekeni yaptım yani

13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    yapman gereken clean bulk + sağlam ağırlık antremanı ile kas kütlesi kazanmak. yoksa 40 kgye düşsen anca gider böbek ve ne kadar estetik olabilir?
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Aralık 2016 ---
    günlük 1900 kalorinin altında almak sağlıksız beslenmen anlamına gelir. sen 1500 kalori altında bile almışsındır

14. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Arda hormonsal bir sıkıntın olduğunu sanmıyorum, mrthr35'in dediği gibi clean bulk ve ağırlık ile hacim kasmalısın.
    Yediğin şeyleri tek tek saymalısın. Fatsecret var, myfitnespall var artık hangisi uyarsa sana. Hassas bir tartı al. VE ŞEKERİ KES TAMAMEN.
    Masa başı işte çalışan ve spor yapmayan bir erkek için 1600e-1700e kadar yolu var hocam. Ne tipler gördüm, adam sabah kalkıp gece 12ye kadar toplasan 1km yol yürümüyor... O yüzden dediğniiz tam doğru değil. Ve spor yapmayan insanların kas oranı da çok düşük oluyor. O yüzden bazal metabolizma hızı sizin 2000 cal ise onların 1600 olabiliyor.

15. arda özbal

arda özbal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler ama ben kendimde hormonel bir problem olduğunu düşünüyorum çünkü kikolu olanlarda kendiminki gibi bir vücut görmedim hiç çünkü kiloluyken aşırı yumuşaktı vücudum halen dahada aynı bu yüzden sizlere böyle bir soru yöneltmiştim yumuşama ve göbek çevresinin bu kadar değişik olması aklımda sorular oluşturuyordu

16. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    eline hayatın boyunca bir dambıl almamışsın, vücudunun yumuşak olması gayet normal. yine de endişeleniyorsan dahiliye bölümüne bi uğra (seni endokrinoloji bölümüne yönlendirir) test yaptır.

17. arda özbal

arda özbal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    elime hayatım boyunca çok kez dambıl aldım atış uzmanıyım kollarım da da hiçbir problem yok gayet iyiler göbek çevresinden bahsediyorum teşekkür ederim
    resim falan atarım isterseniz arkadaşlar

Son düzenleme: 18 Aralık 2016

Sayfayı Paylaş