küresel ısınma ve dünyanın sonu

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ahmetgunduz tarafından 18 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    ilk olarak saçmalıyorsunuz lafı konunun dağılmış olasına idi. başlık küresel ısınma, konu ecüce mecüce gelmiş. ikincisi, verdiğin örneklerden yazdıklarımı anlamadığın belli ,SİVASLI . metal yığınları ile canlı hücre ne alaka. biri canlı. bulunduğu ortamda var olup çoğalabilme yeteneğine sahip. diğeri cansız bir nesne. var olması ve birşeye dönüşmesi tek başına mümkün değil.

benim anlamadığım sizlerin allahın yarattığı mükemmelğin farkında olamamanız. beyniniz var olmayı anlamaya çalışmak yerine herşeyi allah yarattı deyip işin içinden çıkmaya programlanmış. dünya 5-6 milyar yıldır var. düşün bir kere milyar yıl. ve insanların dünya üzerindeki varlığı ne kadar 1 bilemedin 2 milon yıl belkide daha da az. peki bizleri ve dünyayı yaratan allah insanı dünyaya göndermeden evvel dünya üzeerinde canlı yaşamını yaratmamışmıydı. dinazorlar insanlar yeryüzünde var olmadan milyonlarca yıl önce yokmuydu. bunların hepsi bilimsel veriler. insan var olmadan önce bu dünya üzerinde yaşam formları vardı. allah yaratıcılıkta kolaya kaçmamıştır ,insanı yaratma haricinde, diğer tüm canlılar belli aşamalar ve zaman sürecinde dünya üzerinde varolmuşlardır. çünkü allah adem ve havvanın cennette sonsuza kadar kalamayıp sonunda onun koymuş olduğu yasağı deleceklerini de biliyordu eminim , çünkü o herşeyi bilendir der kur'an, ve onları dünya ya göndereceğini de çünkü dünyanın var olma sebebi ney: insanlık. ve bu milyarlarca yıllık zaman sürecinde birçok canlı oluşmuştur. milyarlarca yıl. allah yaratığı herşeyin sırrını insanların merak edeceğini biliyordu ayrıca ona bunun içinde beyin verdi, düşün dedi. araştır, bul.

kısacası ben dünyayı ve canlıları yaratan allahın bunu yaparken herşeyi bilimsel bir denge üzerine kurduğunu ifade etmeye çalışıyorum. bu gün yurtdışında birçok bilim adamı evrenin ve dünyanın var oluş sürecini inceliyorlar. dünya nasıl var olmuş, bu süreç nasıl gelişmiş, bunu açıklama çabası içerisindeler. sen ve senin gibiler ise , SİVASLI, boşlukta durup dururken birden bire dünyanın ve onun üzerinde yaşayan birsürü canlının var olduğu savını sürdürmeye devan edin. herşey bir süreç dahilinde var oldu. bunu anlatmaya çalışıyorum ama beni anlayabilmen senin düşünsel gücünlen alakalı. zayıfsa beni anlayamaman doğal....

2. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    bak hernan ayni mesaj hem buraya hemde özelime yazmissin.sen ve senin gibiler demisiin.düzgün seviyedeki insanlar gibi konusmayi ögrenmeden benim özelime mesaj yazma

3. cNyT

cNyT Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Hakikaten anormal ama mesela ben bu yazıyı yazarken sırtımdan güneş vuruyor ve cam açık. sadece hafif bir esinti var. balıkesirdeyim.

4. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    gumbur gumbur geliyor, orta vade de yuksek yerlerde arsa almak, silah, temin etmek, unlari depolamak lazim, uzun vade de ise zaten bir gun olecegiz ..

5. ahmetgunduz

ahmetgunduz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    istanbul
    artık dönüş için çok geç bunu bütün bilim adamları söylüyor ama yinede birşeyler ytapan yok zaten. bush hala kyoto protokolünü imzalamıyor habire salıyor..... karbondioksiti.allah sonumuzu hayır etsin.

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Kyoto protokolünü biraz açar mısın :?: .

7. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    tokyo dan once japonyanin baskenti imis, burada yillar once bu protokol imzalanmis fakat abd hindistan ve cin beni gececekler diyerekten yan cizmis..
    bu sehirde bu antlasma yapildigi icin adi bu sekilde kalmis..
    fabrikalar havaya az karbondioksit salsin diye yapilan bir protokol iste..
    ibneler yuzunden bir cok insan sular altinda kalacak yada gunesde eriyecek..
    hollanda zaten suyun altinda olan bir ulke, denizlerin onunde koca koca bentleri olan bir ulke..
    ilk gumburtuye biz gidecez sanirim..
    Allah sonumuzu hayir etsin, baskada guvencem yoktur..

8. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bu her taşın altından çıkan abd nin adı şeytanla aynı manaya gelmeye başladı artık :x .

9. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Küfür etmeden de fikirlerimizi belirtebiliriz - burası halka açık ve her yaş grubundan insanların erişebildiği bir forum.

10. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    mahfedilen dunyanin gidisine dayanamamis, bir kelime ile hissi veya fevri davranmisim..

kusuruma bakmayin..

saygilarimla,

11. CENTAUR

CENTAUR Guest

Eğer Dünya nın sonu gelecekse yakın bir zamanda olması fikri beni aslında o kadarda korkutmuyor düşündümde, bu dünya b.ktan bi dünya ve benim ne çoluğum çocuğum var ne bi kısmetim nede geleceğe yönelik bir birikimim, emeğim, nede hazırlığım:oops: .

Ama eğer olacaksa kollarım 45 cm. nin üstüne çıktığı zaman olsun bari :D :p .

Yada benchte 120-130 nan 10 tekrar yardımsız performansa ulaştıktan sonra da olabilir.

Benim gibi düşünen var mı :?: ;) .

12. sahmat

sahmat Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ...
    simdi amerikanin stili ne oldur ne guldur oldugu icin (turkiye den biliyorum) ve abd de bu dunyada yasadigi icin kesinlikle ilgililerdir diyebiliriz, bu baglamda bunlar illa ki bazi onemli arastirmalar yapageleceklerdir.

acep uzayda yeni bir dunya yaratma calismalari bu isin belki de bir backupu olabilir mi ?

hani derler ya mars dan ay dan bana ne, hormonsuz domates yemek istiyorum.

efendim sozun kisasi; umit ederim ki gec kalinmis olunmasin.

ayrica insanoglunun gucude bir yere kadar zira Allah var, en azindan benim icin oyle.

sevgili CENTAUR, 45 lik kollar ile mi dev dalgalari asacagiz.. guzel kulac atilir orasi kesin de :)

13. CENTAUR

CENTAUR Guest

Sevgili sahmat, 45'in üzerindeki kollardan bahsediyorum, dünyanın fitnesi kendi başını yediyse, ortada

kaçınılmaz bir durum varsa, gözü açık gitmemek için insanın sebebi olması lazım ömür kısa,

hayallerimiz çok önemli, 1 milyon dolarlık bebek filimini izlemişindir ;) .

14. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    arkadaşlar korkmayın kollarınız 45 ide bulur , eğer iyi çalışır ve beslenirseniz, dünyanın sonuna daha çok var kanısındayım en azından bizim görmeyeceğimize inanıyorum. daha insanoğlunun bulması ve yapması gereken çok ama çok buluşlar var. ha insanlığı zor günlerin beklediği kesin. fosil yakıtlar sebebiyle artan karbondioksit miktarı nedeniyle alternatif yakıtlara geçiş süreci hızlanacak ve ilerde tarih kitaplarında bu dönem anlatılırken " insanlar fosil yakıtları ile kendi sonlarını hazırlamışken x enerji kaynakları ile yeni bir dönemin başlamasına neden oldular........" gibi şeyler yazacak ama 200-300 yıl sonra belki. ama yine de allah sonumuzu hayır eylesin derim....

15. ironpump

ironpump Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenciyim daha
    Yer:
    istanbul
    terminatör 2 gerçek oluyor desenize

Sayfayı Paylaş