Küçük kas gruplarına fazla hareket.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mericboss99 tarafından 19 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    197
    Ödül Puanları:
    43
    Öncelikle merhaba bu sporda yeni sayılırım aslında son 2 yıldır 1-2 ay spor salonuna gidip bırakan biriyim ancak bu sefer gerçekten motivasyonum yüksek ve bırakmayı düşünmüyorum,1 aydır spor salonuna gidiyorum ancak küçük kas gruplarına (Biceps,göğüs,arka kol,omuz) 4-5 hareket yapıyorum.Aslında düşüncem şu yeni olduğum için ve yaşımad 16 olduğu için kası her yönden geliştirmek ve kabiliyetini arttırarak sakatlık riskini önlemek,yani kası her şekilde geliştirip dayanıklı ve sakatlık riski az hale getirmek istiyorum.1 ay sonra böyle yapmayı bırakarak küçük kas grupları hareketlere iyice alışınca hareketleri 3 harekete indiricem ve kiloları arttırıcam.Sizce yaptığım mantıklı mı ? Yoksa fazla hareket yapmamın hiç bir mantığı yok mu ? Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

2. unknown00

unknown00 Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba . Omuz ve gögüs küçük kas grubu mu dedin ? Biceps-Triceps en fazla maximum 4 hareket yeterli 5 de olabilir ama verim alamazsın . Gögüs ve omuz ise büyük kas grubu ve maximum 6 hareket yeterlidir . Ayrıca çalışma programınız varmı yoksa kafanıza göremi yapıyorsunuz ?

3. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    197
    Ödül Puanları:
    43
    Hayır var ancak yarın atabilirim bugün çok yorgunum programı yazacak enerjide hissetmiyorum kendimi yarın bu konuya yazarım.

4. unknown00

unknown00 Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
  5. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    752
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Dostum omuz kucuk kas grubudur. Biceps tricepse 4-5 hareket fazladır 3 hareket yeterli genel olarak 9-12 set arasi olmali antreman.

Sayfayı Paylaş