Kübital Tünel Sendromu(Dirsekte Sinir Sıkışması)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Ahmetyrn tarafından 25 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ahmetyrn

Ahmetyrn Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar öncelikle merhaba..
    Bir sabah kalktığımda sol kol serçe ve yüzük parmağımda uyuşma & karıncalanmalar oluyordu bir hafta bekledim geçer diye ama geçmedi sonra internetten biraz araştırdım ve nöroloji bölümünden randevu alıp hemen ertesi gün kontrole gittim dirseğimde çok az sinir sıkışması olduğunu ve cok fazla süre bükülü tutmamam gerektiğini zorlamamam gerektiğini söyledi ve bana "Benexol b12" adında bir ilaç yazdı tam 8 gündür bu ilacı kullanıyorum uyuşma filan kalmadı sanırım b vitamini eksikliğinden kaynaklandı ama tam bilmiyorum neyse 3 ay bu ilacı kullanıcam spora ara verdim forumda bayağı araştırdım bu konuyu ama gördüm ki kimse sorduğu soruyo net bir cevap alamamış bunun üzerine yazmaya karar verdim çünkü eğer dikkat edilmeyip ilerlerse ileride geriye dönüşü olmayan bir sorun sinir sıkışması ameliyat kesin çözüm olmayabiliyor.. Neyse benim istediğim konu hakkında bilgisi olan daha önce sinir sıkışması yaşamış ve atlatmış olan varsa deneyimlerini paylaşabilir mi ? Eminim bir çok kişiye yararı olacaktır şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim.. Ha birde tıp dilinden anlayan varsa buda EMG raporum : http://i.imgur.com/K2Pzb.jpg

2. gitarsist

gitarsist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    tiyatro sinema oyuncusu
    Yer:
    istanbul
    öncelikle geçmiş olsun arkadaşım.. bendede aynı problem var, şimdi nasıl durumun?

3. tergek

tergek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

Sayfayı Paylaş