Köpek Korkusu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Peta tarafından 3 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Peta

Peta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Beyler bu sene oluşan bir korku.Şu 4 ay öncesine kadar hiç korkmazdım köpeklerden.4 ay önce 4 tane köpek saldırdı.O zamandan beri bir tedirginliğim vardı.Sonra yine 2 önce bir köpek daha yanımda geçiyordu.Bir anda hav diye saldırıp tepki vermemle geri çekildi.Ondan sonra yine 1 köpek daha saldırdı.Allah tan sahibi geldide aldı köpeğini.Daha şimdi bile markete gidecekken mahallenin köpekleriyle aramda 30m falan vardı.3 tanesi havladı baya.Yolumu değiştirmek zorunda kaldım.

Bunu nasıl yenicem arkadaşlar ? 4 aydır sokakta yürürken acaba köpek çıkıcak mı diye korkarak yürüyorum ? Napmam lazım.

2. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Mahallenin itleri ve köpekleri aynı gibi düşün.Mahalleye gelirsin en başlarda korkuturlar bi gun dayanamayip doversin sonra onlar senden korkar.Kopek sna havlayınca tabiri caizse atar yap korkarlar taş at kacıyolar zaten saldıramazlar

3. Peta

Peta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Sağol kardeşim.Akşamları antrenmanım olduğu için sokaklar daha ıssız.O yüzden bu aralar daha fazla tedirgin oluyordum.Ama dediğini yapıcam.Sağolasın iyi geldi.

Leopara bunu beğendi.
  4. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    biber gazı taşı yanında :D

5. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    o kadar endişelenme, köpekten korkan sadece sen değilsin :) ama korkmakta da haklısın ve bazen korkup uzak durmak gerekir. sokak köpekleri gündüz başka, gece başka kişiliğe bürünür. mesela gündüz etrafta sevimli sevimli gezinen, herkesin ayağına sarılan bir sokak köpeği, gece yarısından sonra saldırganlaşır. dedikleri gibi biber gazı kendini güvende hissetmene yardımcı olur. ben sokaklarda çalışırken yanımda hep bulundururdum. ama ne olursa olsun, gece sokakta bir köpek görmüşsen, yolu değiştireceksin. yüzde 90 saldırır.
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Aralık 2014 ---
    bana en son 2 yıl falan önce 4 tanesi saldırdı. sabaha karşı 5 te otobüsten indim. ayakta kösele ayakkabı. etraf her yer buz... adım atmakta zorlanırken 4 köpek atıldı bana. bir elimde valiz, diğerinde bilgisayar çantası, bir ona bir ona vura vura eve kadar gittim. mobese de var ha orda. Allaha dua ediyorum şu polisler beni mobeseden görse de gelse diye. Allah bilir ya ne gülmüşlerdir.

6. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Kopeklerin koku alma duyulari bizden cok cok ustundur sen korktugunda bobrek ustu bezlerinden salgilanan adrenalin hormonunu iliklerine kadar isliyebilir bu yuzden senin korktugunu bildigi icin ustune cok daha fazla gelir
    Hayvan severler bana kizmasin ben de hic sevmem ve karsiyim ama ne kadar dogru ama yapabilirsen elinde ufak bir tas ile gez ( cok cok acil durumda) kullanaBİLİRSİN.

7. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bir de köpeksavar denilen cihazlar var. insan kulağının işitebildiğinin çok çok üstünde bir ses dalgası yaydığından, bizim işitemediğimiz, ama köpekleri rahatsız edici derecede bir ses yayar. işe yarıyor mu derseniz, yaramıyor.

8. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    İse yarasa bile 5-6 liraya alinacak birbsey oldugunu sanmam :)

9. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    80 lira falan

10. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    80 lira vercegime gelsin parçalasınlar abi 80 liraya aslan çifiği yaptırım hepsini parçalatırüm

11. Peta

Peta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Ama dediğim gibi 4 ay öncesine kadar hiç korkmazdım.O ilk 4 köpeğin saldırdığında gayet sakin bir şekilde yolumda gidiyordum.Bir tanesiyle göz göze geldim hemen havlayıp saldırdı.Üstüme doğru koşarken bile gayet sakin bişi yokmuş gibi davranıyordum.Ne zaman yanıma gelip saldırdı sonrasında tepki verdim.Ardından 3 tanesinin daha havlayarak koştuğunu görünce kaçtım.Peşlediler.Allah tan bir abi vardıda sonradan kovdu hepsini.
    Valla haklısın.Köpek en sevdiğim hayvandı.Ama şu ard arda 3-4 tane farklı zaman dilimindeki saldırıdan sonrası köpeklerden nefret etmeye başladım.Bugün bi avuç büyüklüğüne 5-6 tane taşı aldım.Mahallenin köpekleri saldırır diye mahalleden çıkana kadar taşla gezdim.Ha gerçekten saldırsaydılar artık tutamıcam taş,kafa,tekme dalıcaktım.Artık o beni ısırır ben onun çenesini mi kırardım bilmem.

12. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    :D:D:D

13. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    sokak köpeklerinden pek korkmam,sahipli köpekler çok daha tehlikelidir çünkü sahibini koruma içgüdüsüyle hareket eder.tabi kangal,pitbull tarzı bir köpek saldırıyorsa o zaman yandın,bunların şakası olmaz.havlayan köpek ısırmaz lafı doğru aslında sokak köpekleri milleti yoklar genelde,panik yaparsan oyun niyetine veya ego tatminimi dersin bilmiyorum,adamı kovalar.bu arada bir köpek size saldırdıysa burnuna tekme atın en hassas yeri orası.hayvanları çok severim ama durduk yere bir köpek bana saldırırsa gel buyur şurdan da ısır demem tabii :)

14. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    [​IMG] pardösü altında böyle bişey bulundurulabilir...

dogukank bunu beğendi.
  15. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    küçükken bende korkardım ama onları sevip okşayınca zamanla geçiyor

Sayfayı Paylaş