kür ve ilaçların yanlış kullanımı sonucu yaşanan facia

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve M.JaıWhıte tarafından 27 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. M.JaıWhıte

M.JaıWhıte Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    trabzon
    Vücut geliştirme sporu yanlış mı algılanıyor? Doğal sporcular, nasıl bir yol izlemeli? Doping kullanmış bir genc'in ibretlik hikayesi. Okuyun ve kararınızı verin.

Vücut geliştirme, dünya’da en çok uygulanan spor dalıdır. Disiplin ve Sistemi öncelikle içinde barındırarak, sporcuların başarıya gittiği yol’da rehber konumunda görevi bulunması, sporu hem çekici hemde ilginç bir platforma taşıyor. Vücutgeliştirme ve Fitness sporcusu, beslenme, antrenman, sağlığı koruma ve sporu hayata geçirme adına örnek bir yaşam tarzını kurmaktadır.
    Vücut geliştirme anlayışı bu şekilde oluşmuş iken sporcunun kendisini yabancı ilaçlarla geliştirmek istemesi, spor ahlakına ters düşmez mi? Kas geliştirmek için alınan anabolizan ve diğer Doping ilaçların yan etkileri faydasından 3 kat daha fazla olduğu bilimsel olarak kanıtlanmasına rağmen kısa vadede daha etkili bir kütle yapıya ulaşmak adına ilaçlara esir düşmenin akıllıca mantığı ne olabilir? Varsayalım ki ilaçlarla ideal bir yapıya ulaştınız ve herkes tarafından örnek bir sporcu olarak gösteriliyorsunuz. Böyle bir başarı elde etmiş de olsanız, ilaçlarla kazanılmış bir kütle ile kendinizi eleştirebilecek misiniz ve gerçekten kendinizi sağlıklı bir sporcu olarak görebilecek misiniz?
    Doğal kalmayı arzu eden sporcular genellikle ilaçlı insanları gördüklerinde kendi nefisleriyle ciddi bir nefis muhasebesi içerisinde boğuşurlar. Kimileri ciddi komplekslere girerek gıda takviyeleri içerisinde boğulur. Kimileri’de sabırlık çemberinden dışarı çıkarak ilaçların esiri olur. Bu durumda Doğal kalmak aslında o kadarda kolay değildir. İdrak kuvvetini artırmak için sürekli motivasyonu elinde bulundurmak gerekir
    İşte Doğal sporcuları motive etmek adına sürekli söylenmesi gereken bazı sözler:
    1. Ben programı uyguluyorum ve disiplinli bir şekilde egzersizlerimi yapıyorum.
    2. Ben diğer sporcular gibi ilaçlarla kendimi geliştirmiyorum. Benim birçok insandan farkım doğal olmam.
    3. Ben ilaç kullanan sporculara göre daha sağlıklıyım ve yaşlandığımda kaslarım deforme olmayacak ve kuvvetimde aşırı kaybolmayacaktır.
    4. Ben kendimle gurur duyuyorum ve benden kat kat hacimli sporculardan daha başarılıyım. Çünkü zor olanı seçerek başarılara doğal yöntemle ulaştım. İlaç kullanımı basit ve sabırsız insanların yöntemidir. Ben iradeli, güçlü ve sabır dolu bir sporcuyum.
    5. İlaç alanlar benden daha kuvvetli ve hacimli olabilir fakat benden daha zeki değiller. İlaçlar, onları esir altına almış. Fakat beni esir edemedi.
    Doping maddeleri ile tanışan bir gencin gerçek yaşam hikayesinden özetle bir bölümünü sizlere aktarıyoruz.

