küçük kas grubu 8 set

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve assid tarafından 11 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. assid

assid Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar küçük kas gruplarından olan biceps,triceps i 8 setten fazla yapmayın diyorlar sizin yorumlarınız nelerdir?

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    genel hattıyla doğru bir yaklaşım...ancak, tabi ki sporcunun tecrübesinin ileri safhalarda olduğu durumlarda fazlalaşabilir...)

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben pramit uyguluyorum 8 setten fazla olmaz diye bir kural yok kişiden kişiye değişir kücük kas grubu olduğu için fazla hareket yazmıyorlar küçük olduğu için

4. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    8 setmi 8 tekrarmi?

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    tekrar olucak karışmış :)

6. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    8 set demek istemiş bence arkadaş. Mesela bicepste barbell curl 4 set concantration curl 4 set toplam 8 set yeterli diyorlar daha fazlasını yapmalı mıyım demiş. Bu aslında birçok faktöre göre değişen birşey.

1)Bicepsi hangi yoğunlukta çalıştırıyorsun? Haftada 2 mi 3 mü 4 mü 1 mi?
    2)Biceps girdiğin gün neler çalııyorsun biceps triceps tek bir günde mi çalışıyorsun yoksa ikisini girdiğin gün büyük bir kas giriyor musun?
    3)amacın ne büyümek definasyon vs.? Buna göre tekrar aralığı çok önemli.
    4) Body geçmişin ne kadar.

7. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    jimraynor sorularin birine ben cevap versem ona gore bisey soylermisin ? amacin definasyonmu buyumekmi demissin arkadasimi bilmiyorumda benim amacim buyumek ama 8 set definasyona girmiyomu biraz ben bi sette 5kg dumbellari kaldirabildigim kadar kaldiriyodum yaklasik 25 kez sonra biraz dinleniyodum tekrar kaldiriyodum boyle yapinca buyume daha cabuk oldu vucuttan vucudada deisrimi yani?

8. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    8 setten fazla çalışmayın demek aslında çok büyük bir yanlış değildir, neticede çoğu insana önerilen (başlangıç-orta düzeylerde olursa tabi) 4 set temel-3 set temel-3 set izole(ikincil) tarz sistemlerdir. nasıl mı? mesela şöyle
    barbell curl 10 10 8 8 (bicepslerimizi genel olarak çalıştırdık)
    hammer curl 3*10 (brachialis-brachioradialis etkin bir şekilde kullanıldı, flexorler de aynı şekilde)
    incline dumbbell curl 3*12 (bicepslerin sorunlu olan dış başı yani uzun başı unutulmadı)

bu tabi ki bir örnektir, toplamda 10 setten oluşan bir küçük kas grubu çalışmasıdır, aynı şekilde bir örnek triceps için yazılabilir,

close grip bench press 10 10 8 8 (komple bir triceps egzersizi, çok eklemli bir egzersiz)
    lying-incline dumbbell extension 3*10(lateral-long-medial bu üç grubu da etkin olarak çalıştırdık)
    dumbbell kickback 3*12 (long head ile izolasyon yaptık)

yine aynı şekilde tricepsleri 10 sette halletmiş olduk. bence küçük kaslar için 8 set 9 set 10 set çok fazla fark etmez önemli olan çalışmayı abartmamak. çoğu zaman insanlar bicepsleri deliye bağlıyor ve 15 sete filan çıkıyor, önemli olan bu mantaliteyi aşmak.

yalnızkovboy_89, mma- ve hogan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş