Küçük Yunus'a Yardım Kas Erimesi Hastalığı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve hsd tarafından 4 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. FİGEN ACAR

FİGEN ACAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHASEBE
    günaydın

hsd saol gerçekten çok yardımcı oluyorsun yunus için allah razı olsun....

şimdi bir email okudumda duchenne kas hastası bir anne oğlu 10 yaşında yürüyemiyor..
    ve oğluna şunları veriyormuş yurt dışından getirttiğini yazıyor ucuz olduğu için ama en son şu an verdikleri
    gümrükte takılmış el koymuşlar parasıda yanmış hatta...

polen tablet
    q-enzim tablet
    enginar ve hindiba tablet
    balık yağı tablet
    anzer balı

ben bunların bazılarını hiç duymadım bunların hepsi çocuğa verilirmi çok gelmezmi bende anlamadım :eek:
    siz duydunuzmu bunları ?
    hsd uzun süre vitamin kullanılmaz demişisn ama sağlıklı insan için geçerlidir belki bu yunusun enerjiye ihtiyacı olabilir kaslar eridiği için vücutta direncini kaybedebiliyor...peki hem e vitamini verip hemde balık yağı verince onun içindede e vitamni var biliyorsun fazla sının vücuda zararı olurmu*
    hsd senide sıkıyorum farkındayım ama kusura bakma ....
    bu konuda eminimki sen bana yardımcı olacaksın. :)

2. FİGEN ACAR

FİGEN ACAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHASEBE
    aslında herşeyi doğal yolla olmak daha faydalı ama yunus malesef sebze yemiyor meyve bazen yer
    sucuk salam öyle şeyleri sever yer..
    ama sebze yemeği hiç yemiyor...

3. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    Sıkmıyorsun figen bende yardımcı olmak istiyorum sana hsd nin açılımı nedir bilmiyorsun galiba yazayım hemen

Hiç Sinirli Değilim :D

e vitamini için yazılanları okumuşsundur copy etmiştim vücudun günlük e vitamini ihtiyacı 400 mg dır bunu biliyoruz yunusun + fazladan e vitaminine ihtiyacı varmı bunu bilmiyoruz sen yada ben değil yunustan bahsediyorum bunun cevabınıda en iyi doktor verebilir yoksa ver 500mg yada ver 800mg diyebilirim ben ama buna vicdanım elvermez hem ben doktorda değilim ama yunus için elimdn geleni yaparım bunu biliyorsun artık sanırım biz bu yolda seni yanlız bırakmayız istediğin gibi yaz buraya dertlerini dinleriz cevapta veririz ne reklam nede başkabişey değil amacımız aile olmak sanırım bunu anlamışsındır çünkü burada hakikaten çok iyi insanlar var verdiğin balık yağının içinde kaç mg var e vitamini bunu şişenin üstüne bakarak değerleri öğrenebilirsin ve sora evicap e vitamini zaten 400 ünite geriye kalan doktora sormak balık yağında şukadar e var ve ayrıyetten de evicap 400 iü var daha fazlamı vermeliyiz azaltmalımıyız? bunu sor

polen tablet arı polenini biliyorsun bu kilo alımında kullanırız ve birçok devası olan doğal bir ürün toz halide aktarlarda mevcut polen çiçeklerin cinsiyet hücresidir deniliyor ve detayları yazıyorum sana

4. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    polen özellikleri oku figen

Polen Tablet 500 Mg (100 Tablet)
    *Çiçek tozu olarak adlandırılan polen, çiçeklerin cinsiyet hücresidir. Arı Poleni, arıların yavrularını beslemek amacı ile çiçeklerden topladığı ve bu esnada birtakım değişikliklere uğrattıkları maddedir. Polen, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu pek çok bileşeni bir arada içeren sayılı besin maddelerindendir. İçerdiği %10-26 arasındaki protein miktarı pek çok hayvansal gıda maddesindeki protein miktarından yüksektir. İnsan vücudu için gerekli ol Xip 0 an tüm esensiyel amino asitler Polen’ de tespit edilmiştir. A, C, D, E vitaminlerinin yanında metabolizmanın fonksiyonlarını yerine getirmesinde büyük önemi olan B grubu vitaminlerini yüksek oranlarda içermektedir. Enzimler, mineraller, flavonoidler, büyüme hormonları Polen’ de bulunan kimyasal bileşenlerden birkaçıdır. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde ve vücuda zindelik kazandırılmasında önemli rolü vardır. Bu özelliği ile sporcular tarafından performansın arttırılmasında ve nekahat dönemindeki hastaların tedavisinin desteklenmesinde kullanılabilir. İçerdiği B grubu vitaminlerinden dolayı sinir sistemi üzerinde rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır. Ayrıca Polen’ in kandaki hemoglobin seviyesinin arttırılmasında, prostat rahatsızlıklarının giderilmesinin desteklenmesinde, hormonal sistemin uyarılmasında ve bağırsak metabolizmasının düzenlenmesinde etkili olduğu bilinmektedir.

