Küçük Yunusa Yardım Kas Erimesi Hastalığı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve hsd tarafından 4 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    arkadaşlar yunus 8 yaşında ve çok ciddi bir rahatsızlığa yakalanmış elimizden ne gelirse yapmaya çalışmalıyız ancak hep birlikte hastalıkla ilgili neller biliyorsunuz bu hastalığa yakalanmış başka bir tanıdığınız varmı irtibata geçebilirmiyiz ve bize konuyu açan figen hanım yunus onun yeğeni nette gerekirse bir sayfa açalım diyoruz veya üye olduğunuz heryere yazın arkadaşlar forumumuz böyle bir şeye insanlık namına yardımcı olacak despoylada konuştum sağolsun oda yurt dışında araştıracak hastalığın şimdilik bir tedavisi yok tam adı ve detayları şöyle

yunus 8 yaşında muskuler distrofi becker tipi bir kas erimesi hastalığı ....
    bu hastalık ilerleyen yaşlarda sakat bırakıyor ..sonrasında ölümle sonuçlanıyor ....20 li yaşlarda...
    doktorların söylediği bu..

SPİROPENT netten biri verdi bu ilacoı kullanmış ama şifa bulmuş yalnız onunkisi kas erimesi fakat baaşka bir türü bir sürü çeşidi var bu hastalığın bizimki daha başka...
    bu ilaçta yağları eritiormuş ee zaten yunus yemek yemiyor iyice zayıfladı bu sefer ...bitkisel ilaç kullandırıyoruz şu an onuda yemiyor kavanozda..zorla yediiryoruz....ne yapacağımızı şaşrdık doğrusu...

oxandrolone de öneriliyor yani steroidler kullanılıyormuş bu hastalıkta ilgili ne yapabiliriz arkadaşlar
    elimizden ne geliyorsa insanlık adına yapalım bugün başkasına yarın bize olabilir forumumuzun yardım için elinden geleni yapacaktır

2. MERKÜR

MERKÜR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    YÖNETİCİ
    Yer:
    BALIKESİR
    Bir gelişme varmı?merak ettim.gerçekten yardım edilmesi gereken bir konu.herhangibir yardımım dokunacaksa lütfen belirtin.[​IMG]

3. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    abıcım elımden bır sey gelse yemın ederım yaparım ama gelmıyo ınsallah sıfasını bulur abıcım manevı destegımız onunla oda bızım bır kardesımız

4. beat me

beat me Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    allah yardımcısı olsun yunus kadeşin elimizden ne gelirse yapalım akadaşlar hsd bu konu hakkında yapa bileceğimiz bişi warsa bizi bilgilendir

5. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    allah yardimcisi olsun

6. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Abicim buna üzüldüm ya. Buna deca vermek lazim. En iyisi o. Oxandrolon spiropent ne ise yarar ki. ben fransada kemik erimesi geciren hastaya deca veriyorlar diye cok defa duydum yaws.

Sayfayı Paylaş