“Genç delikanlı Alper, vücut geliştirme egzersizlerini yaklaşık 1 yıldır amatörce uygular. Hafta da 4 kere gittiği spor salonunda sürekli gördüğü 120kg’lık profesyonel iri vücutculara özenerek hem motivasyon geliştirir hemde hedefini çizer. Belki resimlerdeki kadar etkili bir yapıya ulaşamayacağını bilse de, aklında çizdiği portrede iri yapılı bir kas kütlesi inşa etmek istediği bellidir. Hedefine ulaşma adına ilk girişimi, gıda takviyeleri ile başlamak. Amatörce kurduğu programlarla kısa zamanda büyük beklentileri elde edemeyince, soluğu internette alır. Anabolik Steroid kelimelerini ilk defa orada okuyan ve öğrenen Alper, resimlerde tahayyül ettiği formun sırrını çözmüş olur. Çok heyecanlı ve bir o kadar dönüşü bulunmayan bir yola girerken, gelecekte nasıl bir vücut inşa edeceği düşünceleriyle girer fakat yan etkiler konusunda hiç hesabı bulunmaz. İlk işi Eczaneye gitmek ve Sustanon ile Primobolan ampülü almak. Daha sonra Protein tozu satın alarak gıda programına katkı sağlamak. Son olarak’ta merdiven altı doping satan bir sporcudan Metandienon tabletleri temin etmek. Kendisine çizdiği ilaç kür programı içerisinde haftada 2 ampül Sustanon ve 3 ampül Primobolan ilaçları alacak ve günlük olarak ise 6 adet Metandienon tableti kombine ederek 6 haftalık bir çekişmeli düelloya adım atacaktır.
    Nihayet tozpembe dünyaya adım atılır. Alper, farkında olmadan yüksek dozlarla daha 1. hafta’yı bitirmeden inanılmaz derece’de olumlu etkisini hissetmeye başlar. Testosteron hormon seviyesi neredeyse 10 erkek gücüne ulaşarak kendisini çok kuvvetli hissettiğini ifade eder. Öyle ki neredeyse ağacı kökleriyle beraber yerinden sökecek derecede kuvvete sahip olduğunu düşünür. İlaçlara başladıktan 12 gün sonra göğüs itme de(bench press) 10 kilogram daha fazla ağırlık kaldırmaya başlar ve vücut ağırlığı tartıda 5 kilogram daha yüksek tartar. Alper, her antrenmanda kollarının ne kadar kanla pompalandığını görür ve damarlarının irileşip kalınlaştığını fark eder. Daha önce hiç yaşamadığı bir cinsel güce hâkim olur. Saldırgan tavrı, cesaretli yaklaşımı da çevresi tarafından hemen fark edilir.
    Alper eve geldiğinde merdiven basamaklarını tek tek çıkarken, bacaklarında pompalanan kan dolaşım sistemini çok iyi hisseder. Doğal idman dönemlerinde bileklerinde ve bazı bölgelerde oluşan ağrılar, artık yok olmuş ve ağrısız rahat bir idman gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşar. Kürün 4. haftasında Alper’in görünümü tamamen değişmiş ve artık Alper dergilerde hayal ettiği sporcuların vücutlarına bir nebze yaklaşmış bulunur. Alper aynanın karşısına geçtiğinde omuzlarının 4 hafta içinde genişlediğini, göğüs kafeslerinin bowling topunu andıracak büyüklükte hacim kazandığını, bizeps’deki(pazu) süper form ve damarların inanılmaz tebessüm buyurduğunu ve sırtın’daki kanat bölgesinin tamamen V formunu aldığına şahit olur. 5. haftada artık vücudunun bu seviyeye gelmesini gayet normalmiş gibi algılar. Ve bu haftada Alper bir gün banyoda duş alırken yumurtalıklarının nasılda büzüştüğünü ve küçülmeye başladığını görür. Sıcaklıklarda yumurtalıkların