Köpeğim var kas yapmasını istiyorum...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 23 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Arkadaşlar köpeğim var 5 aylık gelişmesini bitirmesine çok olmasına rahmen şimdiden onun kaslarını geliştirmek için burda bir konu açayım dedim acaba köpeğim vücudu gelişimini bitirdikden sonra kas yapmak için neler yapmalıdır ? benim bu konuda bilgim sınırlı springpole yaptırmak , ağırlık çektirmek (ilerlenirse araba çektirmek) , dişleri için lastikleri ısırtarak taşıtmak... başka neler olabilir?

2. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    yüzdür
    iyi besle

SSUO bunu beğendi.
  3. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    steroid bas köpeğe :D

Sporcu00 bunu beğendi.
  4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yok artık. Kendimizi bitirdik de köpeğe başladık :)

canavar bunu beğendi.
  5. BuRaKxX

BuRaKxX Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    veterinerine boldenonu sor.O seni yönlendirir :D

6. Kasva

Kasva Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İcra Memuru
    Yer:
    Sakarya
    İyi besle, bol bol koştur.

SSUO bunu beğendi.
  7. aka1453

aka1453 Yeni Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    0
    agırlık al boyun agırlıgı ve vucut agırlıgı var kademeli artırırıyorsun .Ama kesinlikle kucukken yapma kemik gelisimine zarar veririsin.

8. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Bende bir rottweiler sahibiyim, eziyet etme hayvana; bol bol yürüsün yeter.

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    bende öyle yapıyorum o ağırlık işi daha vücud gelişimi yapmadan yapılırsa zararlıymış...ayrıca köpeğimi çok seviyorum yüzdürmek dışında çoğu sporu yapabiliriz esasında hergün yürüyüş yapıyoruz...kedileri peşliyor felan ama çok enerjisi var yani köpeğimi görseniz anlarsınız yani atamıyor enerjiyi yürümek koşmak felan yani sarmıyor onu yorulmuyor diyim size köpeğim...köpeğime hiç bir zaman eziyet etmem ama yani egzersizi biraz artırsam köpeğim hem o enerjiyi güzel atsa hemde kas olsa diye düşünmüştümde bizim egzersizlerimiz anca yürüyüş , koşu ... :( başka fikirleriniz varsa merakla bekliyorum arkadaşlar , springpole yaptırıcam 18 aylık olmadan yaptırmamalıymışız vücuduna zararlı gelirmiş...valla benim kadar iyi besleniyor :)

10. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    SSUO'ya katılıyorum, köpeğinize eziyet etmeyin, araba çektirmek falan...

Gelişme çağındaki bütün köpeklerin enerjisi fazladır zaten, hele bir de cinsi hiperaktifse ne kadar uğraşırsanız uğraşın enerjisini tüketemezsiniz, boşuna üzülmeyin.

Köpeğinizin veteriner kontrolünde doğru beslenmesine dikkat edin, birlikte koşun, yazları yüzdürün vs. yeterlidir. Bir de tavuk insanlar için güzel protein kaynağı diye tavuk dayamayın hayvana. Her veteriner söyler zaten bunu. Tavuğun tadını alan köpek bir daha kolay kolay mamaya bakmıyor, özellikle akşam herkes yemeğini yerken. Yaşı ilerledikçe mamadan ziyade yemek artıklarıyla beslenen (özellikle tavuk) köpeklerde eklem sorunları görülüyor. O yüzden aşırıya kaçmadan, doğru şekilde besleyip, yürüyüşe çıkarsanız yeterli olacaktır, sizin için de kardiyo olur.

11. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    benchpress e girsin

kopskop bunu beğendi.
  12. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    araba çekmesi çok zor ilk denizde gemi çektirerek antrenman yaptır

13. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Bir arkkadaşımın Dogo'su vardı,kumlu torba ağırlıklar var 10-15 kilobağlıyordu hayvanın üstüne koşuya çıkarttırıyordu oyun oynatıyordu.Bayada gelişti hayvan vallahi. Tavsiye ederim.

14. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Hem sen hem köpecik kas yaparsa yazın fln çok şekil durur gezdirirken..

köpekten pek anlamam ama yüzdür koştur iyi beslemeye çalış hayvanı yağlandırmadan, bence bişeyler çıkacaktır ortaya..

15. Ceyhunn

Ceyhunn Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim kaykay en iyi çözüm kaykay benimde dişi bir kurzhaarım vardı.böyle binerdim kaykaya yada patende olabilir bel tasmasını takardım başlardık gezmeye normalde dağda 8,9 saat aralıksız koşan köpek 2,3 saat te kesilirdi.tabi sonları gelişti.yani dış görünüş olarak değilde.köpeğin gücü artıyor.birde ünlü bir köpek satıcısı abim var mahmut limnili o da öneriyor köpeğe işkembe ver.inanılmaz yararlıymış köpeklere.

16. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bence köpeğin ilk 6 ay beslenmesi çok önemli. Hatda 1 yıl. Bende golden var. Görenler golden demiyor. 1 yıl boyunca kendim kasaptan ona et kemik alıp hazırladım. Yurt dışından özel mamalar getirttim. Ve şimdi golden olmasına rağmen çok iri ( obez değil ). Görenler golden demiyor açıkcası. Irkından da olsa gerek suyu çok seviyor. Yazları 2 günde bir denize giriyor. Düzenli yürüyüşünü yapıyor. Kışlarıda su birikintisi görünce giriyor istemesem bile :) Köpeğin kaslı olması antremana ve beslenmeye bakıyor açıkcası. Ama bence beslenmeyi ön planda tut. Ve tabi unutma köpek kaslı olacak diye ona eziyet etme arkadaşın dediği gibi :)

17. BByaşamaktır

BByaşamaktır Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    0
    en iyisi suplument kürü karıştır mamaya tribulus :D... Şaka şaka bende pit var lastik var bahçede duvara monteli bir makarayla (Eskiden un çuvallarını çatıya böyle taşırlarmış ordan alıp oraya taktım altında 2 tane bizim araba yerine koyduğumuz beton dolu kovalar var onların içine gömdüm zinciri kendisi gidip çekiştiriyor alıştı artık ... Boyun kasları muhteşem oldu mesela ona bide sivri dişli zincir yaptırdım kasıla kasıla dolanıyor :D ( isim=Kabus)

18. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz

pitbullarla ilgili bi çok hikaye duydum canavar köpek diye de bilindiği için ağzı olan onun hakkında konuşuyor.. Mesela bi arkadaşım pitbullarda tıpkı insanlar gibi yaşlanınca bunar ve sahibini bile parçalayabilir demişti bu ne derece doğru?
    en azından sen foruma yorum yazdığına göre senin başına böyle bişey gelmemiş.. :)

p.m. den cevapla istersen offtopic olmasın..

19. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    spor salonuna yazdır köpeği ama paradan kaçınma şöyle iyi bir salona yazdır doğru supplement desteği ve iyi bir çalışma proğramıyla yakın zamanda köpeğin animal olimpia ya katılacak seviyeye gelir ama birde köpeğe sormak lazım belki fitness vücut istiyordur değil mi onunda haklarına saygı duymak lazım.

20. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    köpek motive olmazsa kas yapamaz.ondan cay cutlerin videolarını izlet önce gaza gelsin

Sayfayı Paylaş