Kötü anılarınızdan kurtulun....

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve okaaan tarafından 17 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar görüyorum ki aşk mevzuları olsun, yada diğer sorunlar herkesin çeşitli dertleri var....
    Çeşitli kişisel gelişim kaynaklarından okuduğum bir yöntemi sizinle paylaşmak istiyorum umarım faydası dokunur......

Örnek:
    Gece yatıyorsunuz ve aklınıza sizi çok sinirlendiren üzen vb bir anı geldi, gözleriniz kapalı önce o anıyı dondurun daha sonra siyah beyaz yapın ve puff toz edin...yada resnmi kafanızda karanlığa gönderin....Birdaha mı aklınıza geldi gene yapın ve gene yapın emin olun bir rahatlama hissedeceksiniz zaten anıyı aklınızda dondurup siyah beyaz yaptığınızda bile hemen farkedeceksiniz kötü anı hemen etkisizleşmeye başlıyor sonra puff resim paramparça tozu karanlığa gönderin sonra birdaha düşünmeye çalışın aklınıza gelmiyor bunu denemenizi rica ediyorum bilimsel vede etkili bir yöntemdir.....

He diyeceksiniz ki benim işyerimde lanet bir patron var bu anı değil her zaman o lanet adamı görmek zorundayım çok sinirleniyorumkafa_
    o zaman da gözlerinizi kapatın ve o adamın hayalinizde burnunu uzatın size bağırırken sesini inceltin kulaklarını kepçe yapın ve gülmeye başlayın bir nebzede olsun sizi rahatlatacaktır....:D

İnşallah hep iyi anılarınız olur, kolay gelsin......

cartooner, Berkthagar, SOLID ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Okaaan pozitifliğin enerji saçıyor :) :)
    Güzel yöntem, ben yapıyorum bunu... Gayet işe yarıyor ;)
    Ben hocalara karşı uyguluyorum, bir de aileden sevmediklerime... Eğlenceli oluyor :D Şekilden şekile giriyorlar ;)

Bir de benim bildiğim benzer başka bir yöntem var; paylaşmak isterim.
    Diyelim ki bir sorununuz var ve de başa çıkamıyorsunuz. Bende katıldığım bir kişisel gelişim seminerinden öğrenmiştim bunu
    İlerde belli bir büyük ışık noktası belirliyorsunuz, sorunu o kabul ediyorsunuz. Gözlerinizi kapatıyor ve o ışığı gittikçe görsel olarak gözünüzde küçültüyorsunuz, küçülüyor küçülüyor taa ki sönene kadar... uyguluyorsunuz, sonra da sorundan kutuluyorsunuz thums:
    Deneyin, inanın faydası oluyor !

Son düzenleme: 17 Şubat 2010
    ercan41, Berkthagar, okaaan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    setenay bu anlattıgını ne kadar süre yapmak gerekiyor
    kendi deneyimlerinden biraz anlatırmısın ?

hoşuma gitti uygulamak isterim :)

4. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    kötü anılarımızdan ya da sıkıntılarımızdan bir anlık kurtulmak için içki içeriz türklerin üstün zekası :) Ardından sigaraları içmeye başlarız bir iki derken 2.pakete geçeriz neden sıkıntılarımız üzüntülerimiz geçecek diye :) benim sizinkiler gibi bi çözüm yolum yok ama insan yalnız kalarak herşeyin üstesinden gelebilir diye düşünüyorum..Yalnızken bütün o sıkıntıları yenmek bizim elimizdedir herşeyin üstüne gittiğimiz zaman ne sıkıntı kalır ne üzüntü herkez hakettiği gibi yaşar sizde hakettiğiniz gibi yaşayın hak ettirmeyecekleri hayatınızdan çıkartınız..Kız arkadaş ya da erkek arkadaş konusunda asla çok kaptırmayın kendinizi seviyorum diye hatalarına asla göz yummayın.Bir kere hata yapıldığı zaman ve karşı taraf beni seviyor affeder dediği zaman hata üstüne hata gelmeye başlar hatta hatanın farkında olarak aynılarını yapmak gibi..Evet zamanında çok sevdiğim birisi vardı 2yıl beraberdik ve açıkcası ilk defa sevmiştim herkez bana ulaşmak istersen ben bana ulaşmak istemeyen birini sevdim ama benim olmuştu.Bir hatasını gördüm affettim oysa ki affetmeden direk bitirmeliymişim hata üstüne hata başladı ama zararın neresinden dönülürse kardır ayrıldım 2-3 ay acı çektim ama ona belli edip kendimi küçük düşüremezdim şimdi onu görünce bakıyorumda yüzü kalmamış gözlerini ayırmadan bana bakıyor ama ben bu kadar acıdan sonra eski kız ark. değil en sevdiğim kişileri bile bu kadar çabuk affedemem bir anda silen birisiyim ve artık işim olmaz yalnızlık güzeldir yalnızlığınızı kimseyle paylaşmayın kendi içinizde herşeyi bitirin..Yalnızlık paylaşılsa yalnızlık olmazdı zaten..Biraz hayat hikayesi gibi oldu kusura bakmayın bu çözüm yollarınızı daha önceden niye paylaşmadınız ya :)

ercan41 ve kng bunu beğendi.
  5. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Cıddırık, bir-iki uygulamada sorun çözüşüyor diyor kitap ;)

hakan90, yalnızlık paylaşılmaz... yalnızlık paylaşılmaz...duman ın şarkısı belirdi birden bkulağımda...ben de yalnızlığa aşık biriyim, tutkunuyum. Çok seviyorum, tek sinemaya gitmekten tut da sorunlarımla tek başıma mücadele etmeye kadar. Tamamen yalnızlık :) Babam vardı önceden, herşeyimi paylaştığım, o gidince mecburyetten alıştım yalnızlığa. Önceden de severdim ama bu zorunlu kıldı mevcut durumu... Güvenecek ve de beni o denli sevecek kimse yoktu etrafta çünkü. Alıştım, iyi ki de alışmışım, gücüme güç kattı bu benim. Erkek gibi olmayı öğrendim yeri geldiğinde...Her işimi kendim halletmeyi ve de aileme daha bir dört elle sarılıp daha çok sahiplenmeyi, daha çok bağlanmayı. Bencil düşünmemeyi... Empatiyi...

Ben onu bilir onu söylerim; yalnızlıktır insanı eğiten büyüten geliştiren !
    Çok yalnız kaldım zamanında, oradan biliyorum...

Ancak şunu da biliyorum ki etrafınızda güvenebileceğiniz birileri varsa özellikle de bu erkek arkadaşınızsa paylaşmanın tadını, sıcak bir omuzun verdiği güveni ve de sevilmenin verdiği mutluluğu asla veremez yalnızlık !

Tabii bu mevzuu erkek arkadaşınızın ne kadar güvenilir olduğu, ne denli meziyetli ve kaliteli biri olduğu, ne kadar kalbi güzel bir "insan" olduğu ile doğru orantılıdır. Her zaman söylüyorum; iyi niyet-açıklık-dürütlük...

Hakan90, belki seni bir yerlerde birileri bekliyordur...Kim bilir ;)[/QUOTE]

Son düzenleme: 17 Şubat 2010
    Berkthagar bunu beğendi.
  6. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    ailemle yasıyorum :eek: bazen onları evden kovasım gelıyor. Yalnız kalmak ıstıyorum. Sıkıldıysam cogu ınsanlar gıbı gezıp tozmak yerine yalnız kalıp muzık dınlemek ıckı ıcmek favorim :eek: ancak bunu yaz aylarında yapabılıyorum. Aılem yazlıga ben Istanbula , onlar Istanbula ben yazlıga :lol: Yalnızlıkta benım relax olma yontemım. Bırde son zamanlarda spor salonuna gıdıp vg calıstıgımda bayagı rahatlıyorum.

7. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Depresyonlar avantaja dahi dönüştürebilinir. En etkili yöntem kendinizle yüzleşmektir. Kalem bu noktada belki de en iyi araç olabilir. Ruhunuzun aynasıdır bir nevi ve bu aynadaki görüntüyü değiştirmek aynanın değil, sizin elinizde...

Böyle de demişken aklıma doksanlardan bir şarkı geldi: Kargo - Şairin Elinde : ) Selamlar...

8. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Süpersin ;)
    Senin de psikoloji okuduğun açık :)

Acar Baltaş'ın çok güzel bir sözü vardı, yıllar önce bir kitabında okumuştum. O zaman kişisel gelişim kitapları bu kadar yoğun ve gündemde değildi; şimdi değişik isimler veriliyor...

"Dünyaya ne verirseniz onu alırsınız"

Estetik Fenomen, dinliyim bakiim şu şarkıyı bir thums:

9. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    setanay açıkcası beni bekleyen var evet spora giderken arkadaşım kapının önünde zile basıp basıp duruyor :) şaka bir yana yalnızlığı seviyorum herkez ulaşılmaz olmak ister ama ben istemediğim halde o durumlara geldim açıkcası bekleyenler var heryerde hemde ama kimseyi üzmek istemiyorum 2yıl ilişki yaşadım dedim ya o bittiği günden sonra asla kimseyi sevmedim korktum..Hayatıma birilerini sokmaya çalısıyorum ama olmuyor sıkılıyorum yalnız başıma arkadaşlarımla eğlenmek beni daha mutlu ediyor bir sevgilim var onun yanına gideyim görüşeyim onunla falan herkez yalan olmuş acıkcası evlenene kadar kimseyi sevmek istemiyorum sevmekten korkmam aslında birdaha aynı hatalarla karşılaşmak beni korkutuyor..Aman izdivaça döndü burasıda var ya kim ne derse desin arkadaş ortamı ve yalnızlık kadar güzel birşey yoktur :)

ercan41 ve Setenay bunu beğendi.
  10. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Beğendiğinize sevindim arkadaşlar, Size anthony Robbins'in sınırsız güç yada içindeki devi uyandır kitaplarından birini öneririm sakın evinizi bir ton kişisel gelişim psikoloji kitaplarıyla donatmayın çünkü hepsi aynı vede iyice Deliye bağlarsınız kendinizi kafanız karmakarışık olur.....

Günümüzdeki tüm kişisel gelişim kitapları yukarıda yazdığım kitapların taklitidir onun için bir tane kitap yeter......Bundan sonra iyi anılar yaratmaya çalışın...

Bu arada sorununuzu hafifletmek için bunalım müzikler dinler yanlız takılırsanız daha çok o kötü anıları pekiştirirsiniz tavsiye etmem gidin ağzını burnunu kırın en iyisi bu:)

