Köfte Zararlımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zero59 tarafından 25 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Arkadaşlar Sade Kırmızı Etten %100 Köfte Kızartıyorum ZeytinYağında Zararı Olurmu Arada Genelde Haşlama Tavuk Göğsü Yiyorumda Bir Sorayım Dedim

2. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Oncelikle kiyma guvenilir bir yerden olmali. Teflon tavada az yagla kizartirsan cok yaglida olmaz. birde yaninda yesillik yedigin zaman birsey olacagini sanmam. Yaglanma sikintisi olur diye dusunuyosanda ekmek yeme yaninda.
    Ne kadar dogru ne kadar yanlis bilmem ama bunlar benim fikirlerim.

Son düzenleme: 25 Ağustos 2014
    Blonde bunu beğendi.
  3. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Ya boyle bir soru nasil bi mantikla sorulur ya et anasini bsatayim et
    Kurban oldugum allahin verdigi insana en buyu en faydali nimetlerden biri faydasi saymakla bitmez pisirme yontemi diosan dusunerek kendinde bulurdun eger az yag almak istiyosan firinla veya hasla ama yaglanma problemin yoksa agzinin tadina gore abartmadan yap ye
    GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yağ oranına bakıp hesap kitap işlerine girersek 100gr kıyma %20 yağlı yaklaşık 20gr Protein 20gr Yağ içerir. 260kcal civarı gezer, tabii bu genelleme. Tavuk Göğüsü ise yaklaşık 100kcal eder. Yani Kalori farkını başka birşeyden kısarak karşılarsan (mesela 50gr Bulgur) yenilmesinde sakınca yok.

5. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Etli bir yemegin hakki tahildan kisilmaz tahildan tahil etden et kisilir ornegin proteini aldin ayrica 20 gr yag aldin yogurdu yagsiz yersin veya peyniri sutu

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

6. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Kişi zaten düşük yağ ile besleniyorsa (ki beslenmesinde tavuk göğüsü yiyen biri muhtemelen yağı zeytinyağı vb... doymamış yağ alıyordur. Tavuk göğsünü yağsız olduğu için tercih eden biri zaten programında yağlı süt ve peynir kullanmaz.) Bu durumda yağ enerji kaynağı olarak düşünülüp karbdan gayet güzel kesilir.

requ. bunu beğendi.
  7. raydenpr

raydenpr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ızgara al ızgara hazırla

8. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Az yaģli olarak kofte seklinde kizart. Yaģin içine atma yani. Kirmizi et en kaliteli proteindir para olsada her gün yesek :D

9. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    A kan gurubuysan sorun olur, 0 isen sorun olmaz; ama definasyonda isen asla olmaz. Ayrıca sindirim açısından protein + karbonhidrat içerdiğinden dolayı saf proteine göre daha geç sindirilir.

10. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    A Kan grubu benim :( definasyonda değilim hacim yapıyorum

11. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Ekmek içeriyorsa çok fazla tüketmemek lazım. Uzak durman gereken şey karbonhidrat, özellikle de tahıl. Yağ, hele de et yağı gayet faydalı.

Blonde ve requ. bunu beğendi.
  12. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Yapılan araştırmaya göre A kan grubuna sahip bireyler 0 kadar kırmızı eti tolere edemezler. Bazı vücutçular da kan grubuna göre besleniyor zaten.

Blonde bunu beğendi.
  13. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bunu bende duymuştum bu aralar. 0 grubunda protein fazla alınabilir yaģ yapmaz demişti birisi B grubundada karbonhidratlar . Bunu nerden duydun bir kaynak varmı ?

14. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Bunla ilgili kaynak çok. Yaz arama motoruna kan grubuna göre nasıl besleneceğim diye çıksın, kitapları da mevcut. Kitap istersen Dr. Öz tavsiyeli kitap ve Mehmet Ali Bulut'un kitabını öneririm. Hatta biraz iddialı olacak ama şöyle bir duyumum var: Çok yanlış besleniyoruz aslında profesyonellerin bile 3 katı, 4 katı kadar proteine ihtiyacı yok. Bu tamamen sektör odaklı bir politika, biz daha fazla ek besin alalım ki zengin olsunlar ceplerini doldursunlar. Eğer kan grubuna uygun proteini alırsak en verimli şekilde vücudumuz onu kullanacağı için yüksek dozda proteinle vücudumuzu boğmamız gerekmez. Hatta bununla ilgili yanılmıyorsam makale de hazırlanmıştı istersen bulur paylaşırım. Arnold'un ve bazı vücutçuların çoğu zaman vücutlarına söylenilen kadar protein almadıklarında dahi kas kaybetmediklerini söyledikleri bir yazı...

Blonde bunu beğendi.
  15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kan grubu diyetiyle ilgili herhangi bir bilimsel çalışma yok.
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23697707

16. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Kan grubuyla ilgili bilimsel kaynak yok; ama bu konuda saygı duyulacak kişilerin kitapları açıklamaları var, ayrıca mistik doğu felsefesinde de geçen bir olgu. Felsefe klüplerinde ideal beslenme, yaratılışa uygun beslenme diye ufak kitaplar basılmış bizzat kendim gittiğimde gördüm. Kan grubuna göre beslenmeyi aptalca bulan da var, gerekli olduğunu savunan da. Bu kurala uyan vücut geliştirmeciler de mevcut. Kısacası tartışmaya çok açık bir konu; isteyen uyar isteyen uymaz. Fakat ben kilo verme aşamasında montignac ile birleştirilen kan grubu diyetinin çok hızlı sonuçlar verdiğini bizzat deneyip gördüm. Hacim alma gibi bir durumu henüz yaşamadığım için sonucu nolur bilmiyorum fakat yakın zamanda deneyip foruma da beslenme programımı koyarım.

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  17. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Kan grubuna gore beslenmede baskin kan grubumuzu mu baz alacagiz, sonucta genetik olarak farklilikta gostermekte kan gruplari. A0 var AA var bunun bir farki varmidir beslenmede sizce?

Beacon Hills'den gönderildi.

18. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    A0 veya AA'dan kastın anne A baba 0 veya ikisi de A grubu şeklinde olmasından mı bahsediyorsun ve senin de A grubu olduğunu varsayıyorum?

19. JauneRouge

JauneRouge Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Cekinik olan kisimdan bahsettim,genetikte fark yaratiyor diye dusunuyorum kucuk farklar bile. Yanlis anlasilmasin amacim kafa karistirmak degil de hic rastladinizmi bu konuda bilgiye diye sordum.

Beacon Hills'den gönderildi.

20. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Eğer siz A grubuysanız anneniz ve babanız da A grubuysa saf olarak A grubu olduğunuzdan dolayı A grubuna göre beslenmeniz önerilir; ama eğer siz A grubuyken Anneniz A babanız 0 ise (Böyle bir şey kan grubu çaprazlamasına göre mümkün mü bilmiyorum sağlamasını yapmadım.) o zaman saf A grubu olmuyorsunuz ve haftanın 1, 2 günü O kan grubuna ait besinlerden de abartmamak kaydıyla tüketebileceğiniz söyleniyor. Vücut bunu tolere edebilir çünkü. Yani haftanın bir günü akşam yemeğinde kırmızı et yemek gibi, veya maden suyu içmek gibi, domatesli yemek yemek gibi. A kan grubunun en büyük handikapı domates yasak, domates yasak olunca yemeklerden tat alınamıyor; avantajı ise karbonhidratı tolere etmede 0 kan grubuna göre daha avantajlı, yani beyaz ekmek yese bile 0 kan grubu kadar etkilenmiyor. Çekiniklik durumunu da yukarda bahsettiğim gibi değerlendirebilirsiniz, ayrıca pozitif nagatif faktörleri kan grubu beslenmesinde etkili faktörler değildir.

Sayfayı Paylaş