aşağıya doğru sarktığını fark eder ve buna şaşırır. Göğüs meme ucunda büyük bir bilye şeklinde sertleşme oluşur ve dokunduğunda acıdığını hisseder. Sırtını aynaya döndüğünde kırmızı kırmızı büyük aknelerin alerjik bir görünüm aldığını görür. Saçlarını yıkadıktan sonra duştan çıkmadan önce baktığında “ Aman Allah’ım, bu yerdeki bir avuç saç benden mi düştü?” sorusunu garipseyerek sorar. Duştan çıktığında kurulanırken aynanın önünde bir kaç poz vermeye başlar. Pazu, kanat ve göğüs kaslarına poz verir ve bunları aynada gördüğünde yüzündeki gülücükler onu mutlu etmeye yeter. Son haftalarda enjeksiyon bölgelerde ağrılar biraz daha fazla artmıştır. Ağrının olduğu bölgeye tekrar 1ml yağ içinde bulunan Sustanon maddesini enjekte eder. Alper uyguladığı Steroid kürün son haftası olan 6. haftada daha sona ermeden şu yan etkileri tespit eder: Akne, aşırı terleme, yumurtalıkların sarkması ve küçülmesi, enjekte bölgelerinde ağrılar ve jinekomasti(kadınsıl meme şişmesi) belirtisi.
    Alper bu yan etkilere rağmen “ Boş ver bunlar geçer” demekle klasik geçiştirme cümlelerini içinden geçirir ve tekrar bir iki poz vererek kendisini mutlu ve motive etmeye çalışır. Steroid kürünü bitirdikten 3- 4 hafta sonra Alper, sanki başka bir dünyaya yerleşip burada eziyet görmüşçesine suratındaki şekillenmelerin değiştiğini çevresindeki insanlar fark eder. Alper artık Steroid kürü zamanında olduğu gibi cinsel isteği doruk noktada değildir. Bunun aksine normale dönmüş sayılmaz. Eskisi gibi hacimli ve kuvvetli görülmez. Aynaya geçtiğinde sanki içinden şu soruyu sorar gibi olur: “Ayna, ayna! Söyle bana, benim kaslarım nereye gitti? “ . Alper eğer iyi düşünmeye başlamazsa daha çok hacim ve kas kaybedeceği kesindir. Şimdi bizim yapmacık popeyemiz artık ıspanaksız sokaklarda geziyor. Kür zamanı kendini goril gibi hisseden Alper’imiz şimdi depresyona girmiş ve kendini bir kız gibi güçsüz zannediyor. Salona gidip antrenman yapmaya başladığında eskisi gibi idmanlardan zevk almıyor. Cinsel kuvvetin de azalma olduğunu fark eden Alper bir süre stres ve depresyona giriyor
    Alper, yaklaşık 110 Euro para harcayarak sabırsızca kısa yoldan vücut kazanma yollarına adım atmanın faturasını ağır bir şekilde ödedi. Kür sonrası bütün bunları yaşayacağını hiç tahmin bile edemedi. Doping maddeleri vücuda girdikçe artık kontrol, Doping mekanizmasının esiri oldu. Kullanım sona erdiğinde, vücuttan ayrılan maddeler, Alper’i depresyonik bir zayıflığa sürükledi. Bu belki kalıcı bir rahatsız değil fakat sıcak sudan soğuk suya girmenin verdiği müthiş bir şok etkisi uyandırarak spor ahlakına tecavüz ettiği kesindir. Bir kere kullanan sporcunun devamını getirdiğini düşünecek olursanız, vücut içerisinde psikolojik olarak getirdiği ilaca bağımlılık sorununun da ne kadar vahim ve büyük tehlikeli olduğunu anlayabilirsiniz.
    Şimdi ben sizlere ve Alper gibi ilaç kullanmayı düşünenlere sorarım. Sizce bütün bu olanları kabullenip bu yükü çekmeye değer mi? Cevabınız evet ise bütün bu olanları bir sporla ve sağlıkla nasıl bağdaştırabilirsiniz? Bunun yorumunu sizlere bırakıyorum.

Bu Hikâye gerçektir. 2006 senesi, İzmir Karşıyaka bölgesinde ikamet eden bir genç tarafından yaşanılmış ve Şahıs'ın ismi Alper olarak değiştirilmiştir.duh kafa_

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Kasım 2011
  2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Üfff yine aynı konu; her yerde söyledim bir kezde burada söylüyorum, arkadaşlar anabolikleri bekaret gibi görmeyin; anboliksiz kas yapmak marifet değil, anabolikle yapmakta meziyet değil!
    Zaten forumumuz anbolik kullanımına karşıdır, illa ki kullanılacaksa doğru şekilde yapılması için müthiş bir bilgi kaynağına sahiptir...

Kimsenin kimsenin ahlakını ölçmeye yada tartışmaya hakkı yok, bizim görevimiz yanlış ve sağlığından olacak şekilde olanları engellemek olmalı!

1.Suplement lar bir ilaç değildir besin takviyesidir, bu sporu yapan adam bazen kilosunun 2 katı kadar günlük protein almak zorundadır, ülkemizde et pahalıdır, alması gereken miktarın yarısından fazla olmamak kaydıyla protein tozundan alabilir, sağlıksız değildir, uyanıklıkta değildir daha hızlı gelişim sağlamaz!

2.Anabolikler spora başladıktan 2 sene sonra en erken kullanılmalı, o da doğal yollardan elde edilen vücutlarda bir dengesizlik yada bazı bölgelerde zayıflık var ise! Ülkemiz ne yazık ki arnold fabrikası değil aleksei lesukov gibi doğuştan bir genetiğe sahiptikde biz mi kullandık?

O yüzden evet bu işi bilinçsizce yapanlara, bütün protein kaynağını tozdan almaya kalkışanlara, vücudu henüz müsait olmadığı halde anabolik kullanmaya kalkanlara, yanlış kürlerle intihar edenlere elbette engel olalım, ve elbette ibretlik gösterip diğer insanları uyaralım; ama bu işi kitabını uygun yapan ve başarı elde edenlere de uyanık yada ilaçla yapmıştır gibi saygısızca ve terbiyesizce davranmayalım!

ozan119, batt_34, onurr_535 ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  3. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    vay anasını sayın seyirciler haftada 2 ampül sustanon 3 ampül primobolan ve günde 6 tane dianabol tabletle olanlara bakalım.

1. hafta:

kahramanımız ağacı kökünden sökebilecek güce ve 10 erkek gücünde bir cinsel performansa ulaşmış. inanılmaz olumlu etkisini görmüş.

12. gün:

5 kilo almış ve benchte 10 kg fazla basmaya başlamış. bu olabilir sonuçta dianaboldan dolayı su tutmuştur, 10 kg de öyle abartılacak bir artış değil zaten. devam edelim..

4. hafta:

alperin görünümü tamamen değişmiş. vay canına. :D artık dergilerde gördüğü profesyonel sporcuların vücutlarına yaklaşmış. oh yeah. :D omuzları genişlemiş göğüsleri bowling topu kadar hacim kazanmış, bisepsleri inanılmaz bir form kazanmış, damarları inanılmaz bir tebessüm buyurmuş, (ahahaha en çok buna güldüm, bu ne demek lan? :D) sırtı V formunu almış. cool story bro. :D ahahahahhahahaha..

hayatımda bu kadar çok güldüğümü hatırlamıyorum. bu hikayeye oturup adam gibi cevap yazmak isterdim fakat o kadar uydurmasyon, gerçeklikten uzak ve cahilce bir yazı olmuş ki insan ne söyleyeceğini, neresinden anlatmaya başlayacağını bilemiyor.

yavrukurt, ozan119, whitetrash ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  4. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    1.Supplementler ilaç değildir.Beslenmenin yetersiz olmasından veya diğeri ise antrenmandan sonra whey protein gibi hızlı emilen protein için kullanılır.
    2.Supplement kullanan hemen şişseydi ben şimdiye kadar istediğim vücudu yapmış olurdum niye senelerce uğraşayım.
    3.Steroid bilinçsiz kullanımında olur ve doğru ürünleri zararı en az olan ürünler alınmalı.
    4.Steroid kullanan hile yapmış olmaz!!! sen git bakam yarışmaya hangisi kullandığını söyler ama kullanmadan o kütleye gelinmez.Her yarışmacı kullanıyor yani.
    5.Örnek verirsek ben kullanıyorum mesela kullanmıyorum şuan ama.Burda hakaret olarak görme sen kimsin ki beni yargılayabilirsin ? Ahlakım konusunda Ahlak benim ahlakım sen kullanırsan senin ahlakın olur bende seni yargılayamam bu konuda.

