Kür Döneminde Ant. Programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve JöNTürK tarafından 11 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ispirto dan bahsediyorsun evet kolonyadan çok etkili bende onu kullanmıştım zamanında

2. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    doğrudur...

3. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Ant. programımı şöle değiştirdim.her gün 1 kas haftada 6 gün ant. daa önce her gün 2 kas haftada 6 gün ant. idi ama öle olcak gibi diil cok yoruyo böle daa ii heralde :?: dimi :?:

4. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    antrenman programını hafatda 5 gün yapsan daha iyi olur. haftada 2 gün dinlen....daha iyi netice almanı sağlar.ben en azından öyle yapıyorum..

5. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Artık olmadı öle denicez mastertrainer ama bu aralar iice canım sıkılmaya başladı 3. hafta bitio ama daa 1 kilo bile alamadım :( :? :cry:

6. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    3.haftanın sonunda en az 2 kg alman gerekirdi.bizim salonda çalışanlarda öyle oldu.ama canını sıkma belki senin vücudunda böyle tepki veriyordur.önemli değil.hem unutma kilo almak için aldığın kalorinin harcadığından fazla olması lazım...ki bu mewsimde bayağı zor.hava sıcak oldu mu insanın canı yemek yemek istemiyor...sana ilk başta da söyledim işleri zamana bırak zamanı geldiğinde çok güzel bir vücutçu olacaksın...sabırlı olmak büyük erdemliliktir....

7. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Haklısın mastertrainer zamana bırakmak lazımdı çok kişi bunu dedi ama o sıra baya bi kafam bozulmuştu bazı şeylere ve ayrıca seneye bu sporu yapabileceğim kesin diil o yüzdn belkide şimdi yapmam daha ii oldu..gerci son 1-2 gündür hafiften bir güç artışı hissediyorum ama göğüs çalışmasında daa ii belli olur bakalım bench press te nolcak??hem bu hafta daa ii beslenmeye başlıcvam en azından daa cok suplement kullanıcam bakalım bu hafta nolcak...

8. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    illa ki bi 5-6 kilo alırım ya zaten bu kadar ek madde kullanırken(steroid,suplement,vitamin, vs...)o kadarcık bile kilo alamadan kürü bitirirsem bu sporu bırakırım ben ya...en dandik şekilde kür yapanlar doğru düzgün beslenmden bi 6-7 kilo aldı benim onlara rağmen hayli hayli almam lazım...

9. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Bu Program Nasıl???

1.Gün-Göğüs---------------------------------2.gün-biceps
    *bench press---------------------------------*scot corl veya dumbell scot
    *yana açış------------------------------------- *barkorl
    *üst göğüs press------------------------------*çift dumbell(haraketlerin yerlerini değiştirdiğim oluyor)
    *üst göğüs yana açış veya polaris
    3.gün-omuz------------------------------------4.gün-bacak
    *ön omuz press------------------------------- *squat
    *dumbell öne(dumbell 31 de dinilio) --------*leg extension(öne itiş dioz ama ismi bu olmalı)
    *enseye press--------------------------------- *leg press
    *ayakta yana açış------------------------------*arka bacak-komando dansı :) -dumbell squat üçünden biri
    5.gün sırt-kanat --------------------------------6.gün-triseps
    *barfiks-----------------------------------------*darbench
    *halter roving veya T bar---------------------*alna triseps
    *puldam----------------------------------------*telde triseps veya dips
    *telde roving veya dumbell roving
    Su an uyguladığım program bu sizce nasıl??haraketlerin orjinal isimlerini pek bilmiyorum artık kusura bakmayın :)

10. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    o beslenmeye ve o şırınga dozlarına göre gayet az...flex de belki okumuşsundur.benim favorim gustavo badell 2 saatlik bir sırt idmanı yapıyor...yine arnold 3 saat idman yapanlardan...ama senin idmanının bu kadar uzun olmasına gerek yok da seninkide çok kısa...ben öyle bir programla başarıya ulaşabilceğini hiç zannetmiyorum...
    benim sana tavsiyem:45dk
    1-göğüs

bench press:4 set 10-4
    dumbbell bench press: 4 set 12-6
    incline flyes: 4set 12-10
    dips:4*12
    kelebek 4*10

2-sırt-kanat

ters mekik 4*15-12
    lat pulldowns öne geniş tutuş 4*12-10
    lat dar öne: 4*12-10
    kablo geniş tutuş karna çekiş:4*12-10
    barbell rowing:4*12-10
    t-bar :3-8-10
    çift kol dumbbel rowing: 2*10-12
    tek kol dumbbell rowing: 2*10

omuz

enseye press
    öne press
    yana açış
    arka omuz açış
    barbell trapez hepsi 4*10-12 presslerde *8-6 kullanabilirsin

kol süperset

oturarak french ile
    otuararak dumbell curls
    yatarak french ile
    ayakta barbell curls

scott curls ile
    kablo triceps hepsi 4*10-8

bacak idmanının ağacın gövdesi isimli yazıda yeterince var bi göz at.....

11. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Sağol mastertrainer ilgilendiğin için..zaten bu aralar kimse forumda doğru düzgün cevap yazıp ilgilenmio ne iştir anlamadım neyse..
    ağacın gövdesi adli yazını okudum gercekten cok sıkı idmanlar ben genelde 4 haraket bacak yapıyorum ve canım cıkıo sen onları nası yapıon anlamadım e heralde oda yılların insana kattığı bi özelliktir..şimdi ben sana sunu sorcam hocam,flexor hocanın dediği 1 press 1 açış haraketi hakkında sen ne diyorsun çünkü senin yazdığın programlarda buna pek dikkat etmiyosunda?2. olarak bu kadar haraket yapınca kasları yakma falan olurmu gerci ilaç kullanırken bunun olması zormuş die duydum ama,bu her gün tek kas konusunda hem fikiriz galba zaten benim öle yapmamdaki fikir 1 haftada olcak kas 2 haftada olsun ama kesin olsun die düşünerek ant. sistemini değiştirdim yoksa ant. yapmak bu sıcakta ne kadar zorda olsa yaparım yani ant. korkum yok benim az haraket yapma sebebim kas yakma durumu falan olmasın dieydi hem tek kas çalıştırınca o kasa daha çok protein sağlanıo ve vücudun pro. ihtiyacı daha az oluo die bi mantık yürüttüm ama ne kadar doğru tartışılır :)

12. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    ilk önce şunu belirtmek isterim ki kas yakma olayı setlerde 20-25 tekrarı geçtikten sonra olan bir olaydır.definisyon döneminde 20-25 tekrar kullanırken vitamin desteği alınca da bu durumun negatif etkilerinden kurtulursun.ben her zaman sert idman yaparım...açtığım başlıklardaki idmanlarda zaten öyle...şu anda vücutgeliştirmecilerin uyguladığı sistem az çalış-sert çalış*çok dinlen...ben de bu sistemi uyguluyorum.mesela bacak idmanlarım gayet sert...1 haftada anca toparlanıyorlar...göğüs idmanlarım aynı şekilde...salonumda birkaç idman misafir ettiğimbir iranlı sporcu bana göğüs idmanlarında press+açış yerine devamlı press le daha iyi netice alabilceğimi söyledi.bende son bir kaç aydır bu sistemle çalıştım ve gayet iyi netice aldım.flexor gibi fikirlerini belirtende çıktı...böyle çalışırsan ilerleme kaydedemezsin diyen de çıktı...bende zamanla programlarımı değiştirip press+açış yapıyorum.ama bence göğüse hacmini veren pressler...press leri sağlam basarsan sağlam göğsün olur...çoğu vücutçu göğüs idmanına bench press gibi kolay egzersizler ile başlıyor bu kısmen doğrudur.ama bana kalırsa ilk başta zor bir egzersizle göğüs tamamen çalıştırılmalı daha sonra diğerlerine geçilmelidir...bu programı burda yazmadım çünkü bunu uygulayabilmek için sağlam bir altyapın olmalı.harket tekniklerini iyice oturtmalısın...

13. h3m4n

h3m4n Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    arkadaslar hakan gumus tekırdagda yasamıyo ayrıca masterr arkadasım hala haznedardakı salonu duruyo ve bende ögrencısıyım eger salona gelıp gıdıyosan senıde tanımak ısterım

14. elixir

elixir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    antalya
    :)

selam arkadaşım kusura bakmada primobolanla testesteron neden bir arada kullanılmıyormus sen sağlam bi kür yapmamışsın.yanlış anlamanızı istemem ben 9 yıldır yapıyorum bu sporu steroidi önermiyorum ama ne kadarda olsa belli bir yere kadar gelen sporcuların % 70 kullanıyor .zaten aslına baktığında bir grup ilacı kombineli kullanmassan zaten o kür olmuyor mesela sadece primo veya testesteron gibi...iyi bir hocayla çalışıp 8 ila 12 haftalık primo ve testestoran artı hollanda deca sınla bir kür yapıp tabiki bildiğiniz gibi bu bir balk kürüdür , daha sonrada 8 haftalık bir masteron ve trambolan yani defin için güzel bir kür insanı bambaşka bir hale sokar.tabiki burada benden daha tecrübeli arkadaşlarım vardır .eksik olduğum yer varsa düzeltirlerse sevinirim ...

15. elixir

elixir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    antalya
    arkadaşlar mesajı yanlış foruma yazdım kusura bakmayın özür...!

16. elixir

elixir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    antalya
    selam arkadaşım kusura bakmada primobolanla testesteron neden bir arada kullanılmıyormus sen sağlam bi kür yapmamışsın.yanlış anlamanızı istemem ben 9 yıldır yapıyorum bu sporu steroidi önermiyorum ama ne kadarda olsa belli bir yere kadar gelen sporcuların % 70 kullanıyor .zaten aslına baktığında bir grup ilacı kombineli kullanmassan zaten o kür olmuyor mesela sadece primo veya testesteron gibi...iyi bir hocayla çalışıp 8 ila 12 haftalık primo ve testestoran artı hollanda deca sınla bir kür yapıp tabiki bildiğiniz gibi bu bir balk kürüdür , daha sonrada 8 haftalık bir masteron ve trambolan yani defin için güzel bir kür insanı bambaşka bir hale sokar.tabiki burada benden daha tecrübeli arkadaşlarım vardır .eksik olduğum yer varsa düzeltirlerse sevinirim ...

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Ekim 2009
  17. rıdvan

rıdvan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci_lise2
    Yer:
    denizli
    Acil

İlk önce herkeze kolay gelsin ben body sporunu yaklasık 6 7 aydır yapıyorum bişiler kullanmayı düşünüyorum bana online bilgi verebilicek varmı msn adresim [email protected] skype: ridvan_bg1 herkeze iyi aksamlar bench_O

Sayfayı Paylaş