kötü düşünmek?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Purposeless tarafından 7 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Purposeless

Purposeless Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar bir sürü sorunum var kafaya taktığım maddi durumumuz boy takıntım
    r leri söyleyemiyorum mesela bir beyazıt gibi sempatik olduğum da söylenemez bundan dolayı ciddiye alınmama çok başıma geldi, fiziksel sorunlar (1 yıldır geçmeyen doktorların bile çözemediği hala uyutmayan burun tıkanıklığı ve 20 yaşında
    bel ve boyunda disk kaymaları) ve daha niceleri

Evden çıktığım yok geçen sene üniversiteyi kazandım fakat gidemedim maddi durumdan ötürü banada güvenemediler hem çalışıp
    hem okuyabileceğime açıkçası bende güvenemedim hastalığım sonucu (epilepsi) bana aşırı yorgunluk uykusuzluk açlık gibi şeyler yasak
    hem okuyup hem çalışsaydım nöbetler tekrar başlayabilirdi yüksek ihtimalle zaten doktorum da müsade etmezdi bu duruma

Sırf facebookta arkadaşlarımı yazları tatilde fotoğraflarını paylaşırken olsun beraber güzel eğlendikleri yerde fotoğraflarını
    çekip paylaşmaları baya koyuyordu bana bu kadar problemler varken en sonunda dayanamayıp facebooku kalıcı olarak sildim
    telefonumda yaklaşık 1 senedir bozuk çakma s4 almıştık zaten ve hep sorun çıkarıyordu en sonunda çöplük oldu yaklaşık 1 senedir de
    telefonum yok

Ne telefon ne facebook hiçbir iletişim olanağım kalmadı son 1 senedir zaten lise zamanları da asosyal bir çocuktum evden okula
    okuldan eve tarzındaydım gerçi bizim sınıftakiler de gruplaşmıştı kendi aralarında beraber takılıyolardı

Okul yıllarım da bu epilepsiyi bizimkiler ilk günden gelip oğlumuza dikkat edin şu hastalığı var felan diyip daha ilk günden
    diğer çocuklardan ayırmaya çalıştırdılar beni farklı muamele görmeye başladım hocalar birşey dememeye çalışıyordu bana o da yetmiyormuş gibi
    sınıfa gelip annem bu durumumu felan bahsediyordu milletin tavrı değişiyordu bana kimse laf etmemeye çalışıyordu felan yada sen hastasın kalbini
    kırmak istemiyorum tarzı şeyler söylüyolardı bir ufak atışma çıktığı zaman onlar da hep koyuyordu bana

2014 yazından beri ne dershane ne okul hiçbir şeyim yok eve tıkılı haldeyim arkadaş desen o da yok zaten olsaydı şuan ki durum pek iç açıcı değil
    sırf gezip tozmak için para istencek durumda değiliz şuan bile mesela para yok bugün alışveriş felan yapmak için bulgur + yoğurt bulgur + yoğurt
    yiyip duruyorum karbonhidratlar ucuz olduğu için son 2 ayda 10 kg aldım sporu da bırakmak zorunda kalınca

bunların dışında sürekli kötü düşünceler geliyor aklıma en ufak tv de gördüğüm yada internetten gördüğüm birşeyden etkileniyorum ve içimden
    düşünüyorum acaba o benim başıma gelseydi nolurdu felan yani örnek vermek gerekirse bir ünlünün haberini okumuştum geçenlerde hastaneye felan kaldırılmış
    önceden de bir takım problemleri olmuş bu hastalıkla ilgili dün mesela banyo yaparken aklıma geldi düşündüm acaba o hastalık bende olsaydı ne olurdu felan diye
    çözemiyorum şu kafa yapımı şuan zaten yeterince şey var nasıl aklıma geliyor bu düşünceler çözemiyorum yüksek ihtimal evden çıkmadığım için böyle şeyler geliyor aklıma

fakat yapıcak birşey de yok gezip tozacak lüksüm yok dışarda yapıcak birşey de yok ablamda evlenip gitti geçen sene kendimi çok yalnız hissetmeye başladım bizimkiler de
    bu sorunları dile getirdiğim zaman kafayı sıyırıcaksın olum pozitif düşünmeye çalış yok sen hastalık hastasısın bir sorun oldu mu psikolojiktir o felan diye geçiştiriyolar
    konuşucak kimse bulamıyorum psikologa gitmeyi düşünüyorum da devletten sanmıyorum bir hayır geliceğini bir defa gitmiştim daha 5 dk anlatmadan antidepresan yazıp yollamıştı

kötü düşünme ile ilgili birşey daha aklıma takılıyor çekim yasası ile ilgili bir çok şey okumuştum nasıl düşünürsen öyle olur felan diye cidden öyle birşey varsa bu aklıma gelen
    düşünceler yayılıyor mu acaba evrene ? bilinçli olarak gelmiyor aklıma birden bile durduk yere aklıma geliyolar genelde yapıcak bir uğraşım felan olmadığında geliyor bu düşünceler

ders çalışmaktan başka da uğraşım yok bilgisayar da gezinme dışında bilgisayarda da o tarz haberlere en alakasız yerde denk gelebilme yeteneğim olduğu için nette gezinirken de
    problem oluyor ders de bir süre sonra dayanılmaz derecede bayıyor çıkıp gezmek istiyorum o da olmuyor yazları aylarca genelde tek başıma yürüyüşe çıkardım havalar güzel ev de bunalıyorum felan diye
    yalnız gezmenin ne kadar berbat birşey olduğunu çok iyi biliyorum şuan o yüzden hem havalardan dolayı hem ondan dolayı tek başıma gezmem de çözüm değil ne yapıcağımı şuan hiç bilmiyorum
    hiçbir amacım yok şu sıralar onu da düşünüyorum benim bu hayattaki amacım ne ? ne işe yarıyorum ? şuana kadar ne işe yaradım ? sırf boğaz israfı mıyım ? niye böyle bir çocuk oldum ? cidden düşünme
    dışında birşey yaptığım yok doğru düzgün guinesse felan başvurmayı düşünüyorum en çok düşünen insan rekorunu felan kazanırım bari bir ödülüm olur hiç çoktan o da iyidir yani

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Uzun lafın kısası yalnızsın, uğraşacak bir hobin yok, paran yok, epilepsin var. Rahatsızlığın ne durumda, sık sık nöbet geçiriyor musun? Çalışmana engel olacak durumda mı? Eğer değilse parası ve işi olmayan bir insanın başlaması gereken yer bana epey bariz gibi gözüküyor.

3. Purposeless

Purposeless Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sık sık nöbetim yok çok şükür bahsettiğin yer internet cafe tarzı yerler mi ? şuan zaten dayımın arkadaşının kardeşi sana uygun iş buluruz demişti bir ara denk gelmiştik onla baya sevmişti beni çok tanıdığım var istediğin zaman uğra yanıma iş buluruz sana demişti fakat şuan işe girersem yetiştiremicem ygs konularını millet 5 ay önceden başladı sınava çalışmaya ben 2.5 ay önceden başladım 2.5 ay geriden geliyom yani sırf kitaplar alınamadığı için 2.5 ay bekledim o sıra not felan çıkardım derslerden boş durmamak için şimdi imkanı yok yetiştirmenin 2.5 ay da işe giripte benim önceliğim daha sağlam bir yeri kazanıp kaçıp gitmek burdan onun içinde herşeyimi sınava odaklamam lazım zaten sözel kafası var bende fazla güzel bölüm yok bu alanda matematiği becerebilsem şimdiye psikoloji okumak vardı kendi sorunlarımı çözerdim belki

4. smallboy

smallboy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    KKTC - İZMİR/BUCA
    Kardeşim ibadet e yönel ! Kesinlikle Dua et Namazını kıl ! HAYATTAKİ AMACIN BU olsun ! herşey değişecektir .. Allaha dua et o zaman sıkıntıların kalmayacaktır ..

Sayfayı Paylaş