http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=2563625

ürün ithalmiş amerikadan geliyor 100 capsul 40 ytl ama amerikadan daha ucuza getirtebiliriz tabi ups te extra binecek ama hepsine bakarız toplamı trden daha ucuza geliyorsa amerikadan getirtiriz hiç sorun değil güörüğü düşünme bile arkadaşlarım var konuştum ok problem olmaz denildi

5. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?p=104986

burayı okumanı istiyorum

q enzim,enginar hapı (karaciger enzimleri icin)ve polen tablet(hücre yenileyici ve vücut direnciicin),anzer balı ve hakkari yüksekova balı.Bende balın kasları güclendirdiğine yürekten inanıyorum.

enginar hapı yerine enginar suyu içebilir mi içemez sanırım ama çok iyi beslenmesi lazım bu onun elinde değil sizin elinizde hiçbirşeyin farkında değil daha besleyin litfen elinizden geleni yapın
    https://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=enginar+tablet&meta=

burayada bak

enginar hapının fiyatınada bakalım

işte fiyatı linke bak 60 capsul

http://www.siberstore.com/urun_bilg...14&Store=10f7d395cac72fe622a783240de1f2fa9c3a

ama karaciğerle ilgili faydalarını biliyorum kasla ne alakası var inan bilmiyorum duymadımda sayısız yararı olduğunu duydum ama 8)

q-enzim ile enginar tablet aynı şey bu arada sanırım carsilde aynı işi görür 8)

balık yağını konuştuk anzer balıda tr de var zaten hakkari ve yüksek ovada diyor araştıralım hemen onuda

http://www.anzerbali.com/

http://www.anzeraricilik.com/

https://www.google.com.tr/search?q=anzer+balı&hl=tr

burda polende var anzer balıdabak ve dön bana sevgiler hsd.

6. FİGEN ACAR

FİGEN ACAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHASEBE
    HSD İNAN BENİ ÇOK ŞAŞIRTTIN BU KADAR BİLGİYİ BİZİM İÇİN ARAŞTIRIP BULMUŞSUN ÇOK SAOL.ALLAH RAZI OLSUN..
    BELKİ AKRABAMIZIN YAPAMADIĞINDAN ÇOK YARDIMCI OLDUN AYRICA HSD NİN AÇILIMINI BİİLMİYOIRDUM GERÇEKTEN TAM SENİ ANLATIYOR..:))

GELELİM YAZDIKLARINA KAFAM KARIŞMADI DESEM YALAN OLUR ..BU SANA YAZDIĞIM İLAÇLARI ÇOCUĞU DUCHENNLİ BİR ANNE YAZMIŞ ..DOKTOR KONTROLÜNDEMİ VERİYOR NASIL YAPIYOR BİLMİYORUM ONADA EMAİL YAZDIM ZATEN...
    SEN CE NE YAPMALIYIM?1,5 AY SONRA DOKTORA GİDECEĞİZ BİOPSİ İÇİN..DOKTORUYLA KONUŞAYAIMMI ANLATAYIMMI BÜTÜN BU VİTAMİN LERİ..
    YANİ KAŞ YAPAYIM DERKEN GÖZ ÇIKARTMAK İSTEMİYORUM HSD..
    BENİM TEK AMACIM YUNUSUN DİRENCİNİ GÜCÜNÜ KAYBETMEMSİ ..BENİ ANLADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM...

AYRICA TÜRKİYEDE VAR TABİ AMA GERÇEKTEN PAHALI BUNLAR.:(((

7. FİGEN ACAR

FİGEN ACAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHASEBE
    KAS HASTALARINDA KARACİĞER ENZİM DEĞERLERİ NORMALİN 4-5 KAT ÜSTÜNDE ÇIKIYOR
    O YÜZDEN BU ENGİNAR TABLETİNİ KULLANIYORLARMIŞ..

8. FİGEN ACAR

FİGEN ACAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHASEBE
    q enzim nedir oda varmışş

9. FİGEN ACAR

FİGEN ACAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHASEBE
    l-arginine ve l-carnitine bunlar nedir hsd?

