Küçük Yunus'a Yardım Kas Erimesi Hastalığı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve hsd tarafından 4 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    kerwana mail attım irtibata geçeceğiz arkadaşlar bu ürünlerin büyük kısmı doğal çok fazla ve uzun süreli tüketilecveğinden ne kadar ucuza alabiliriz bunu öğrenmek istiyoruz hem netten hemde dışarıdan araştırmaya başladık sizlerde yardımcı olursunuz umarım

2. FİGEN ACAR

FİGEN ACAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHASEBE
    günaydın arkadaslar

ben mesajımdaki ilaçları size burada özetleyeyim..daha kolay olur sanırım araması ...

koenzim q10
    solgar fishoil yada başka marka balık yağı
    enginar tableti
    hindiba tableti( karaciğer için bunların ikisinidemi vermek gerekiyor teki yeterlimi?)
    polen tablet yada tozu
    q enzimi
    shark cartilege

kolay gelsin

3. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    dün akşam kervan geldi ve buluştuk poleni aldım kendisinden ilgisi ve yardımları için teşekkür ederim konuyla ilgilenen herkese teşekkürler figenin yazdığı ilaçlar hakkında fiyat araştırması yapmamız lazım konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyoruz

4. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bugün solgar ı arıycam , bakalım destek olabilecekler mi ?

5. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    solgar ı denedik ama olmadı :cry: bir uyarı almıştım ikincisini de alıcam heralde uyuz ettiler beni :x , neyse denemiş olduk ama yılmıycaz

6. FİGEN ACAR

FİGEN ACAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHASEBE
    günaydın arkadasşlar

teşekkür ederim kerwan ilgin için...
    şimdi bir email geldi bana solgar eczanede satılan marincap a göre 3 marincap 1 solgara eşdeğermiş..
    solgarla irtibata geçemediğine üzüldüm aslında :cry:
    neyse hakkımızda hayırlısı bakalım allah yardımcımız olsun

7. FİGEN ACAR

FİGEN ACAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHASEBE
    hatta bir siteden cevap geldi siz onu göndereyim bana yardımcı olacaklarını yazmışlar balık yağı için..
    site adresi:/www.orzax.com

koenzim q10 BUNUN KESİNLİKLE FAYDASI VAR. VÜCÜTTAKİ BİR ÇOK REAKSİYONDA KATALİZOR GÖREVİ GÖZÜRÜR
    solgar fishoil 18/12 ORANINDA EPA/DHA İÇERİR. DAHA KONSANTRE KULLANMANIZI ÖNERİRİZ. FİSH OİLLER ESANSİYEL YAĞ ASİTLERİNİ İÇERİRLER. MUTLAKA DIŞARIDAN ALINMASI GEREKİR
    enginar ve hindiba tabletleri (kas hastalarında karaciğer enzimleri yüksek çıkıyor) DAHA ÇOK DİÜRETİK ETKİSİYLE ÖN PLANA ÇIKAN BİR BİTKİDİR. polen tableti VÜCUT DİRENCİNİ ARTTIRIR.
    q enzimi
    shark cartilege KÖPEK BALIĞININ KIKIRDAĞINDAN ELDE EDİLMİŞTİR. GLUCOSAMİNE CHONDROITIN SUL BAKIMINDAN ZENGİN. GENELDE KEMİK ERİMESİNDE KULLANILIR

Balık yağlarında önemli olan EPA/DHA oranlarıdır. Marinkap çok zayıf bir üründür. 3 Capsülü Solgarın 1 kapsülüne eşdeğerdir.
    Bizim ürünümüz Ocean Fish Oil 175 ml nin bir ölçeği yaklaşık olarak 12 capsul Marinkap ve 4 kapsul solgara eşdeğerdir.
    Bahsettiğiniz bu doğal ürünlerin istenmeyeen etkileri olmaz. Bu konuda rahat olabilirsiniz.

8. FİGEN ACAR

FİGEN ACAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHASEBE
    kerwan teşekkür ederim polen için ALLAH RAZI OLSUN...

9. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Figen öncelikle geçmiş olsun ve Allah şifa versin diyorum,bu konuyu daha önce farketmemişim yeni farkettim.Arkadaşlara bir tawsiyem olucak forumda bir kampanya düzenlesek herkez gönlünden kopanı yunus kardeşimizin tedavisi için yollasa ii olmazmı en azından ilaç giderlerini karşılasak??bence her forum üyesi bu konu ile ilgilenicektir...

10. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    jöntürk doğru söylüyor , en azından yunus a ilaç kampanyası yapsak , kendimize bir kutu protein tozu almak yerine , yunus a bir kutu ilaç alsak nasıl olur ...
    mesela her ilaçtan 5 kutu diye bi kampanya yapsak ,
    örnek pazartesi 5 kutu koenzim q10 toplanacaktır falan desek , alanlar ben aldım diye mesaj atsa salı bir diğer ilaç için böyle bişey yapsak ve bunları toplayıp figen hn teslim etsek , hadi arkadaşlar kendinize alacağınıza bikere de yunus a alın korkmayın kaslarınız erimez , o iri yarı görüntünüzün altında yufka bir yürek olduğunu düşünüyorum....
    site adminlerini bu kampanya için bişeyler yapmaya davet ediyorum....

11. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bizler yunus un umuduyuz ,
    siz yapmasanızda ben durumum elverdiği sürece sürekli olarak bir ilacını alıp yolluycam...

12. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    kerwan,
    Özel mesajlarini kontrol et.

13. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Kerwandan başka bu konu hakkında yorum yapan olmamış..sitenin ana sayfasına bu konu hakkında bir yazı ve hesap numarası yazılması yeterli olur ondan sonra herkez gönlünden kopanı yollayabilir..

14. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    arkadaşlar para toplayamayız burada bu yanlış olur zaten figen hanımda bu talebe karşı çıkıyor ama ilaç konusunda olabilir yazılan ilaçların listesi 1 sayfa öncesinde var bunlardan almak isteyen olursa olabilir ama para yardımı olmaz

15. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    hsd ,
    despo başlık açmam için izin vermiş ama ben beceremedim , duyurular bölümünde başlık açmak istedim olmadı.
    sen bi başlık açabilirmisin ? msn vereyim yada ordan konuşalım ? [email protected]

16. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    tabi bir başlık açarız sorun değil msn ekledim

17. FİGEN ACAR

FİGEN ACAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHASEBE
    kerwan teşekkür ederim çok saol ilgilendiğin için...allah razı olsun...

18. ebben

ebben Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar mühendisi
    Yer:
    Danimarka
    Muskuler distrofi Becker

Hastaligin adi
    Hastaligin latinca adi dystrophia musculorum progressiva, typus Becker. Becker bu tip hastaligi üzerine yazan doktorun adi. Bu hastalik aynen muskuler distrofi Duchennes'e benzer ,bu iki hastalik tipi X-kromozomun ayni yerinde bulunuyor ama Becker digerinden daha hafif derecede kas erimesi yapiyor.

Hastalik nerededir?
    Bu hastalik kaslarda bulunur.

Kim bu hastliga kapiliyor?
    Cogunlukla erkek cocuklari bu hastaliga kapiliyor. Bu hastalik anneden gelen bir hastalik, cünkü bu hastalik annenin iki X-kromozomun birinde. Kiz cocuklarid bu hastaliga kapilabilirler, ama cok nadir taktirde kendileride bu hastaligi üretebilirler. Eger annenin geninde varise bu hastalik, o zaman her hamilelikte erkek cocugun bu hastaliga kapilmasina %50 sans var.
    Beckers aylede kimsede olmadanda olabilir, bunun sebebide gende bir mutation olusmasi.

Hastalik nezaman kendini gösterir?
    Bu hastaligin belirtileri ta genc yasdada baslar olgun yastada cikabilir, ama genelde 9-12 yas arasi meydana cikar, cünkü bu yaslarda cocuklar gelismeye basliyorlar. Ilk kas zayiflamasi kalcada ve omuzda basliyor. normalda fazla kas kullaniminda kramp girer. Kalcakaslarinda zayiflama cocuklarin yürümesinden belli olur, veya pisiklet sürmelerinden, veya merdüvenden cikmalari zorlanir.

Düsük kas gücü
    Kas gücünün azalmasi ile ve cabuk yorulasi nedeniyle kisi gezmeye zorlanir. bu gezme zorlanmasindan dolayi kaslar dahada kuvvet kayip ediyor ve git gide belleri egri olabilir (skoliose).

Nefes cekme zorlugu
    Bu hastalik sonradan nefes cekme gücünüde zorlatir ve öksürmeyide güclendirir. nezle olduklarinda kisi zar zor bogazindaki balgami cikarir ve buda sonradan enfeksjon yapar ve daha sonra akciger enfeksjonu yapar.

Kalp problemi
    Kalpde kas oldugundan kalbin kani pompalama gücüde azalir.

