1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Kötü ve bilinçsiz başlangıç.Yorumlarınızı ve özellikle tavsiyelerinizi bekliyorum.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve CrawLinq tarafından 23 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. CrawLinq

CrawLinq Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    S.M.M.M Adayı
    ''Kötü ve bilinçsiz başlangıç''
    1 Aralıkta arkadaşımın isteği üzerine salona yazıldık.2 gün gelip bıraktı.Ben ise sırf verdiğim para için zorla gittim.Malum öğrenciyiz gitmesem içim yanardı.Salon hocası(!) çok bilgili gözüken aslında şuan benim bildiklerimin yarısını bile bilmeyen sadece ticari amaç için sözde hocalık yapan biriydi.Herkese aynı programı verip sana özel diye yutturan biriydi.Başladığım da 53-55 arasında gidip geliyordum kilo alman lazım dedi zayıfsın dedi beslenme programı bile vermedi.Sadece kilo almam gerektiğini ve ne bulursam yememi söyledi.Protein tozunu satmak için ilk günümden bir ton laf etti ama para sıkıntısı olduğu için almadım ve bu forumdan öğrenmiştim başlangıçta protein tozunun gereksizliğini.Araştırmadan etmeden başladım abur cubura vücut alışkın olmadığı için kasta yapıyordum ama her akşam 2 paket cips ve 1 lt kolayı film izlerken indiriyordum mideye.Malum kilo almamız lazım.Hatta bunu salon hocama söylediğimde iyi iyi güzel kilo alırsın demişti hiç unutmam o yüz ifadesini.Gel zaman git zaman kas yapmaya başladım evet ama bir şeylerin ters gittiğini hissediyordum ama ne olduğunu cahilliğimden bilemiyordum.Araştırana kadar.3 ayın sonunda 70 kiloya ulaştım ve araştırdığımda her şeyi anladım.Dirty bulkın kralını yapmışım.Hatta protein miktarım bile kilo başına 1gr ya vardır ya yoktur.Kastan çok yağ kütlesi aldığımı öğrendiğimden itibaren okulda telefondan eve gelişimden yatışıma kadar araştırdım ne yapabilir ne edebilirim diye.Marttan bu yana kas kütlemi koruyup sadece yağ yakmak için uğraşıyordum.Fazla kas kütlem yok ama olanı korumak niyetindeydim ve 4 aydır bu amacıma yönelik çalışıyordum.Çok yavaş kilo verdim protein miktarımı arttırdım 4.ayımda gold standart aldım.Düşük karb diyetini uyguladım.Ömrümde ağzıma sokmadığım şeyleri yemeye başladım.Yumurtanın önünden geçmezken kahvaltılarda 5 yumurtaya kadar çıktım.Çok yazdım çok doluydum o herife karşı birazda olsa rahatladım.
    Gelelim esas tavsiyelerinize ve şu an ki durumuma.4 ayda 4 kilo verip 66 düştüm ve biraz daha sıkınca 64e düşebildim.Bu gidenlerin nerdeyse tamamının yağ olduğuna eminim.Fotoğrafları bugünkü kardiodan sonra çektim.Salonumu değiştirdim zaten küçük yer 2 tane salon hocasıyla sadece kayıt olurken muhattap oldum aynı duruma düşmemek için.Şuanki sorunum sabit kiloda kalmak.Genelde 64üm bazen 63 bazende 65 oluyorum ama geneli 64.1 aydır durum bu şekilde idmanı arttırdım ama gene olmadı.Yemek yemeği gerçekten özlediğim için bulk yapmayı düşünüyorum ama bu kez temiz clean.
    Sizlere sorum:
    1 bulka giriyim mi yoksa idmanı sertleştirip yağ yakmaya çalışmaya devam mı ediyim?
    2.olarakta şuanki durumum hakkında görüşleriniz.Başlangıçta bu işe merakım olmadığı için hiç ölçü falan almamıştım ama şuan gayet ciddi ve kararlıyım istediğim vücudu yapmakta.

