Köprücük(clavicula) kemiklerim yerinden çıkıyor(RESİMLİ)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve acolyte tarafından 4 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. acolyte

acolyte Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba
    VG'ye yeni başladım 1 ay daha olmadı. Ancak kendimi bildim bileli (yaş 19) vücudumda biraz fazla esneklik var mesela köprücük kemiklerimin iki ucuda oynuyor şuana kadar herhangi bi rahatsızlık olmadı ama bu sporda ileriye dönük düşündüğümde aklımda soru işaretleri oluyor. 2 taraftaki kemiklerde böyle ikisi de çıkabiliyor.

[​IMG][​IMG]
    elimde tutup çekince yerinden çıkıyor hiçbir ağrı sızı olmadan ayrıca omzumun üstündeki kemiğin devamı da bastırınca içine çöküyor. Omzumu 3-4 farklı şekle sokabiliyorum:D sizce sorun yaratır mı?
    Not: İnsanlar dirseklerini yalayamazlarmış külliyen yalan:D

2. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    acolyte, senin kople eklemler gevşemiş sanırım :D, şaka bi yana kendimi bildim bileli dediğine göre bunun düzelmesi çok zordur. Ki yaşın 19 olmuş benimde sol kolum geriye doğru dönüyor. Ben doktor değilim ama tavsiyem fazla elleşmemen olur. Eminim her gün mutlaka bir kere o kemikle elleşiyorsundur :D Doktorada gitsen elleme zamanla düzelir der. Ama bir doktora görünmeni şiddetle tavsiye ederim ;)

3. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Dirseklerini yalayıp omuzları farklı farklı şekillerde oynatıyorsan sen mucizesin :D forumun "lastik adamı":D

4. acolyte

acolyte Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    spor salonundaki hocam 2004 Türkiye şampiyonu onunla biraz konuştuk zararı olmaz hatta faydası olur ama esneklik gider dedi. Doktorda ilk kez gördüğü için birşey diyemedi hmmm ilginç dedi :D beklenmedik bi cevaptı şaşırdım.

5. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Doktorun tavrı supermıs..:D
    Ne desın adam yazık sasmıs kalmıs demekkı..:D

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    genetikle alakalı bir durum genelde sabittir ve bodyde etrafındaki kas gurupplarının gelişmesiyle iyce sabitlenir. sende sadece esneyen kemik değil esneyen kasada sahipsin.

7. acolyte

acolyte Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki bu esnekliği vücut yaparken kullanabilir miyim?

8. xcyclopex

xcyclopex Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    kamu görevlisi
    Yer:
    edirne
    benimde sol kürek kemigim yukarı dogru hareketli ve cıkık bu yuzden dumbell ilede calıssam bar ilede calıssam sol taraf asırı yuklenmede kendını salıyor hatta pull over yaparken bazen bosa kalıyor (kol yokmus gıbı 1 kg yı bıle kaldırmayacak gıbı agrı gırıyor) doktora gıttım bunun nadır gorulen bı rahatsızlık oldugunu kucuk yaslarda ıken (1-2 yasında ıken ) kas dokusu kemıklerı sararak yerıne sabıtler dedı senın bu olay bu bolgede gerceklesmemıs dedı herhangı bı mudahalede yapsak duzelmez sanada bı zararı olmaz dedı fazla zorlama kendını dedı..(ha bu arada 4 rontgen ve ultrason ıle baktırdım )muhtemelen senın sorunun da benımkıne benzer

9. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    seninle çalışırken korkarım ben be çizgi film gibi çalışırken kol bi tarata baş bitaraflar köprücük kemiklerini düşünmek bile istemiyorum... salonda arkadan ses gelir'' alooo hop acolyte gene dağıldı bi el atın da toplıyalım''

10. RUNTIME ERROR

RUNTIME ERROR Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci(Bilgisayar Mühendisliği)
    Yer:
    Ankara
    Benim sol dirseğimde batık bir cam parçası var. VG' deki ilk yıllarımda epey acıdığı oluyordu fakat ben üzerine gidip yenmiştim bu acıları. Doktor bana da size verdiği tepkinin hemen hemen aynısını veriyordu: Önce bir güzel camı kontrol ediyordu eliyle bastıra bastıra sonra, yabancı cisim var deyip geçer ileride diyordu. Doktorlar alem adamlar, severim kendilerini :D

Sayfayı Paylaş