Tedavi
    Beckers olan kisiler simdilik düzelmezler ve kas kayibi ilacla durdurulamaz. ama ilaclar hastaligin yarattigi komplikasjonlari azaltir ve önler. Doktorlar bazi terapiler önerirler.

saygilar

19. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    Ebben teşekkür ediyorum yazını okudum çoğunu biliyordumama sayende bilmediklerimide öğrenmiş oldum :)

20. FİGEN ACAR

FİGEN ACAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHASEBE
    YUNUS UN 1 YIL ÖNCE TEŞHİSİ KONDUĞUNDA SSK NIN RAPORUNDA DOKTORUN EL YAZISINDA BECKER TİPİ YAZIYORDU BENDE ÖYLE BİLİYORDUM YANİ DAHA HAFİF SEYREDENİ FAKAR DOKUZ EYLÜL ÜNİV.YAPILAN BİOPSİDE DUCHENNE YAZIYOR CK DEĞERLERİ ZATEN İLK TAHLİLİNDE 1322 SON YAPTIRDIĞIMIZ 19000 ÇIKTI KAÇ KAT FAZLASI:(((

GEÇEN GÜN RAPORLARI İNCELEDİM DUCHENNİ GÖRÜNCE BAŞIMDAN AŞAĞI KAYNAR SULAR DÖKÜLDÜ SANKİ ÇÜNKÜ DUCHENNE DAHA HIZLI İLERLİYOR 9-10 YAŞLARINDA SAKAT KALIYOR VE 20 Lİ YAŞLARDA ÖLÜMÜ BEKLEYİN DİYOR DOKTORLAR..HEMEN SSK DOKTORUNU ARADIM SÜREKLİ ÖZEL MUAYENEHANESİNE GİTTİK BİR YIL BOYUNCA (TAM HATIRLAYAMIYORUM AMA DEĞERLERİ ÇOK YÜKSEK ÇIKMIŞTI DUCHENNEDİ SANIRIM HEM NE FARKEDERKİ ŞU SAATTEN SONRA DEDİ )TERSLER GİBİ ÇOK KOLAY İFADE ETTİ AMA KARŞI TARAFIN PSİKOLOJİSİNİ DÜŞÜNMEDİ.MECBURUZ SSK YA BAĞLI OLMAK ZORUNDAYIZ BİŞEY DİYEMİYORUZ..:(

.YUNUS 11.AYDA 9 YAŞINA GİRECEK YANİ BU YAŞLARDA YÜRÜYEMEYECĞİNİ DÜŞÜNMEK HERAN ONU BEKLEMEK ÇOK KÖTÜ BİR DUYGU İNŞŞALLAH ALLAHIM BİZE O GÜNLERİ GÖSTERMESİN YUNUS HEP YÜRÜSÜN HEP KOŞSUN UZUN YILLAR YAŞASIN GÖNLÜMÜZ HEP BUNU İSTİYOR .ALLAH NE DERSE O OLUR..
    DOKTORUN BU TERS AÇIKLAMALRINDAN SONRA EGE ÜNİVERSİTESİNDENBİR PROF.A GÖTÜRDÜK ODA RAPORLARI İNCELESİ YUNUSUN DURUMU İLE KONULAN TEŞHİSİ ONAYLAMADI TEKRAR BİOPSİ YAPALIM DEDİBU AYIN SONUNDA GİDECEĞİZ TEKRAR BİOPSİ YAPILMASI DOĞRUMU ONUDA DÜŞÜNÜYORUZ HALA!!
    ONA GÖRE BAKALIM KORTİZON KULLANIP KULLANMASINA KARAR VERELİM HASTALIĞIN TEŞHİSİ BECKERDE OLABİLİR DEDİ..UMUYORUZ ÖYLE ÇIKAR...
    ŞÖYLE BİR ŞEYDE VARKİ SSK DOKTORU BİZE GÜN AŞIRI 5 KORTİZON VERİYOR ŞU AN KULLANDIĞIMIZI SANIYOR AMA BİZ VERMİYORUZ YAN ETKİLERİNDEN DOLAYI HASTALIĞI BİRAZ YAVAAŞLATIYOR BELKİ AMA YA YAPTIĞI KALICI HASARLAR NASIL DÜZELTİLECEK..
    ARKADASLAR DURUM BÖYLE BAYRAMDAN SONRA PROF AGİDECEĞİZ ÜNİVERSİTEDE BİOPSİ YAPALIM DİYOR SSK DOKTORUNA GİDİP BAŞKA DOKTORA GİTTİĞİMİZİ ÜNİVERSİTEYE SEVK YAPMASINI NASIL İSTİYECEĞİZ BİLMİYORUZ DOKTORUN TEPKİSİNDEN KORKUYORUZ AÇIKCASI NE KADAR PARAMIZLA GİTSEK BİLE SSK DAN BAĞIMIZI KOPARAMAYIZ..ALLAH HAKKIMIZDA HERŞEYİN HAYIRLISINI VERSİN YARDIMCIMIZ OLSUN İNŞALLAH ..
    MÜBAREK RAMAZAN AYINDA LÜTFEN YUNUS İÇİN DUALARINIZI ESİRGEMEYİN...ALLAH RAZI OLSUN HEPİNİZDEN..

Sayfayı Paylaş