Motive kısmını cevaplarsak
    1.Bunu zaten çoğu sporcu yapmaz mı ? Yani biri söylese bana bu ne gibi bir motive verebilirki bana aynısını bende yapıyorum.
    2.Burda sporcunun bilinçsiz olması ortaya çıkıyor.Başka insanlar ne acaba onlar yapay mı ?
    3.Senin demen ilaç, O kullanan sporcularda gayet sağlıklı. Yaşlanıncaya kadar yan gelip yatarsan deforme olur zaten ama devam edersen deforme diye bir olay olmaz.Bu sporda bilinçli supplement kullanan bütün gün ağzında sigara veya yolda geçen herhangi birinin fast food yiyen bir gençten çok daha sağlıklıdır.Fastfood yemek sağlıklıysa diyecek söz bulamıyorum artık.
    4.Bunda gurur duyulcak birşey yok. İstediğin noktaya gelmişsindir tamam ama eğer yarışmacı olacaksan o yarışmadakiler ilaç kullandıysa sen kullanmadıysan ve onlar iriyse sende akıllı sayılmassın.Supplement ve steroid kullanmakta sabırdır. Bunları kullanmadan yapmak zor olanı başarmak değildir.Steroid kullanmadan olabildiğince güçlü ve hacimli olamazsın.Bilinçli steroid kullanıp o gelişimi görünce kendini durdurabiliyorsa daha iradelidir.
    Steroid kullanan 5 yıllık sporcu ile 5 yıllık steroid kullanmayan biri aynı güçte olamaz.
    5.Burda sana kalmış birşey zararları belli faydaları belli zeki olup olmamakla alakası yok yarın öbür gün hepimiz ölcez zaten.İlaçlar esir altına almış olamaz parası olan kullanmak isteyen kullanır.Adam sana zorla satmıyorki ilacı.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:30 ----------

aynen 6 hafta kür mü olur ayrıca :) ve 1.haftada etkisini gösteriyor ve okadar büyük bir gelişim :) Jay cutler vb. sporcuların heralde 60 cm civarı kol yerine 2-3 metre olması lazım o zaman 300-400 cm filan.Karakaş o kısmı oh yeah ile çok güzel tamamlamışsın bende buna çok güldüm ama çok güzel yazmışsın oraya kötü anlamda söylemiyorum gerçekten yazılabilcek en anlamlı söz.

Son düzenleme: 27 Kasım 2011
    ZeusS_ ve Karakaş bunu beğendi.
  5. hasjay

hasjay Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    Yaw su alperle bizde bir tanısalım adam show yapmıs 4 haftada adam pro. olmus nerdeyse ne kullandıysa soylesin bizde kullanalım :D
    Dostum sen zaten kür felan yapma ve anabolikte kullanma bildigin yolda devam ;)
    Yalnız boyle dede korkut hikayeleriyle ve kulaktan dolma seylere inanıp milletin kafasnı karıstırmayın...
    Anaboligi kullanan faydasınıda zararınıda cok iyi bilir zaten...

6. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    oo ben 1 haftalık kür yaptım 500 mg testo enanth yerine 50 mg aldım çünkü 100 cm kas olmasını istemiyordum 8-9 cm kesti işte yeter şimdilik :) Bu arada tabletdi sakın 1 ampul içinde sıvı olduğunu düşünmeyin :D

7. ispirli

ispirli Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    yeşilçam türk filmi gibi, acıların çocuğu küçük alper :) :)

Zerk ve ZeusS_ bunu beğendi.
  8. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    6 yılı aşkın bi zamandır body yapıyorum ve hayatımda hiç steroid kullanmadım. Allah a şükür çok profesyonel olmasada vucut olarak çok iyi durumdayım. beni görenlerin ''ilaç içmiş balon gibi şişmiş, ''ilaçsız bi nane yapamaz bunlar'' vs. tepkilerine artık alıştım ve kendilerine cevapta vermiyorum. Zeus konu hakkındaki yazın çok güzel ama bu son cümle çok hoşuma gitti. bu cümleden alınıcak dersler var.

ispirli ve ZeusS_ bunu beğendi.
  9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili "uykusuz burak" sizinkisi de ayrı zor bir durum gerçekten :)
    Maşşallah ne kadar güzel bakın burak arkadaşımız diyor ki benim genetiğim çok sağlam ve ben hiç ilaç kullanma ihtiyacı görmedim...
    En güzeli değil mi, adamın kendinde var niye bir ton yan etkilerle sağlığını bozsun?