Setenay bunu beğendi.
  11. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    hakan demişki insanlar derdi olduğunda içki içer evet hep bu hatayı yapar insanlarımız dertliyim sinirim bozuldu içeyim bana ise tamamen tersdir çünkü ben içtikcew dahada dertlenirim içtikçe kendi kendimi yer bitiririm kendime içtikce sorarım neden ben diye yani aslında içtikce aklıma sorun daha çok takılır o yüzden hiç bir zaman derdim olduğunda alkol kullanmam ben keyifliyken içerim dahada keyiflenirim
    bazı arkadaşlarımız yanlızlığın güzel olduğunu savunmuş ailemle yaşayan birisiyim bir gün bizimkiler tatile gitti kız arkadaşım o zamanlar bana 3 saat uzak mesafede oturuyordu akşam parti vardı ve biz partiye çıkacaktık ama buluşma gece saat 12 de taksimde gerçekleşecekti ve ben bütün günü evde tek geçirmiştim ve o gün korkunç derece dişim ağrıyordu plazmanın karşısında oturuyordum buluşma saatini bekliyordum sağıma bakıyorum kimse yok soluma bakıyorum kimse yok üst kata çıktım kimse yok aşağı indim kimse yok bir yandan dişim ağrıyor bir yandan evde kimse yok resmen evin içinde volta atmaya başladım evde 2 saat daha geçirdim yanlız ama o 2 saati ben bilirim kafayı yiyecektim o dakkada anladım yanlızlığın ne kadar kötü bir şey olduğunu o yüzden kimseye tavsiye etmem
    benim kötü gün sıkıntı falan için bir tekniğim yoktur ama her zaman carpediem felsefesini uygularım felsefeyi biliyorsunuz hayattaki son dakikan gibi o anın tadını çıkar eylenmene bak hepinizede bu felsefeyi tavsiye ederim bir kere geldik dünyaya yaşayın yaşayabildiğiniz kadar tadını çıkarın

Setenay bunu beğendi.
  12. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    En güncel kötü anım, bugün karaciğer biyopsisi olmam oldu sanırım :p Neyseki ağrılarım epey azaldı...

13. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    Bu tip imajinasyona dayalı yöntemlerin işe yaraması için konstantre olmak ve inanmak gerekiyor,tabi yapabiliyorsanız rahatlamak için çok ucuz ve kolay bir yol:) duvarları yumruklamaktan daha mantıklı:)

bunalıma girmek bazen insana yarıyor,şöyle bir silkinip toparlanıyorsunuz işin sonunda.Ayrıca yalnızlık yaratıcılık ve hayalgücünü körüklüyor,hani otistik dahi karakterler olur ya filmlerde aynı onların durumu gibi,özellikle sanat eserlerinde hissediliyor bu. bazı sevdiğim türkçe şarkılara bakınca bunalımlı bir dönemde öfkesini ve üzüntüsünü gitara döken birileri canlanır kafamda hep,o imajı uyandırır bende.

okaan bu arada kişisel gelişim kitaplarıyla ilgili ifadene katılıyorum.10 kitabın 9u taklit,en babalarını okusan yetiyor:)

Bende size bir rahatlama yöntemi tavsiye edeyim.EFT (emotional freedom techique) bütün sağlık sorunlarının zihinden ve vücuttaki enerji akışının bozulmasından kaynaklandığını savunan bir sistem ve vücuttaki bazı enerji düğümlerine -ki bu düğümler hep sinirlerin yoğunlaştığı noktalar aslında- yapılan ritmik vuruşlar ve masajlarla enerji akışını düzeltmeyi amaçlıyor.Kaynak kitap olarak Duygusal Özgürlük Tekniği diye kitabı var yazarını hatırlamıyorum,onu tavsiye ederim.

Setenay bunu beğendi.
  14. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hakan90, hayatta bence en önemlisi çoğu kez toplum normlarını yıkarak da olsa kendini mutlu hissettiğince yaşamaktır, içinden geldiğince... Psikolojimiz neyi gerektiriyorsa ama tabii ipin ucunu kaçırmamak da gerek; başkaları için değil, kendimize zarar vermemek adına ;)

Anladığım kadarıyla kendini bir süreliğine kapamışsın; demek ki şuan beyninin ve de kalbinin ihtiyacı olan şey bu; o zaman bunun tadını çıkarmak en güzeli ;)

Geçmiş Olsun...

Son düzenleme: 18 Şubat 2010
    AxiboY bunu beğendi.
  15. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    setenay açıkcası çok zor günler geçirdim ailem tek başıma tatile falan yolladı ama artık beni kimse yıkamaz öyle bi zırhlandım ki ne olursa olsun herşeye gülebiliyorum keyfimi kaçıramıyor kimse böyle olmasıda lazım zaten

ercan41 ve Setenay bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş