Kütle Arttırtma ve Yağlı Bacak Sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve musstafa tarafından 25 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. musstafa

musstafa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar. Ben 19 yaşında 172 cm boyunda ve 63 kiloyum. Spora yeni başlıcam ve bunu sürekli yapmayı planlıyorum. Ancak kafamda bir soru var.
    18 yaşımda 7-8 kilo birden aldım ve bu kilolaların hepsi üst bacak ve popo kısmında birikti. Hala dahada duruyolar. Oturuncu yağlar yayılıyo ve kötü bir görüntü oluşuyo. Şimdi soruma gelelim. Boy-kilo oranımdan dolayı kütle arttırmam lazım. Kütle arttırırkende illaki vücut yağlanıyo. Korkum şu kütle arttırırken bacaklarım daha da kalınlaşır mı? Yada kütle arttırırken bacaklarımdaki yağları ertitmeninde bir imkanı var mıdır?
    Kafamdaki bu soru yüzünden spora başlıyamıyorum. Önce spora yazıl, hocanla konuş derseniz, yazılcağım spor salonundaki hocalara pek güvenmiyorum, antremanlarımıda kendim oluşturucam.

2. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Bulk dönemindeysen birazda sabretmen gerekiyor benimde aynen dediğin gibi göbek pek çıkmaz direk aldığım yağ bacağa gider bende bulka girerken biraz yağlı girdim daha sonra bulkdada biraz yağ aldım tabi . Karar senin ya dayanıcaksın biraz kütle arttırıp birazda yağlanıcaksın yada definasyona girip biraz cılız bir vücut çıkıcak ortaya . Ama şu açıdanda bak hacim almaya başladığında üst vücudunda genişleyecek yani alt vücutla daha orantılı olucaktır yani kendimden biliyorum eskiden armut tipi vücut tipine sahiptim.

3. musstafa

musstafa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    peki hocam, antremanlara bacak eklemelimiyim? yani squat tarzı hareketler daha da kalınlaştırır mı? yoksa ağırlıksız bacak hareketleri yağlanmayı önlemeye yardımcı olur mu?

4. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Aynen ağırlıksız daha yerinde olur senin için . Ağırlıksız bir süre çalış daha sonra hafif ağırlıklarla tekrar sayısı yüksek şekilde çalışırsın .

5. musstafa

musstafa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bi up yapıyım başlığa. Hala tavsiyelere açığım.

Sayfayı Paylaş