Kötü Bir Antreman Programı....

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Zer0 tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 96 dogumluyum Agırlık çalşmaya başlayalı 6 ay falan oluyor.Basketbol oynuoyurum boyum 1.88.Basketbol hocamızın Çok Yanlış bir program yaptırdıgını düşünüyorum ve sizinde düşünceleriniz almak istiyorum.

Lat Pull Down Öne:5x3 4x3 3x3 2x3 1x3 (Setler)
    Lat Pull Down Arkaya:5x3 4x3 3x3 2x3 1x3
    Ez Barl Curl:10x3
    Bench Press:5x3 4x3 3x3 2x3 1x3
    Triceps Push Down:5x3 4x3 3x3 2x3 1x3
    Butterfly:5x3 4x3 3x3 2x3 1x3
    Leg Extension:5x3 4x3 3x3 2x3 1x3
    Leg Curl:5x3 4x3 3x3 2x3 1x3
    Mekik:20x3

Üstüne bir de extra yapın diyor.Örnek veriyim;Şınav,Dips,Smith Bench,Barfiks gibi.

Bu antremanı hafta içi 5 gün üst üste her gün yapıyoruz.2 saat sürüyor.Bunun üstüne bir de 2 Saat Normal basketbol antremanı yapıyoruz.

Bu program ile düzgün gelişebilir miyim ? Boy uzamasını durduracak hareketler var mı ? Bir süre sonra Overtrain olabilir miyim ?

Şimdiden teşekkürler.

2. famousrapper

famousrapper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hareketlerin gidişatına anlam veremedim ben ,
    kanat , kol, göğüs , arka kol, tekrar göğüs yazmış bunlardan da birer hareket üstelik. Bilmiyorum basketbol idmanına yönelik bişey mi ama ben vg antremanımda buna benzer bişey hiç yapmadım

3. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    halter antrenmanları genelde genç takım seviyesinde uygulanmaya başlanır. 14 yaşındaki çocuğa kesinlikle halter yaptırılmaz. yerinde olsam büyük klüplerin alt yapısında oynamaya çalışırım. sporu bilinçli yapmak herşeyden önemlidir.

4. manhunt

manhunt Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle 5 gün antrenman fazla kesinlikle ayrıca 2 saat sürüyor! Kaslar ne zaman dinlecek ne zaman recovery yapacak ve ne zaman gelişecek ,gerçekten zor. Hareketlere gelince genel bir çalışma düşünmüş sanırım hocan ancak ben katılmıyorum, basketbol amaçlı yapılan bir antrenman bu şekilde doğru değil,hocanı eleştirmiyorum ama program pek de doğru değil.

5. d_19

d_19 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    96 doğumlu bi sporcu içn bu program gereksiz.. 14 yaşında bi çocuk için kendi ağırlığıyla yaptığı idmanlar yeterlidir barfiks şınav mekik ten bahsediyorum yani. genelde bu yaş grubundaki çocuklara bu idman sırasında yaptığı hata nın ardından ceza olarak yaptırılması adettir. gerçi sizin fiziksel gelişiminize etkilidir etkili değildir diye bişeyi bnm söylemem doğru olmaz yalnız öyle bi dönemdesiniz ki boy uzamanız en hızlı olduu dönem. 6 aylık çalışmanda boyunun uzaması durduysa bi durup düşünmek şart.

6. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Çok ağır, hiç gerek yok, ve gelişmenize olumsuz etki eder. Bu yaş grubu için en iyi egzersizler barfiks-şınav-dips vb temel hareketlerdir.

7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    üyenin yaptığı ağırlıkları bilmeden yorum yapmak ne kadar mantıklı?

bu hareketleri kaç kglık ağırlıklarla yapıyorsun sevgili zer0?

Sayfayı Paylaş