köprü kurmak istiyorum !

Konusu 'Bayanlar Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve sdogan34 tarafından 10 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. sdogan34

sdogan34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İSTANBUL
    merhaba arkadaşlar ben köprü kurmak istiyorum nasıl yapabilirim bunu.birden olması imkansız tabi ama ben 2 yıldır evdede olsa düzenlie gzersizler yapıyorum. köprü kurmak için neler yapmalıyım bunu başarabilir miyim ?weightlifter

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.574
    Ödül Puanları:
    123
  3. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Selam
    Okudugumda ben mi anlamadım dedim. :) sen isin en basından baslamak istiyorsun galba:)
    ayakta kurmaya calısma ilk. Yatarak dene. Kendin arkaya atarken dikkat et belin sakatlanabilir.

4. sdogan34

sdogan34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İSTANBUL
    ani hareketler yapmadan denedim aslında pes ettim sanırım kollarım ve belim güçlü değil üst tarafı kaldıramıyorum.yatarak yapmak istiyorum tam olarak şu kadar :D http://jennfit.ca/blog/wp-content/uploads/2011/04/0031.jpg

5. caga

caga Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Omurgam için geçen yıl çalışırken bunu da yapmaya çalışıyordum. Kolay gözüküyor ama gerçekten zor. Ben başarmıştım ve anladıgım hatam kollarımdan güç alıp kendmi kaldırmaya calısıyordum ama belden güç alıp gövdeyi hafif yukarı savurunca yapabilmiştim ama bu seferde bozarken zorlandıgım için bırakmıştım yapmayı :) arkamı yere çarpıyordum.

6. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Selam
    Ben bunu 3-4 yasımdan beri yapıabiliyorum :)

7. sdogan34

sdogan34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İSTANBUL
    işte vücut esnekliği farkı sanırım :d kücükken denedimmi bilmiyorum :Dama şu an yapmak istiyorumbench_O

8. aredhelar

aredhelar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yaptınız mı yada hala böyle bir amacınız var mı bilmiyorum ama yapamadıysanız şunları deneyin.

1. öncelikle kollarınız güçlü olmalı.
    2. vücutta genel bi esneklik şart sadece bel esnekliği yetmiyor köprü için. O yüzden, hergün tüm vücut 20 -30 dk esnemeniz iyi olur. (bence 2-3 hafta şart)
    3. Sonra yatarak başlayabilirsiniz. eğer bunda zorlanıyorsanız diğer önerim duvardan köprü kurmak. Biz küçükken öyle öğrendik :D Duvara arkanızı dönüyorsunuz ve arkaya esner gibi yapıp duvara elleri sabitliyorsunuz. Sonra da aşağı doğru örümcek gibi iniyorsunuz yavaş yavaş. İlkinde tamamen inmeye çalışmayın birkaç denemeden sonra kolayca yaparsınız. Bu size ayaktayken direk köprü kurmak için de iyi bi çalışma olur.

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    Posterior Chain, yani arka kısmındaki kasların tamamen güçlü olması gerek. Hip flexor, göğüs ve ön omuz gibi seni içeri kapatacak kasların da esnemeli. Ayakta sopayla geriye esnemeler, bir sehpadan kollarını ya da üst gövdeni sarkıtarak yapacağın açma germeler faydalı olacaktır.

Sayfayı Paylaş