kürek kemiklerinin arasındaki kaslar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve diego7 tarafından 19 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    dün geniş tutuş barbell row yaptım bugün sırtımda o bölgenin çalıştığını hissediyorum tatlı bir ağrı var:)

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Yanlız ılk baslarda 5er kg fılan tak bara hafıf calıs..

Hareketın formunu ogren once.. Kanatlara, alt trapeze nasıl optımum sekılde vurdururum dıye..
    Sonra yavas yavas agır calısmaya baslarsın.. ;)

3. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Daha önce de yapıyordum ama daha çok inverted row yapıyordum,istediğim gibi gelişmeyince farklı bir hareket yapaıym dedim,dün ez barda 17kg ile yaptım. Eh çalıştığını hissettim:) bundan sonra sırt günlerinde ilk barbell row yapacağım,taze gücü bu bölgede harcayacağım.

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Arkadaşlar hala ısrarla d.row barbel row demektesiniz. Bunu diyorsunuz çünkü o hareketin o bölgeyi etkilediğini biliyorsunuz.

Fakat sadece o bölgenin etkilenmesi yetmiyor. Kas sistemini bilsekte iskelet sisteminin hareketlerini de bilmek gerekir iskelet sistemi hareketlerinde skapulanın bir görevi humerusun öne, yana, yukarı, çekme ya da itme hareketlerinde dairesel hareket ederek humerusa alan kazandırıyor.

Bu dairesel hareketi sırt, omuz, bel ve göğüs hareketinde sağlıyor

bu hareketi orjinal olarak anlatırsak skapulanın subakromionun (humerusun başı) hareketlerinde acremiona (scapulayı humerusa bağlayan boşluk) yön vermesidir.

Son düzenleme: 23 Mart 2010
    Rpac bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş