Küçük bir sorum olucak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cnkylgn tarafından 1 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cnkylgn

cnkylgn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar p.tesi çarşamba ve cuma ağırlık çalışıyorum salonda hemen ardından da kardio yapıyorum 15 dk. Sorum şu ki 2 3 hafta gibi bir süre sonra tatile çıkıcam ve elimden geldiğince yağlarımdan kurtulmak istiyorum yağ yüzdem %20, normalde gitmediğim günlerde yani salı ve perşembe günleri sadece yine salona gidip sadece kardio yapsam 30-45 dk arası bunun o gün ağırlık çalışmadığım için kaslarıma zararı olurmu ? ağırlık çalışmadan yapılan kardionun kasları parçaladığını biliyorum ancak bu o gün ağırlık çalışmadım diye gerçekleşecek birşeymi ? şimdiden teşekkür ederim ve iyi geceler hayırlı ramazanlar dilerim :)

2. broscience

broscience Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    bunun olayı daha çok beslenmeyle alakalı vücut ağırlığının en az 1.5 katı kadar gram protein alırsan her gün çok kas kaybı yaşamassın diyebiliriz.

3. cnkylgn

cnkylgn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    60 kiloyum bir yumurtada 6.25 g protein olduğunu duymuştum ki sadece ikisinin tamamını yiyebileceğim geri kalanının sadece beyazı. Buda hemen hemen 15-20 arası yumurta yapar be dostum :(
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Temmuz 2015 ---
    http://forum.donanimhaber.com/m_59752136/tm.htm tam bana uyan bir tarif vermiş bir dostumuz neyseki bunu buldum teşekkürler bu arada sanada dostum

4. broscience

broscience Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Besinlerden karşılamak zorsa bir kutu protein tozu alabilirsin. Her ölçeğinde yaklaşık 24-25 gram protein olur. Günde iki ölçek atarsın 50 gram geldi bile. Geri kalan 100 gramıda yumurtaydı etti süttü baklagildi karşılarsan kas kaybı minimuma inecektir.

5. cnkylgn

cnkylgn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım hocam çok teşekkür ederim pekala kardiomu nasıl yapmalıyım bu konu üzerinede bir yardımcı olurmusun rica etsem koşmalımıyım yoksa uzun uzun yürüycekmiyim ?

6. broscience

broscience Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    hit cardio denilen yani kalp ritmini olabildiğince arttıran çalışmalar daha çok kalori yaktırır yani saatlerce yürümek yerine 15-20 dakika koş daha verimli olur. Bunun yanında ağırlık antremanlarına süpersetler ekleyerek de yaktığın kaloriyi arttırabilirsin. (süperset: bir hareketi yaptıktan sonra arada dinlenmeden diğer hareketi yapmak) kalp ritmi böylece hep yüksek olur sürekli enerji harcama (kalori yakma) modunda olursunuz.

7. cnkylgn

cnkylgn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim efenim

8. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    60 kilo olan biri icin yag yakimi adina hit kardiyo sonra super setler, 150 gr protein gunde iki olcek protein tozu...

Forumda size fazlasiyla yetecek bilgi mevcut, lutfen bu tur tavsiyelere uymaktansa kisa bir sure forumu biraz arastirin.

9. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Haftada 1 2 kez yapılan kardio kas kaybına neden olmaz kas parcalandiktan sonra vucudumuz kendini yeniler kas kaybı yasanmaz tabiki günlük aldığımız protein yeterli olmazsa kas kaybı yaşanabilir.Bunu engellemek için günde kilonun 2gr katı kadar protein alman lazım 60 kg olduğuna göre 100-120 gr yeterli olucaktir.protein sadece yumurtada yok 100gr proteine ulasmak cok zor değil protein tozunada ihtiyacin yok.Peynir lor tavuk kırmızı et yuksek protein içerir.Hiit kardio kisa surede cok etkili bi yöntem düzgün beslenmeyle iyi sonuçlar alabilirsin

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. cnkylgn

cnkylgn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler hocam aldım lor peyniri yemeye başladım tadı da gayet güzel sürekli tüketirim :)

Sayfayı Paylaş