Kötü alışkanlığınız yada sevmediğiniz..

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve FleXoR tarafından 17 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Evet dostlar benim tek kötü alışkanlığım kola içmek bir türlü kurtulamadım ne içki ne sigara hayatımda içmedim fakat kolayı bir türlü bırakamıyorum benim gibi bu şekilde kola bağımlısı varmı[/u]

2. pronator

pronator Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben kolayı pek fazla sevmem ama ayrana bayılırım.

3. little_huge

little_huge Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    gebze
    kolanın ne zararı var?bilmediğimden soruyorum...

4. pronator

pronator Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kolanın içinde renklendirici maddeler,fosforik asit ve kafein var.benim bildiğim kadarıyla fosforik asitin diş çürümesine çok zararı var ve kolanın içinde çok fazla şeker var.diyet yapan insanların dikkat etmeleri gerekir ve ayrıca kola aç karnına içilmemelidir.bizim köyde birinin midesi delindi adam su yerine kola içiyodu.

5. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Flexor aynı sorunu bende yaşıyorum, şu aralar çok içiyorum. Ama Eylül-Haziran arası çok az içmeye çalışıyorum.

Kolanın hem mideye zararı var ama sporcular için önemli olanı protein sentezini durdurması. Daffy az bağırmadı zamanında :)

6. little_huge

little_huge Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    gebze
    saolun verdiğiniz bilgiler için bundan sora bende içmem artık zaten fazla sewmiyodum artık hiç sevmiyorum :D

7. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    günde standart 2.5 lt kola bitiriyoruz....(iki kisi)

8. little_huge

little_huge Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    gebze
    strongman siz yine iisiniz benm bi ark var bi oturuşta içiyo 2.5lt.cocugu görsen bi deri bi kemik kalöış.içöiycem diyo ama yine dayanamıyo.bağımlılık yapıyo galiba :)

9. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    valla arkadaslar bende kolayı tuketıyorum ama yazın kıs geldıgı zaman aklıma dahı gelmıyor

10. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    way be neler varmıs..
    ben yine iyiymisim :badgrin:
    ama cok kötü bi alıskanlık ya icerken cok iyi oluyor buz gibi fln cok iyi..
    ama daha sonra cok kötü oluyor..
    bu alıskanlıgımı azaltmaya calısacagım,amacım günde 1 kutu :badgrin:

11. kreodaites

kreodaites Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Kola da tarım ilacı...

Hindistan'da altı eyalette Coca-Cola ve PepsiCo'nun ürettiği içeceklerin Hindistan hükümeti tarafından yasaklanmasından rahatsızlık duyan ABD yönetimi ve iş çevreleri dev Asya ülkesinde yatırımların azalabileceği uyarısında bulundu.

Hindistan'da Yeni Delhi'de bulunan Bilim ve Çevre Merkezi, Coca-Cola ve Pepsi'nin ürettiği içeceklerin 11'inde tarım ilacı oranının Hint hükümetinin belirlediği sınırın 24 katı olduğunu belirleyince altı eyalette Coca-Cola ve Pepsi ürünleri yasaklanmıştı.

Hint hükümetinin kararını eleştiren ABD'nin Uluslararası Ticaret Müsteşarı Franklın Lavin, bu tür bir girişimin Hint ekonomisi için olumsuz olduğuna dikkat çekti, Lavin, "Hindistan'ın yabancı yatırımı çekmek için çok çaba sarf ettiği bir dönemde, yabancı şirketlere karşı haksızlık yapılması talihsizliktir" dedi.

Hint Endüstrisi Konfederasyonu'nun ABD'deki başkanı Kiran Pasricha da, Amerikalı kuruluşların bu girişim karşısında Hindistan'a yatırım yapmaktan vazgeçmeyeceklerini umduğunu söyledi.

ABD yüzde 17'lik payıyla Hindistan'ın en büyük yatırım ortağı. Hindistan geçen yıl ABD'den 1 milyar dolar tutarında doğrudan yatırım çekti. Coca-Cola ve Pepsi Hindistan'ın 2 milyar dolarlık alkolsüz içecek pazarının yaklaşık beşte dördünü kapsıyor. Kola üreticileri içeceklerinin güvenilir olduğuna inandırmak için Hint gazetelerinde sürekli ilanlar yayımlıyorlar

12. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    ben bu işten önce ailemden dolayı esnaflık yaptım pepsi bayisiydim.en fazla 2 hafta dayanabildim...yaşasın pepsi-cola!!!
    cola içerdiği maddelerden dolayı vücudun yediğimiz besinlerden karbonhidrat-protein-vitamin emilimini azalttığı diye biliyorum bende ne yazık ki.. :cry:

13. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar boşverin pepsiyi coca colayı içeçeksek cola turka içelim hem o da güzel değil mi? Amerika'ya gitmesin para.

14. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    colaylamı kurtaracaksın paraları o zaman bilgisayarda alma yada amerikaya giden paranın yanında cola nın lafı bile olmaz

15. little_huge

little_huge Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    gebze
    bende katılıyorum iş sadece colayla bitmiyo daha neler var amerikaya giden :cry:

16. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Aynen Pronator I love you AYRAN

Bu arada Hocam sanada hiç yakıştıramadım senin gibi bir prefosyenal e uymuyor bırakmalısın

17. kim

kim Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi ayrıntısını hatırlamıyorum bir dergide okumuştum ünlü body hocalarından biri şöyle diyordu; sigara içen,alkol kullanan birini çalıştırırım ama karbondioksit içeren içecekleri kullanan birini asla çalıştırmam.Bildiğim kadarıyla asitli içecekler vücudun protein sindirimini durduruyor.belki sizinde başınıza gelmiştir akşam kola içtikten sonra sabah midede bir şişlikle uyanılır. kolanın içeriği hakkında da özel bir hastanenin bashekiminden duyduklarım çok içacı değil;kolanın özünün meyan kökü olduğunu , meyan kökünde farelerin yuva yaptığını ve kola üretiminde bunların temizlenmesine çok dikkat edilmediğini biliyormusunuz bilmem.Ayrıca coca cola yada pepsi içerek ABD ye destek olduğumuz bir gerçek.Tabi pekçok üründe koladan daha fazla ABD ye katkıda bulunuyor olabiliriz ama en azından herşeyden vazgeçemesek bile ( bilgisayar , cep telefonu gibi)elimizden geldiği kadar kola gibi basit bir içeceği terketmemiz mümkün.Tamamen olmasa da elimizden geldiği kadar tepkimizi koymaya çalışalım.Mümkün mertebe ABD ürünlerinden uzak kalalım ( çok deli mesaj verdim :).

18. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    konuyu dağıtmak gibi olmasın ama cola nın zararlı olduğu bi gerçek dünyanın bazı yerlerinde yasaklanmış olmasıda bunun bir göstergesi.ama amerikan mallarını içmeyin demişsin iyide türkler daha iyisini yaptıda içmedikmi cola turka gibi şekerli suya para verceğime coca cola içerim ( cola yı ağzıma sürmem misal amaçlı ) en iyisi ayran yada soda+ayran :D

19. kim

kim Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    ben cola turka içelim demedim zaten ben hiç kola içeyelim derim.Aman dostlar ayran içelim ayrı düşmeyelim.soda+ayran'a kim hayır diyebilir ki (Kim benim ama bu kimdeki kim ben değilim).

20. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    vucuttaki elektrolıt dengesını kurmak için en başta doktorlar tarafından kola onerılmektedır.buda benden tek faydalı bilgisi olsun kolanın.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş