KÜRLEMİ YOKSA KÜRSÜZ MU DAHA FİT BİR VUCUT

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve metugok tarafından 10 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. CENTAUR

CENTAUR Guest

eksik ifade kullanmışın birkaç kişi derken 'birkaç kişi birden' demek istemiştim :oops: .

2. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet bunun nedeni gelişsen teknoloji v.s...Artık insanlar çok rahat :p .Her şey ellerinin altında.Ulaşımda bile araba v.s. vs..

Eski insanlar her şeyde kaslarını kullanıyorlardı.Ve de hepsi Arnold oluyordu :) .Şimdi ise yan gelip yatılarak yaşanılan bir dünya...Artık kas yerine beyin kullanılıyor.Bilgisayar , internet v.s...

Eskiden insanlar her şeylerini emek harcayarak alıyorlardı.Besinlerini kendileri ekip biçerek alıyorlardı.Şimdi ise tak diye git bakkala , manava al meyveni ekmeğini ye evde yat uyu :) :? ...
    v.s.. v.s....

3. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    teknoloji ile birlikte insan neslide kas kaybına uğruyor bu doğru arkadaşlar. hatta ilerki nesilin uzay filmlarinde gördüğümüz narin ince yüzlü ince kemikli şeklini alacağıda ileri sürülen tezlerden birisi.

eşimin abisi köyde çiftçilik yapıyor. çokda çalışkandır ve hiç durmaz. kendisi köyde fazla yemek yemesiyle ünlüdür. ama gram yağ yok. kemikleri de bir okadar kalın. düşünüyorum ondaki iskelet sistemi bende olsa bu çalışma ile olympiaya bile katılabilirdim. bi ara kalfları gördüm inanamadım. acayip büyüktüler. ama adam farkında bile değil...abi senin kalflar amma büyükmüş desem o da ne neresi falan derdi eminim. yani diyeceğim insanların fiziksel güçlerini kullanarak yaşadıkları dönemde belki roni jay gibi kasları yoktu ama güçlü ve dayanıklı kasları vardı. eğer o dönemde böyle bir sporu yapabilme imkanları ve bilgileri olsa idi eminim aralarında bugünkü olympialar ile yarışabilecek birçok insan çıkardı........

kür olayına gelince her insan sarf ettiği çabanın akıttığı her damla terin karşılığını görmek ister elbette. uzun süre salona gidip hertürlü gayreti gösteren beslenme, uyku, dinlenme vs...her insan bunun karşılığını birşekilde alır ama bu bilimsel olarak da kanıtlanmış doğal olarak herşey biryere kadar. yani maximumunuza erişmişiseniz onu geçmeniz pek mümkün değil. işte bundan sonrası sizin kişiliğiniz ve beklentileriniz ve amaçlarınız ile ilgili...

eğer amaçlarınız üstlerde ise kişilik olarak da hırslı iseniz o zaman kür olayına birşekilde el atıyorsunuz. ve body olayına hasta birşekilde bağlı olan her insan maalesef kür yapıyor.

Sayfayı Paylaş