Bayramdan sonra bulka girmeyi ve antrenmanımı fotoğraftaki gibi değiştirmeye niyetliydim ama görüşlerinizi almak istedim.
    Hardline whey 3 matrix kesin kreatin veya bcaa dan birini alacağım.3ü beni çok sarsar mali açıdan.Kusura bakmayın çok uzun oldu ama dediğim gibi çok doluydum yazınca birazda olsa rahatladım.

Haziran başı ölçülerim
    Boy:178
    Kilo:64
    Boyun:37
    Bel:80
    Kalça:90
    Kol:36(meraktan ölçmüştüm)
    Bu ölçülerle internetten hatırlamadığım bir sitede %15 yağ oranım çıkmıştı.Şuanki ölçümlerimi ayın sonunda yapmayı düşünüyorum ve forumda antrenman günlüğü tutacağım.

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      49 KB
      Görüntüleme:
      507
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      48 KB
      Görüntüleme:
      514
    • 4.jpg
      4.jpg
      Dosya Boyutu:
      50,3 KB
      Görüntüleme:
      490
    • pr.png
      pr.png
      Dosya Boyutu:
      25,2 KB
      Görüntüleme:
      538
  2. Berkay Demir

Berkay Demir Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/BUCA
    Öncelikle merhaba arkadaşım uzun yazdım demişsin ama hiç sıkılmadan okudum ve sorununun benzerini zamanında bende yaşadım birçok yanlış yaptım , deneme yanılma yöntemiyle doğru yolu buldum sürekli araştırdım neyin ne olduğunu öğrenmek için elimden geleni yaptım natural sporcularla dopingli sporcuların antrenman , beslenme , supplement farklılıklarına kadar araştırmış bir insanım ve sana yardımcı olmak istiyorum. Öncelikle dediklerini göz önünde bulundurursak dirty bulk yapmışsın fakat dirty bulk cips ve kolayla yapılmaz normal yediklerin besinlerin öğün sayısını ve porsiyonunu arttırırsın bu böyledir dostum . Ve sakın endişelenme formun kötü değil iyi bir adale kütlesine sahip değilsin fakat kötü bir yağ oranında yok . Bu durumda sana vereceğim tek ve kesinlikle etkisini göreceğin tavsiye şudur , Clean Bulk yap her antrenman sonunda 30-45 dakika cardio yap bol bol terlemeye çalış . Ta ki yeterli seviyeye ulaşana kadar , Baktın yağ oranın hoşuna gidiyor hafif hafif parçalanmışsın hemen dirty bulka gir ama bak uyarıyorum clean bulkta yediklerinin aynısını yiyeceksin sadece porsiyon ve öğünlerin artacak 300 gr tavuk yiyorsan 600 yap yani 400 gr pilav yiyorsan 700 yap , miktarları şu an ki ve clean bulktan sonraki kilona göre ayarlarsın. unutma sürekli gelişim istiyorsan kilona dikkat etmelisin kilon arttıkça beslenmende değişecek daha çok yemen gerekecektir.:)

3. CrawLinq

CrawLinq Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    S.M.M.M Adayı
    Öncelikle yorumun ve tavsiyelerin için çok teşekkür ederim ve senin before-after konunu üye olmadan önce görmüştüm ve inan oha diye tepki vermiştim.:D Şapka çıkartılır o performansa inşallah istediğin gibi devam edersin.
    Kas kütlem konusunda bende aynı fikirdeyim fazla yok ama yağ biraz fazla gibi geliyor bana.Anlattığım gibi şu aralar yerimde sayıyorum.Yağ kaybetmenin kas kütlesiyle alakası olduğunu bir yerde okumuştum.Benimde fazla kas kütlem olmadığı için başta vücut alışkın olmadığı için kardiyoya öyle verdiğimi şimdi ise alıştığım için ve kas kütlemin az olmasından dolayı veremediğimi düşünüyorum.Hem clean bulk hem de kardiyo demişsin.Bulkta amaç hacim kardiyoda ise yağ yakımı ve kilo kaybı.Orası biraz kafamı karıştırdı biraz açarsan sevinirim yani yağ yak mı diyosun yoksa kütle kazan mı orasını anlayamadım.Çünkü 30-45 dakikalık idman sonundaki kardiyoyla sağlam bir kalori yakmış olurum.Bu durumda kalori fazlalığı oluşturmam için aşırı yemem gerekecek ve gün içinde zaten aktifim.Bu kısmı biraz açarsan sevinirim.