Ama gel gelelim toplumumuzda ki saygısız ve ön yargılı tavırlar ona da yöneltilmiş...
    Ne diyelim şimdilik ağırlıkların altında can çekişen insanlar olarak görülüyoruz ama inşallah bir gün bu spor ülkemizde saygı görecek...

ispirli bunu beğendi.
  10. ReveR

ReveR Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Ben testosteronlari etkileyen takviyelere son derece karşıyım nihayetinde kür sırasında 10 erkek gücüne ulaştırdıktan sonra kür bittikten sonra 1 erkek durumuna geri döndüğünde psikolojik olarak 1 erkek bile sayılmaz kendisi. vucut 10 erkeğe alışmışken ve gereğinden fazla hormon sentezledikten sonra kaslar ve diğer organlar 10 erkek hormonuna alışmış zaten daha sonra hormonlar normale döndüğünde insan normal olarak eski halini alması çok normal birşey. ayrica yıllardır kullananlarda var saç dökülmesi bence normal birşey ayrıca testislerde sarkma zaten sıcakta olan birşey soguktada şişer zaten bunlar normal. ek olarak gıda takviyelerine ilaç gözüylede bakılması yanlış bence ki zaten ilaç değildir

11. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Yahu Allah aşkına bu kaslarınızı bir ucu delik balon filan mı sanıyorsunuz? Hormon aldığınızda Collman a dönüşüp bıraktığınızda eski halinize söndüğünüzü filan mı sanıyorsun?
    Kasların aşırı su tutmasını sağlayan ilaçlarda evet bariz farklar oluşur, ancak testesteronun doğalı yapayıda kas hipertrofide etkilidir!
    Güç ayrı birşeydir, hacim ayrı birşeydir, hipertrofi ayrı birşeydir! Hormon aldığın 3-4 hafta aygır gücüyle heavy duty yaptın diye kasların cm lerce ölçü almaz! Kas gelişimi ve ölçüyü sağlayan şey hormon alındığı dönemde bile düzgün antreman-dinlenme-beslenme disiplinini bozmamaktan geçer!

12. ispirli

ispirli Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    banada demir hamalı diyolar :) motivasyonumu düşürüp sporu bırakmam için uğraşıyolar.

13. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    Güncel kalmalı bence bu konu :) Tamam abi saç dökülmesini hızlandırıyor ama aileden gelen birşeyse napsan ne etsen dökülcek ama steroid kullanınca bu süreç hızlanıyor ama o kadarda abartılcak kadar değil ne o öyle 1 avuç. Çinko hapı ve ketoral şampuanı ile saç dökülmesini minimum seviyeye indirilebilir.

14. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Allah kimsenin başına vermesin tabi de, o efsanede yer alan alper arkadaşımızın saç dökülmesi olayı kemoterapi gören kanserli hastaların başına gelir.Duştayken dökülen bir tutam saç falan.Steroidlerin de saç dökmesi yağtığı doğru, kimi bünyelerde döküyor ben de tanık oldum fakat çok abartılarak anlatılmış.

Zavallı alper 6 haftada IFBB Pro olmasına rağmen aniden çöktü mahvoldu gitti :(((

Son düzenleme: 4 Ocak 2012
    ZeusS_ bunu beğendi.
  15. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    haftada bir sustanon 10 erkek gucuyse 500mg testo enat..10 ayı gucu eder...bu hesap baya karsık..acaba alper ne durumda sanırsam ceyrek erkek olmustur:)

yavrukurt bunu beğendi.
  16. batt_34

batt_34 Üye

Beğenileri:
    479
    Ödül Puanları:
    73
    750 sustanon hayatımın en güzel günlerini geçiriyorum sonunu düşünmeden:)

17. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    eminim kız arkadaşın da hayatının en güzel günlerini geçiriyordur :D

18. M.JaıWhıte

M.JaıWhıte Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    trabzon
    abartılı ve büyük oranda gerçek dışı bir hikaye ama verdiği mesaj gayet net ve etkili meraktan açtığım bir konu ve aldığım büyük tepki sanki amcamın oğlunun hayatı dedim

19. Sahinizgi05

Sahinizgi05 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hikayede vermek istenen mesaj guzelde bazı yanlış olan doğrular var

Sayfayı Paylaş