10. ultimate blocker

ultimate blocker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    figen elbette doktora anlatacaksın özellikle doktorundan hiçbirşeyi saklama ve ona nette okuduklarını anlat ve kadının çocuğu için verdiği vitaminleri anlat hatta gerekirse döküm al ve ona göster oda anlayacaktır çünkü senin yerinde kim olsa aynısını yapacak araştıracaktır sende böyle yapıyorsun hsd yok artık sana ben yardımcı olacağım bu işleri bana devretti ilgilenirim elbette dedim birde burada bir kural var büyk harfle yazmak bağırmak manasına geldiği için yasak sen iyisimi küçük harfle yaz derim ve 1,5 ay geçmesini bekleme p.tesi al dökümleri pc den ve git doktora zaman kaybetmek gibi lüxün yok zaman kaybetme bu hastalık zamanla ilgili

11. ultimate blocker

ultimate blocker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman o tabletide kullan anlat doktora ve q-enzimle enginar tableti aynı şey karaciğer için

l-carnitine yağ yakıcı buna ihtiyacınız yok aslada alma yanlış olur yağ yakmak istemeyeceğine eminim :!: yunusun

12. ultimate blocker

ultimate blocker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arginin ve ornithine gelince bunlar büyüme hormonunu tetikleyici supplamentlerdir yani büyüme hormonu gh dir açılımı growht hormon bu konuyla ilgili arama yapabilirsin forumda işte ben yaptım bile

https://www.bodyforumtr.com/forum/search.php?mode=results

ama pahalı supplamentler bunlar bilgin olsun acaba yunusun gh değerleri neler doktora sorarmısın veya tahlil sonuçlarında yazar gh normal aralık değerleride verilir acaba altındamı? sevgiler

13. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    geri döndüm slm figen odnamok bana bir pm atmış sana yeni numaralar vereceğim

Merhaba hsd
    Küçük Yunus'la ilgili mesajda Figen Acar Dr. Cavit Boz'a ulaşamadığını yazmıştı. Bu cep numarası bi de bunu deneyebilir. Kesin bişey demiyeyim ama denemekte yarar var.
    Cep: 0 533 356 28 36
    Odası: 0 462 377 56 89

birde bu numaraları dene istersen

14. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    http://www.bitkisel-tedavi.com/koenzim.htm LİNKTE AŞAĞIYA DOĞRU İN BU ÜRÜN KAS ERİMESİ HASTALIĞINDA KULLANILIYORMUŞ pardon büyük yazmışım ups :) Muskular Distrofi: (Muscular dystrophy: Kas Erimesi veya zayıflaması): Genel olarak kas erimesi hastalığı olarak bilinen Duchenne (Düşen) muskular distrofi (DMD), Becker Distrofi, Limb-girdle distrofi

tam olarak bu yazıyor co enzim 60 tablet tamamını oku sayfanın

bu alıntıyıda oku en son sayfanın linkini vereceğim belki irtibata geçmek istersin bu kişilerle

BİZİM İLK YASADIGIMIZ SOKU YASIYORSUNUZ SU ANDA..BİZE DE AYNI SEYLER SÖYLENMİSTİ.CARESİ OLMAYAN,ÖLÜMCÜL BİR COCUK HASTALIGIDIR.YAVRUNA YARDIMCI OLMAK İSTİYORSAN ÖNCE GERCEKTEN SAKİNLESMELİSİN.VE İNAN BANA 5 YILDIR ARASTIRMADIGIMIZ YER KALMADI.BU HASTALIGIN TEDAVİSİNİN COK YAKINIMIZDA OLDUGUNA BÜTÜN YÜREGİNLE İNAN.SİTEMİZİ ZİYARET ETTİĞİNDE SEN DE UMUTLARI GÖRECEKSİN ZATEN.VE YAVRUMA NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM İN CARELERİNİ ARAMAYA BASLA HEMEN.BİZLERİN GEREK TIBBİ,GEREK ALTERNATİF UYGULADIGIMIZ TEDAVİLERİMİZ DE SİTEDE MEVCUT.BUNLARI İNCELE LÜTFEN,VE YEGENİNDE HEMEN UYGULAMAYA BASLAYIN.öNCELİKLE CEVİZYAPRAGI BANYOSU VE BENİM ÖZEL YAGLARIMLA MASAJA HEMEN BASLAYIN.VE HEMEN POLEN TB,YA DA TOZ,Q-ENZİM VE BALIKYAGINA HEMEN BASLAYIN.VE BALDAN COK YARARLANIN.SEKERİ HAYATINIZDAN CIKARTIN VE TATLANDIRICI OLARAK BAL KULLANMAYA CALISIN.AYILAR KIS UYKUSUNDA BAL İLE BESLENEREK KORUYOR KASLARINI.BAL KAS ERİMESİNDE COK YARARLI.SİMDİLİK,KORKUNC BASAGRIMIN ARASINDA ACİLEN AKLIMA GELENLER BUNLAR.DAHA AKLIMA GELDİKCE SANA İLETECEGİM.SEN DE SORULARIN OLURSA BENİMLE İRTİBAT KURABİLİRSİN.SELAMLAR.

-----------------------------------------------------------

buda kas kuvvetlendirici bir bitkiymiş http://www.bitkisel-tedavi.com/cobancantasi.htm

ve kesinlikle bal kullanımının faydası varmış bunu okudum bal veriyormusun yunusa şekeri hayatından çıkarın diyor yazıda kusura bakma dikka çeken yerleri tekrar yazıyorum sen kaçırmayasın diye

15. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
  16. FİGEN ACAR

FİGEN ACAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHASEBE
    YARDIMCI OLURMUSUNUZ?

merhaba arkadaslar

yunus u anlatmıştım size daha önce kas hastasıydı ..
    şu an için tedavisi yok hastalığın önüne geçemiyoruz ...tedavi çalışmaları sürüyor inşallah en kısa sürede bulunması için dua ediyoruz..
    bana çoğu arkadasın özellikle hsd nin çok yardımı oldu net ortamında olsam bile benden yardımlarınızı esirgemediniz allah razı olsun hepinizden..
    bazı kas hastalarıyla görüşme halindeyim
    bunlardan birisi bana oğluna vücudun direncini kaybetmemesi için bazı bitkisel ilaçlar verdiğini söyledi..
    bende bunları yunus için kullanmak istiyorum yan etkisinin olmadığını belirtmiş yazısında..sizlerin bana bu konuda yardımcı olabileceğini düşündüm..size bana gelen emaili göndermek istiyorum...

email şöyle:

Solgarın fishoil kapsüllerini kullanıyorum ben Figenciğim.Tıbbi icerikli vitamin pek kullanmak istemediğim icin dogal icerikli,besin takviyesi dediğimiz tümüyle bitkisl kökenli olanları tercih ediyorum.Enginar ve hindiba mesela,tıbbi hic bir katkı icermemekte.Enginar ve hindiba tabletlerini karaciger enzimleri icin Capadan bir dr tavsiye etti.Polen tableti,Atabay güveloglu(herbalist)tavsiyesi ile 5 yasından beri kullanıyoruz.Q enzimi Hacettepeden tavsiye ettiler.Onu da 5 yasından beri kullanıyoruz.L-carnitine yi kendi arastırmalarım ile aldım.Coskun hocaya sorarak.Onu yaklasık 1 yıldır kullanıyoruz.Yılbasından beri yani.Shark cartilege yi kendi arastırmalarımla aldım.Yine dr cok iyi bir secim oldugunu kemik yapısını güclü tutmada önemli oldugunu ve yanetkisi olmadıgını vurguladı.Calcium u Canakkale de dr verdi,daha 7 yasında iken,Dicle üniversitesinde tavsiye tmislerdi ama ben kullanmamıstım.Daha o yasta,kemik erimesi baslamıstır mutlaka kalsiyum takviyesine baslayın denmisti.İste böyle Figenciğim.Sen de dr una sorabilirsin tabii.Ama hic birinin yanetkisi ve böbreklerde birikim özelliği yok bunu bil.sadece Calcium.Onu dr tavsiyesi ile verdiği miktarda kullan..Sevgiler.

17. FİGEN ACAR

FİGEN ACAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHASEBE
    ben şöyle sıralayayım...

koenzim q10
    solgar fishoil
    enginar ve hindiba tableti
    polen tablet yada tozu
    q enzimi
    shark cartilege

yunus 8 yaşında ve 27 kilo fazla yemeğe düşkün değil..
    şu an doktoru sadece e vitamini verdi 300 mg haftada 3 kez veriyoruz...
    calsiyum sandoz veriyorum hergün yarım ..
    bu emaili bana gönderen kişi yurt dışından ucuza alıyormuş ama gümrüğe takılmış alamamış ilaçları şimdi türkiyeden araştırıyor sanırım..

sizden ricam bunların hem tam anlamıyla ne işe yaradığı hemde en ucuza nereden alabilirim ?
    balık yağı sordum eczanalare 23 ytl ve 1 hafta gidiyor ithal olanıymış yerli olanlar 4 ytl ye var ama içeriğinde ave d vitamini varmış sadece..
    ben sürekli kullanıcam bunları o yüzden maddi yönden en uygun yeri bulmak istiyorum
    belki bitkisel ilaçlarla ilgilenen arkadaslar vardır aramızda..bana yardımcı olurlarsa çok memnun olurum...

allah herkesten razı olsun...
    hayırlı günler..

18. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    selam,
    yeni polen almıştım , 1-2 çay kaşığı kullandım , oğlumun ve benim alerjim varmış meğer o yüzden kullanamıyorum.
    evde duracağına adres verin hemen yolluyayım yada isterseniz hsd ye ulaştırayım o size ulaştırsın, hsd bana yakın bi salonda çalışıyor galiba
    allahtan size ve ailenize güç,
    yunus a acil şifalar dilerim.

19. FİGEN ACAR

FİGEN ACAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    MUHASEBE
    BEN HSD İLE KONUŞTUM .....
    O SİZİNLE İRTİBATA GEÇİP ALACAK..