Berkay Demir bunu beğendi.
  4. Berkay Demir

Berkay Demir Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/BUCA
    Evet dostum bulk dönemindede cardio antrenmanı yapmalısın definasyon zamanı kadar üstüne yüklenmene gerek yok ama kesinlikle yapmalısın bunun sebebi ise bulk döneminde kilo almaya , hacim almaya çalışırız ama olabildiğince yağsız kütle kazanmalıyız ve şimdi sen hiç cardio yapmazsan 2-3 hafta içersinde hacim kazandığını fark edersin fakat yanında su ve yağda kazanırsın işte cardio bunun önüne geçer 30-45 dakikalık bir cardio bulk döneminde yağ yakmanı sağlamaz ama aşırı yağlanmanı önler. Cardioyu 20 dakikadan az 45 dakikadan fazla yapmamanı öneriyorum çünkü vücut ilk 15 dakika vücuttaki karbonhidratı deforme eder 15 dakika sonrasında yağ yakımı başlar . 45 dakikadan fazla yapmamanı öneriyorum fazla kaçırırsan bu sefer kas yıkımı oluşur. Ayrıca kas ve yağ sistemi orantılı çalışır adale seviyeniz ne kadar fazla ise yağ yakımı bir o kadar kolay ve hızlı oluşur .

5. CrawLinq

CrawLinq Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    S.M.M.M Adayı
    Dediklerini bende biliyorum benim aklıma takılan her idman sonrası kardiyo yap demiştin.Hem ağırlık çalışması hemde kardiyo yapıp nasıl kalori fazlalığı oluşturabilirim.Muhasebe de çalışıyorum masabaşı gibi durabilir ama evrak toplamaya para almaya falan sürekli gidiyorum ve baya uzun yürüyüşler çıkarıyorum mecburiyetten.Birde ağırlık çalışması ve kardiyo eklendiğinde kalori fazlalığı oluşturmak çok zor olucak benim için.Eklediğim programa bir bakar mısın? Sadece bacak gününe 10-15 dakikalık bir hııt eklemiştim.Benimde aklımda bulk vardı yağ oranım fazla gibi geldiği için sormak istedim.Son olarak supplement olarak önerdiğin bir şey var mı? Optimum gold kullanıyordum şimdi hardline alıcam yanına bcaa veya kreatin düşünüyordum.Veya dedim çünkü maddi açıdan beni zorlar.

6. Berkay Demir

Berkay Demir Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/BUCA
    Sorunun cevabı çok basit 2 seçenegin var ya cardioyu azaltacaksın 2-3 günde bir yada gunluk aldigin kaloriyi arttiracaksın , supplement olarak hard line alacaksan pro gainer var 5 kiloluk yeşil bir kutusu var en son 190 tlydi yaninda aminoda veriyordu hediye olarak.

7. CrawLinq

CrawLinq Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    S.M.M.M Adayı
    Tamamdır kardeşim çok teşekkür ederim diğerleri yarıda bırakıp çıktı yada uzun olduğunu görünce direk geri döndüler :D İlla hardline diye bir takıntım yok sadece wheyi gözüme çarpmıştı 3 gün kardiyo ve clean bulk ile bayramdan sonra başlayalım bakalım hem idman hem beslenme günlüğü tutucam forumda daha iyi olacağına inanıyorum herkes görüşlerini yaptığım yanlışları eksikliklerimi söyler diye umuyorum günlükte.

Berkay Demir bunu beğendi.
  8. Berkay Demir

Berkay Demir Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/BUCA
    Tabikide elimizden geldiğince yardımcı oluruz :)

Sayfayı Paylaş