Köprücük kemiği kırığı - omuz ilişkisi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve turgut731 tarafından 12 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. turgut731

turgut731 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar, 21 yaşındayım ve bu sporda yeni sayılacak nitelikteyim. Ancak sorum spordan ziyade ortopedi üzerine. Benim bundan 3-4 yıl önce köprücük kemiğim kırılmıştı. 8 Bandaj tedavisi sonrası, köprücük kemiğim eğri kaynadı. Doktorlar şah damarının olduğu bir bölge olduğu için müdahele edilemeyeceğini söylediler bende büyük bir problem yaratmadığı için umursamadım. Geçen yıl spora başladım ve omuzlarım 108 cm'den 125'e kadar çıktı. Ancak köprücük kemiğinin eğriliğinden dolayı omuzlarım pek estetik durmuyor. Bu estetiksel problemi kapatmak için köprücük kemiklerini gizlemek istiyorum. Yani oranın üstünden geçen her hangi bir kas kütlesi var mı veya omzundaki estetik bozukluğa yardımcı olabilecek durumlar var mı? Yani böyle sormak pek bi abez kaçıyor ancak köprücük kemiği problemi yaşayan başka birileri var olabilir ve buna benzer durumla karşılaşmış birileri olabilir diye şansımı deniyorum, yanlış anlamayın.

2. Prii

Prii Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Foto lazım.

Sayfayı Paylaş