KİCK BOX VE FİTNESS

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Bymasterz tarafından 7 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar kısaca anlatayım futbolcuyum şu anda ligimiz bitti of sezondayız ben fitness yapıyorum zaten fakat bugün spor salonumda kampanya oldugunu gördüm haftada 2 gün kick box 2 gün fitness şimdi bunu yapmayı düşünüyorum 2 ay yapmayı düşünüyorum nisan 14 gibi başlayıp haziran 14 gibi biticek
    bana bi zararı olurmu yani esneklik bakımından falan futboluma bi zararı olurmu 2 ayda ne kadar gelişebilirim ki yani kendimi savunacak dayak yemiyecek kadar çevikleşebilirmiyim bunları merak ediyorum aynı zamanda kondisyon bakımından eve kum torbası almayı düşünüyorum 5 set 2 dk şeklinde hergün çalışmayı düşünüyorum konuya hakim olanlar bana bi bilgi verirlerse aydınlatırlarsa güzel olur :) :) :)

2. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Ben kickboksa gittim sonra futbola döndüm zayıflattı beni biraz kilom vardı özgüvenim geldi teknik öğrendim kondisyon oldu

3. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim ne gibi teknikler öğreniryorsun bide ben eve kum torbası aldım cok terletiyor çok iyi kondisyon bakımından kickbox yapmayı düşünüyorum ama 2 aylık yani :) zaten her gün olmasada 2 günde 1 10 km koşuyorum parktaki koşu alanlarında 1 tam tur yüzde 50 ile 1 tam tur yüzde 85 90 civarı patlıyorum :)

4. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Zaten bende ağır antrenman yaparım yastıklara boğluğa vuruyorum gölge boksu dumbelarla yumruk çalışması terlemeyi bırak sucuk günde 10 t shirt giy çıkarırım tenkik olarak ilk hafta yumruk sonra tekmelere sonrada blok ve sıyrılmayı sonra öğrendikten sonra maç ayarlar sen ben hobi yapcam dersin

5. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım kardeşim çok sağol zaten spor yapıyoruz kendimizi savunmak için olsun bunları ögrenmek istiyorum peki box torbasının bana ne gibi faydaları olur :)

6. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Zamanla vurdukça yumrukların tekmelerin iyi olacak illa torbada olacak değil yastığa vurursun çantaya vurursun

7. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim merhaba 2 ayda ne kadar gelişir kendini savunma bakımından ne kadar ilerlersin orasını bilmem bu sana bağlı teknikleri çabuk oturtup uygulamaya uydurmana bağlı 2 ay yaparsın yaptıktan sonra ogrendigin teknikleri unutursan bir halta yaramaz babacan kick box basit bir spor değil sizdeki kondisyon antrenmanlari kick boxda da var ışte önce kos sağ m
    kol cebir sol kol birdir bir pozisyonu al diz çekerek yerde bacağı açık olanların arasından geç oldugun yerde dizleri karına çek falan bunlardan sonra açma germe daha sonrada yeni başlayanlar ilk gün adimlama ile başlar 2. Gün sağ sol adım lama 3. Gün bunlarla beraber sağ sol direk falan böyle çıkar bu
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Nisan 2016 ---
    Box torbasina gelince vurmasını öğrenmeden torba falan alma yok illa alacam babacan ben istiyom diyor isen önce bir bandaj ve eldiven edin yoksa bileği sakatlarsin haberin olsun 2 ay kick box yapayım dersin 3 ay kolun alçıda kalır sakin bilinçsiz sormadan iş yapma kum torbası dövmek öyle basit değil kaç kg lik alacaksın ? Dahada önemlisi önce git yumruk atmayı öğren sokaktaki gibi değil farklı
    :)

Son düzenleme: 9 Nisan 2016
  8. Bymasterz

Bymasterz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Leyaton 70 Cm x 25 Cm Kayışlı Boks Kum Torbası alıcam Ağırlığı : 14-15 Kg yani başlangıç için iyi gibi bandaj elastik bandaj alırım onunla elimi sararım eldivensiz sadece bandajla vursam ne olurki sıkıntı yaratırmı

9. Serhat..

Serhat.. Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim ne olur ne olmaz bak bizim salonda birini böyle uyardım güzellikle söyledim dinlemedi bende karismadim bileği incindi adamın yapma önce nasıl vuracağını falan öğren

Sayfayı Paylaş