Kürek kemiğinde yer değiştiren agrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve 3rk41 tarafından 29 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. 3rk41

3rk41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sol kürek kemiğimin üzerinde temmuz ayında sebebini bilmediğim bir agrı oluştu. Agrı bazen kürek kemiğimin altına bazende trapez kasının üst kısmına çıkıyor. doktora gittiğimde bağ yırtılması olabileceğini ve yüklenmemem gerektiğini söyledi ve bir de krem verdi. Spora 1 ay ara verdim agrının geçtiğini düşünerek tekrar başladım ve agrı nüks etti. spor yaparken sırt bölgem ısındıgından pek hissetmiyorum fakat eve gelince agrı tekrar oluyor. Sporu şuan tekrar bıraktıım ve bir aya yakın bir zamandır yapmıyorum ama agrı hala var. Bir yakınım bu agrının bir çok bodycide olduğunu, uzun yıllar boyunca geçmediğini ve fazla agır girmeden çalışabileceğimi söyledi. bende başlama konusunda kararsız kaldım. bu tip bir sıkıntı ile karşılaşan veya bilgisi olan varmı

2. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    uzun suredir yasadigim bir agri. Ilgili bolgede usg sonucu hic birsey cikmadi, emar sonucu boynumda duzlesme oldugu ve bunun bu agriyi yaratabilecegi ortaya kondu. Ardindan fizik tedavi vs. Agrilarim gecmedi ancak olayin neden kaynaklandigini buldum trapez veya tapezi cok evreye sokan hareketler calisitigimda , yuz usutu uyudugumda vs de agri oluyor. Bu sekilde dikkat edereke evam ediyorum.

3. 3rk41

3rk41 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende bi dönem sol bölgemin az geliştiğini düşünerek hem sola daha fazla yüklendim hemde sol kolumun üzerine yattım. Bu agrıda yüz üstü ve sol kolumun üzerine yattıktan sonra türedi. Sizde yüz üstü yatınca oldu dediğinize göre muhtemeldir ki bu agrı ondan kaynaklı olabilir zaten suan yüz üstü yatmamaya çalışıyorum ve düzelme var. Benim odaklandığım nokta şu "octeniskrup" siz devam ettiğinizi belirtmişsiniz agrı da artış olmuyor mu yada rahatsız etmiyor mu sizi.

4. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Dedigim gibi trapez calismiyorum, boynuma dikkat ediyorum, yeni yatak aldim ve yastik sirt ustu uyumaya alistim, agri olunca masaj yaptiririm. O bolgeyi agrittigini dusundugum herseyden kaciniyorum. Boynumu guclendirmeye calisiyorum esnetme germe yapiyorum.

Sayfayı Paylaş