Köyden doğal süt içiyorum problem olurmu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gursoy tarafından 25 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. gursoy

gursoy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar ben köyden gelen doğal süt içiyorum eh haliyle yağlı yağsız değil bir problem olurmu ?

2. Oguzhan_04

Oguzhan_04 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    çiğ sütse , sağlığın bozulabilir ! ama doğal her zaman iyidir

3. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sütü kaynak öyle tüket. Sütü kaynattiktan sonra soğumasi icin birak yüzünde oluşan kaymaği at. Dolaba koy soğuyunca sütü. Akşam koyduğun süt sabah bir daha kaymak tutacak yaģı üstte tabaka oluşturur. Bunu süzgeç gibi kelçeler var onunla atıyorum ben üstteki yaģi
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Nisan 2014 ---
    Aşiri yaģli oluyor köy sütü 1 hafta beklesin dolapta gece ve sabah 1 er kez yüzündeki yaģı at 8. Gün yine yaģ oluşuyor. Laktozu alınmamış süt bide bunlar gaz yapar. En iyisi yoğurt yap öyle tüketmek

4. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Doğru olan zaten köy sütü içmek. Hele hayvan salınık otluyorsa ilaç hormon yemiyorsa harika olur.

Kutu süt sağlıklıdır yalanı hala populer ama zamanla halk özüne gerçeğe dönecektir.
    Kutu süt neden zararlıdır çünki uhtde yüksek basınç ve ısıya maruz kalıyor. Hayvanlara sürekli antibiyotik veriliyor. Extra olarak sütleri artsın diye başka kimyasallar verenler bile var. Ben hayatta o kutuları alıp içmem mesela.

Oguzhan_04 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş