Juramento, 8 Eylül'e kadar programda...

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Juramento tarafından 29 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    Selam.

17 Yaşımdan beri yarı amatör, yarı profesyonel bir şekilde fitness ve vg yapıyorum. Ara verdiğim uzun dönemler de oldu. Kendime bakma sebebim sağlığıma düşkün olmam ve o dönem mankenlik yapıyor olmamdı. Aradan zaman geçti, Çanakkale'ye geldim ve mankenlik yaptığım dönemdeki 83 kilo ben 106 kiloya çıkmışım, boyum 1.87...

Şu an 25 yaşındayım. 3 Haziran'da çektiğim bir fotoyu koyacağım önce. Tahminimce o dönem 104 kilo civarındaydım. Yada 103... 18 Temmuz'a kadar evde ağırlık sehpamda bar ve dumbell yardımıyla göğüs, omuz, kol çalıştım. 5 10 kere de koştum. 18 Temmuz'dan 28 Temmuz'a kadar da spor salonuna gittim, 10 gün. Hemen her gün koştum. Dün tartıldım 99.4 kiloyum. Ve yine dün arkadaşımın profesyonel makineyle çektiği fotoğrafı koyacağım.

Dünkü fotoğraftan sonra inanılmaz canım sıkıldı ve artık yeter deyip, ciddi anlamda bu işe yoğunlaşmam gerektiğine karar verdim ve aynı zamanda Eylül'ün 2. Pazarına yani 8 Eylül'e kadar, her şeyime ciddi anlamda dikkat edeceğime de... O günden sonra da yine bu şekilde özenli yaşamaya söz verdim kendime...

Şimdi bugünkü programımı yazmadan önce bir şeyler eklemek isterim. Bu kadar kilo almama neyin sebep olduğunu ve cildimi, sağlığımı nelerin bozduğuna değinmek isterim. Tabi ki ilk başta en büyük düşmanım sigaraydı. 9 yıldır içiyorDUM. 3 ay önce bırakmaya karar verdim. Evirdim çevirdim, zorlandım, ahlandım vahlandım ve yine ayın 18'inde tam olarak bıraktım. Ve bugünden sonra da hayatımın yanına yaklaşamaz. Diğer husus da alkoldü. Alkolü de hayatımdan çıkardım. Bunların da ciddi faydalarını görüyorum. ki zaman geçtikçe de sigara bırakmanın hiç de zor bir şey olmadığını, tamamen işimize geldiği için işi şımarıklığa vurduğumuzu fark ettim...

Her neyse... Dün ve dünden önceki günler yaptıklarımı uzun uzun yazmayacağım. Protein ağırlıklı beslenerek, spor yaptım... Dün akşam son olarak koşuya çıktım.

Başlayacağım programda basit şeker kesinlikle bulunmayacak, margarın, tereyağı, ve ayçiçek yağı kesinlikle yok. Kararında zeytinyağı. ADEK vitaminlerini vücuda sağlayan yağdır, ve bunu ihmal etmemek gerekir... Sigara, alkol zaten yok. 1 kerecikten bir şey olmaz bahaneleri kesinlikle yok ve bu da çok önemli, kendim de dahil hiç kimseyle cinsel yakınlık yok. Bırakalım bizde olan, bizde kalsın...

Bu sabah kalktığımda, 1.5 bardak şekersiz kahve içtim.

Ardından göğüs antremanı yaptım. dumbell yanlara açış, üst göğüs, bench ve son olarak şınav çekerek ayağımı karnıma çektim. Spor esnasında yarım lt su tükettim.

Kahvaltı- Yarım tatlı kaşığı zeytin yağına 3 yumurta kırdım ve 150 160 gr peynirle omlet yaptım. yanında 7 tane yeşil zeytin yedim.

Kuşluk- 1 tane çikita muz yedim. Üstüne sade soda içtim.

Öğlen- Üşenmedim, kendime kuzu kıymasıyla patlıcan yemeği yaptım. sarımsağından soğanına her şeyini koydum. yanına da 3 yemek kaşığı yoğurt koydum. Çok da güzel oldu.

Ara- Şu an o aradayım ve 1 adet armutla 1 adet elma yemeyi düşünüyorum. Üstüne de 1 bardak şekersiz kahve.

Ardından 20 dakikalık koşuya çıkacağım ama koşuya çıkmadan yarım saat önce 1 ölçek protein tozu alacağım. Koşu bitiminde de yine 1 ölçek alacağım.

Akşam-4 adet ev köftesi, yanında 4 kaşık light yoğurt yiyeceğim.

Ara-1 adet portakal yiyeceğim. ve sonrasında da 1 şişe sade soda içeceğim. Gün içinde tahminimce 2.5 lt su da tüketiyorum. Programım budur.

Geçenlerde bir yazı okudum ve çok hoşuma gitti. Oradan da kendimce bazı incelikler keşfettim "tabi ki ilk keşfeden ben değilim." Bence normal beslenen hiç kimse, hastalığı yoksa kilo almaz veya bir deri bir kemik kalmaz. Bu yüzden benim asıl dikkat ettiğim şey hem karbonhidratları az tutmak hem de sağlıklı beslenmek ve spor yapmak. Proteine ağırlık vermemin tek sebebi, kas da yapıyor olmam... Bu yüzden vücudumu kesinlikle aç bırakmıyorum. En ufak bir açlık hissedersem ağzıma kesin yiyecek bir şeyler atıyorum ve atmaya da devam edeceğim... Amaç tıka basa doymak değil zaten...

Amacıma gelince 8 Eylül'e kadar en az 10 kg yağ yakmak. Bacak tarafımdaki yağlardan kurtulmak istiyorum özellikle... Ve üst tarafı belirgin, fit bir hale getirmek.

Önerilere ve eleştiriye kesinlikle açığım, lakin çoban olmadan koyun gütmeye kalkanlar değil, bilinçli şahıslar tarafından...

Başta yazdığım 2 fotoğrafımı koyuyorum. Eylül'e kadar başka fotoğraf paylaşmayacağım zira evdeki aynaları bile kaldırdım. Etkisini bir anda görmek istiyorum. Öyle bir şey işte. :) Görüşmek üzere...

Ekli Dosyalar:

• 1.JPG
      1.JPG
      Dosya Boyutu:
      20,5 KB
      Görüntüleme:
      657
    • 2.JPG
      2.JPG
      Dosya Boyutu:
      12,5 KB
      Görüntüleme:
      638
  2. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    Kilom şu an 98 arkadaşlar, yanlışlık oldu.

3. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    ulaşmak istediğim fizik de buna benzer arkadaşlar.

Ekli Dosyalar:

• adsız.JPG
      adsız.JPG
      Dosya Boyutu:
      22,7 KB
      Görüntüleme:
      573
  4. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    Dün öğleden sonraki yemek programımda değişiklik yaptım. Ara öğünü spordan sonraya sakladım. 1 bardak kahve içip, yarım lt suya protein tozunu aldım 25 dakika koşu yaptım. ardından yine yine yarım lt suya protein tozunu içtim.

Ara öğün olarak 1 adet portakal yedim.

Akşam yemeğinde, kalan patlıcan yemeğini yedim, onun içinde de 125 gr et vardı.

Gece doğru acıktım ve 1 armut yeyip, üstüne 1 tane soda içtim. 1,5 saat sonra da uyudum.

Dün bir değişiklik yaptım ve internetten 20 ampullük L-Carnitine söyledim. Ne kadar etkisi olur bilmiyorum.

30 Temmuz 2013 / 2. GÜN

Sabah 9- Şekersiz kahvemi içip, biceps antrenmanına başlayacağım. Kilo 98 değilmiş. Yine yanlışlık yaptım. Dün sabah 99.4 çıkmıştım, bu sabah 99.2 çıktım.

5. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    Saat 11'de kahvaltı-100 gr mantar 110 gr peynir 2 tane yumurta çok az zeytinyağı.

saat 12'de kendimi uykusuz ve halsiz hissettim 1 saat şekerleme yaptım. yarı uyanık yarı uyur vaziyette.

saat 13 gibi 1 tane kırmızı elma yedim.

13.45 da ev temizliğine başladım. 2 balkol yıkadım 1 tane de büyük teras temizledim. ve merdivenlerle beraber evin yerlerini de sildim. kova taşı vs inanılmaz ter attım ve yoruldum.

15.30 da temizliği bitirdim. Bunu bugünkü koşumun yerine saymayı düşündüm ve hemen 1 doz protein tozunu içtim.

Öğle yemeği olarak da şu an 1 tane orta boy patates haşlıyorum. yoğurtla beraber yemeyi düşünüyorum.

6. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    Evet ara öğün 4 tane ev köftesi yedim. Protein içeceğim. Üstüne de şekersiz kahve içip koşuya çıkmayı düşünüyorum, ama bugünlük fazla mı gelir karar veremedim...

7. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    Evet dün kaldığım yerden devam edeyim. O yoğu temponun üstüne 17 dakika, koşu bandında, 3 dakika eğimli olmak kaydıyla koştum. Akabinde tekrar protein tozu içtim ve 1 saat kadar sonra 1 konserve 160 gr ton balığı yedim.

Gece 1 gibi yattım.

Sabaha karşı 5.30 da uyandım ve tartıya çıktım 99.1'dim.

Tabi o kadar uyku yeter mi... Tekrar yattım ve saat 10.30 da uyandım. Tartıya tekrar çıktım ve kilom 98.5 geldi... :)

31 Temmuz 2013/3. Gün

Kahvaltı-50 gr yulaf ezmesi üstüne 1 su bardağı yağsız süt ve 1.5 tatlı kaşığı bal. yağlı 80 gr peynir üzerine 3 tam yumurta.

8. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Spor hayatınızda başarılar umarım istediğiniz vucüda ulaşırsınız hocam

9. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkür ederim sporcu, ben de size başarılar dilerim.

10. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    bşarılar dilerim..

yulafla yogurt ıyı gıder ;) birazda tarcın... yağ yakııcı! :)

11. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    teşekkür ederim. dediğiniz gibi denememiştim daha önce, deneyeceğim. :)

12. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    Kahvaltıdan sonra 1 ölçek protein tozu ve 1 bardak kahve içip 25 dk omuz çalıştım. tabi ben antrenmanlarımı biraz sert yaparım... 15 dakikalık workoutlar gibi. :) iyi bir terledim. hemen aşağı inip ara öğün olsun diye 100 gr (15) tane kiraz yedim. 2 gündür karbo almadığım için 80 gr pirinç lapası hazırlayıp. çok az ketçap ve yoğurtla beraber yedim.

Kısa süre sonra acıktığımı hissettim, buzluktan 250 gr kuzu kıyma çıkardım ve karabiberle, kekik eşliğinde kavurdum. onu da bir güzel yedim yoğurtla. Bunu ara öğün olarak saydım.

Ardından spor salonuna gittim. 3 set mide çalışıp 10 dakika koşu bandına çıktım. Spor salonuna gitmeden önce de 2.5 km dışarıda yürüdüm.

Spor bitince hemen protein tozunu içtim.

Eve geldim 1 adet portakal yedim, 1 tane sade soda içtim. Bugün biraz karbo aldığım için akşam öğününü atlamış gibi oldum ama antrenmanım da sıkı sayılırdı. Eğer acıkırsam bir meyve daha yeyip öyle yatarım sanırım.

3. günü de böylece bitirmiş oluyoruz hayırlısıyla.

13. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    aynen devam abicim :) iyi yoldasınız

14. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    yağ denen şeyden nefret ediyorum... kendimi nasıl bu hale getirdiysem ve bir anda nasıl tiksinti duyduysam, bir an evvel kurtulmak istiyorum hepsinden... büyük konuşmayım ama bir daha da asla böyle kilo almayacağım... hepimize yağsız bir hayat diliyorum. :)

15. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Basindan beri okuyorum fakat bir türlü nasil bir program uyguladigini cözemedim.Nasil bir antremman programi yapiyorsun ve buna karsilik nasil bir beslenme uyguluyorsun gercekten anlamadim.Yedigin meyvelerinde Karbonhidrat oldugunu hatirlatirim,ve aksam yemeginden sonra karbonhidrat alimini kesmeni tavsiye ederim.Proteintozu bir ekbesindir yani antremmandan hemen önce ictigin proteintozu seni antremanlarda daha cok zorlar öyleki onu ictikten sonra kusmadan nasil kosabiliyorsun hayret cünki mide sindirime devam ediyor.iciceksen erken ic antremman öncesi gerek oldugunu düsünmüyorum.Kalori hesaplamasi yaparak günlük kalori alimini KH,protein degerlerini hesap etmeni tavsiye ederim.Ne yedigin kadar neyi nezaman nekadar yediginde cok önemlidir.
    Hedeflerinde ulasmanda basarilar dilerim.

Bodyyci bunu beğendi.
  16. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul

Ben bir insanın vücudunu, doktorlardan, makinelerden daha iyi tanıdığına inanırım. Biraz içgüdü de diyebiliriz... Ben de vücudumu dinliyorum. Acıktığı zaman onu doyuruyorum, protein eksikliği hissettiğimde protein alıyorum. Ama bunların da belirli bir düzeni var. Nasıl derseniz, her sabah kesinlikle 2 yada 3 tane tam yumurta yiyorum. Şekersiz kahve ve soda içiyorum. Günde 2 doz protein tozu kullanıyorum, aldığım etlerle vücudumun ihtiyacı olanı hemen hemen alıyorum. Biraz az da olsa problem değil. Zira benim amacım şu an kilo kaybetmek. Ben kas oranından az kaybetmek istiyorum, ama giderse de problem değil. Mesela dün yatmadan önce meyve yemedim de 1 doz protein tozu içtim. Karbo miktarının çok düşük tutuyorum, hatta Muscle&Fitness dergisinin 2 ay önce verdiği yağ yakım programında 90 kiloluk bir birey için çok daha fazla karbo miktarı verilmiş. Ben az bile aldığımı düşünüyorum.

Ek olarak şunu söyleyebilirim, ben iyi spor yapmanın, zaten mükemmel bir yakıcı olduğuna inanıyorum. Bu yüzden bence spor 1. planda yediklerimiz 2. planda kalıyor. Şöyle örnek vereyim, bir dönem çift antrenman yapıyordum ve sabah 2 saat akşam 2 saat koşu yapıyordum, hem de sert bir şekilde. Ve öğünlerimin içinde 2 tabak makarna oluyordu ve onlara ketçabı mayonezi boca ediyordum. Ve buna rağmen 1 ayda kilo verip fit oldum. Demem o ki; Sigarayı bıraktım, antrenmanı arttırıyorum, yeme içme de normal diye düşünüyorum...

Sizin bu konuda bir öneriniz var mı? İlla sabit bir programa mı uymamı söylüyorsunuz? Protein tozunu antrenmandan yarım saat önce içiyorum, su ile birlikte içtiğim için, hiç problem yaşamadım... 98 kiloyum ve günde 3 4 lt arası su içiyorum zaten... Sorun değil o miktar. :)

17. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    1 Ağustos 2013/4. Gün

Sabah-Yarım bardak şekersiz kahve, 70 gr müsliye, 1 su bardağı yağsız süt, 2 tam yağsız yumurta.

Ara- 30 40 gr karışık kuruyemiş.

1 ölçek Whey protein.

Öğlen- 1 yemek tabağı, soğanlı yeşil mercimek yemeği, yanına yoğurt.

1 ölçek Whey protein.

Ara- 9 tane kiraz, 1 tane elma.

1 tüp l-carnitine

45 dk antrenman.

1 ölçek Whey protein.

Akşam- Burger king'in tavuklu salatası.

Sade soda.

18. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    Beslenme sistemin kortizol u kesmeye yönelik. Gece acıktım armut yedim vs vs acıktım meyve yedim vs vs gibi uygulamalar kan şekerinizi yükseltir ve gece boyunca yağ yakımı bonusundan mahrum kalmak demektir.

AÇ YATMAN GEREKLİ. 8 den sonra birşey y emeyeceksin. Acıkmak gibi bir seçeneğin yok, o bölümü silmen gerekli. Kh ı sınırlı alacaksın ayrıca akşam saatlerine doğru keseceksin akşam son öğünde sıfır kh.

Forumda definisyonda beslenme şekilleri diye aratırsan sana yardımcı olacak makaleler çıkacaktır.

Bu kadar hırs yapıyorsun, karşılığını alamazsan veya az alırsan çabuk pes edersin. Bu yüzden doğru uyguladığına emin ol.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:51 ----------

Ayrıca şunu ekleyeyim, serdar aktolga bireysel sosyal adresi bende ekli, durum güncellemesinde belirttiği bir konu, dergilerde yazanlara inanmayın :)) Umarım açık ve net olmuştur.

Her talep kendi arzını yaratır mantığı ile elemnet uydurabiliyorlar. Bu yüzden okuyalım ama önce araştıralım

19. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yok bisiy yazmicam bugün yediklerini gördükten sonra sabaha kadar yazilir burda,ama kabaca supernatura cok güzel aciklamis.
    Kolay Gelsin.

20. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul

Meyve olayını her zaman yapmadım ama dikkat ederim, teşekkür ederim. Yıllardır araştırıyorum ama uzak kalınca ya bazı şeyleri unutmuşum yada her zaman olduğu gibi bazı şeyler değişikliğe uğramış.

Serdar Bey'in söylediği doğru tabii, kar ilişkisi söz konusu... Pek güvenmemek lazım.

Teşekkür ederim yorumunuz için.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:44 ----------

İnanın dün yediklerim hakkındaki düşüncelerinizi haddinden fazla merak ediyorum...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:48 ----------

2 Ağustos 2013/5. Gün

97.8 Çıktım. :) artık ne kadar yağ var bunun içinde bilemiyorum...

Kahvaltı-3 yumurta, 100 gr yağlı peynir, 1 su bardağı yağsız süte, 1 tatlı kaşığı bal

Supernatural984 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş