Jujitsu,Ninjutsu.. Nasıl Başlamalıyım ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve FitFighter tarafından 23 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. FitFighter

FitFighter Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar 19 yaşındayım ve artık sokakta kendimi koruyabilmem için bir dövüş sporuna başlamam gerektiğini farkettim.Ancak çok zayıf olduğum(1.85 boy 60 kilo) için önce vücudumu sağlamlaştırmam gerektiğini düşündüm. Bu nedenle yaklaşık 3 ay önce bir spor salonuna yazıldım.Hocam ideal kilom için 10 kilo daha almamı söyledi.Bu nedenle gainerler,aminolar,whey kullandım ve çok iyi beslenerek fitness salonunu asla aksatmadım.Şu anda 3. ay bitti ve kendimi artık dövüş sporuna başlamak için uygun buluyorum.Ancak ben bu işi iyi bilenlere sorduğumda iyi bir dövüşçü tek bir dövüş sanata değil birden çok bilendir dediler.Ben aslında Jujitsu ve Ninjutsu öğrenmek istiyorum ama sizce önce kick boks ile mi başlamalıyım yoksa direk ninjutsu ile mi?

2. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    fark etmez bence ata sporumuz güreş ve muay thai ile sokakta yenilmez olursun profesyonel düşünüyorsan yanına bjj ile süper bi kombine edersin benim fikrim bu :D

FitFighter bunu beğendi.
  3. FitFighter

FitFighter Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Gures de iyi bi secim olur mu sokakta cok hizli olmak gerekmez mi? Teke tek olmicaksin cogu zaman..

4. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    hızlı olmak gerekmez sokakta sen bi adamın çenesini uçarak dirsek at o adam 3 ay sokakta dolaşamaz :D ben sana muay thai + bjj daha yararlı olur ama türkiyede bjj bulmak zor sen güreş seç hem türk sporlarına katkın olsun :D güreşçilerde tehlikelidir 1 kere kavga etmiştim yere yapıştıramadı ama duvara salladı beni :D(ama ondada kalıcı hasar bıraktım)
    sonuç şu ki bence sokakta muay thai yap kafan eserse güreşe başla sen hızlı olmayı kafana takma muay thai yapan adama 5 kişi bile olsalar dibine gireceklerini sanmıyorum çünkü dibine girseler dirsekle anasını beller + girene kadar tekmeleri ile hastanelik eder dizleri saymıyorum bile yakın dövüşte karaciğere gelen bi diz darbesi adamın nefesini keser...
    ya ne uğraşıyon başla muay thaiye kafan eserse güreşe geçersin bjj salla türkiyede zor...

FitFighter bunu beğendi.
  5. FitFighter

FitFighter Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Eyvallah kardesim yorumlaein icin faydali oldu gercekten..

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Eğer imkanın var ise , önce bi striker mücadele sporu öğrenmen sonrada üstüne bir yer sanatı grapling yapabileceğin sanat gerekli , genelde muay thai-bjj kombinasyonu bence en iyisidir.Ama direk gidebileceğin bir mma salonu varsa ve antrenör başarılı biriyse Türkiye'de bu konuda pek yer olduğunu düşünmüyorum ama yapanlar yok değil var.Kickboks-Güreş gibide olabilir ama güreş için yaşınızın biraz ufak olması gerek...

FitFighter bunu beğendi.
  7. thinerci741

thinerci741 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben tercihim boks. Boks tüm dövüş sporlarının temelidir. En eski dövüş sporuda bokstur zaten. Yaklaşık 3000 yıllık geçmişi verdır bilinen kadarıyla. Ben ilk boks yapmanı öneririm. Ellerini daha iyi kullanmanı ve atletik olmanı sağlar. Daha sonra istersen ninjutsu yapabilrsin ve göreceksin ki boksun çok faydası olacak.

8. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    eğer sokakta dövüşüyosan heleki birden fazla kişi varsa bjj boş :) sen bir adamı kitlemeye çalışırken diğer seni söker takar :D ilk baştan hangisine gittiğin önemsiz bence ama muay thai derim ben daha sonra güreşe gidersin eğer istanbuldaysan levent civarında box ve bjj dersi veren biryer var ERKAN BALABAN'ın :)

FitFighter bunu beğendi.
  9. FitFighter

FitFighter Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Belki boksta olabilir ama bi dusunsenize birden fazla adami 2 kolla idare etmek mi daha kolay olurdu yoksa 2 kol 2 bacak ile mi?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:56 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:53 ----------

Cok haklisin bende su anda kick boksa baslamaya karar verdim. Muay Tai de %20 yumruk %80 tekme yazilmis forumda kick boks ise %40 yumruk..Baslangic icin kick boks daha iyi geldi bana tabi ileride muay tai de yapilmali daha ileri seviyede bjj..

10. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    istersen 5 sene boks güreş yap birden fazla adam öyle kolay kolay yıkamazsın eğer adamlar azda olsun dövüşmeyi biliyorsa.ayrıca forumda yazılanlara göre kick boksa gitmeye karar vermişsin kick boks zaten muay thai'nin kısıtlanmış hali.muay thanin içinde azda olsa güreş vardır önce kiick boks sonra muay thai iyi bişr seçim olacağını zannetmiyorum. kick boksun ve muay thai'nin duruşları guard'ları birbirinden farklıdır ha sen ben birinden diğerine çok kolay adapte olurum diyorsan orası sana kalmış.

FitFighter bunu beğendi.
  11. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    yorumları okudum ve güldüm sadece :D

sokak kavgası dediğin olay en fazla 5-6 saniye sürer hiç öyle aklındaki gibi hız şu falan önemli olmaz merak etme
    neyse bunu geçicem soruna gelirsekde ben boks öneririm he neden diye sorarsan sokakta çoğu zaman tekme imkanı bulamazsın kendimden biliyorum karate ve tekvando yaptım ama sokak için değil spor amaçlı tekmeler ciddi hasarlar doğurabilir ama bi o kadarda zahmetli ve riskli
    yumruk kısa mesafede en etkilisi bok istemiyosan muay thai yada kick box başla

FitFighter bunu beğendi.
  12. FitFighter

FitFighter Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    5-6 Saniye mi ? Kardeşim sen kavga görmemilşsin kusura bakma da ..Tabi filmlerdeki gibi 1 e 5 falan alamazsın zaten sokakta..Ben en etkili olabilecek spordan bahsetmeye çaışıyorum..Boks önerin gerçekten mantıklı geldi tekme kullanma riskli biraz daha sokakta gerçekten de ..

Son düzenleme: 29 Temmuz 2013
  13. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    yorumları okuyup gülmüşsün ben senin yorumunu okuyunca dahada güldüm.hiç sokak kavgasına karışmamışsın herhalde yada daha ilkokula gidiyorsun o zamanlar benimde kavgalarım 5-6 saniye ya sürer ya sürmezdi tabi kavga denebilirse.ayrıca hız için şunu söyleyeyim ne kadar hız o kadar sert yumruk demektir. ama bi bakıma dediğin doğru sokakta ''durayımda şu adama bi döner tekme atayım'' diye düşünmeyin sakın kendinizi yerde bulursunuz thums:. bilmiyorum banamı öyle geldi ama pek bir bilginiz olmadan o kadar yorum hakkında sadece gülme hakkını nereden buluyorsunuz ?

14. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    amacın kendini korumaksa sana sadece aikidoyu tavsiye ederim.

15. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    yorumunu kötülemek gibi olmasın ama sokakta bir aikidonun işe yarayacağını kesinlikle düşünmüyorum.aikido müsabakası bile olmayan bir spor ve helede bıçağa karşı öyle göründüğü gibi etkili değildir.bi aralar bir tane dövüş sporu forumunda dolaşırken rastlamıştım adamın çalıştığı salonda bir tane adam kaç senelik aikido hocasına gel sparring yapalım diyor ve tahta bıçakla saldırıyor adamın dediğine göre o bıçak sahte olmasaydı kaç senelik aikido hocası şiş kebab olmustu :)) hemde adam sıradan birisi bıçaklarla arası iyi değil sanırım.

16. Bonjaskyy

Bonjaskyy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Benim yaptıgım şeyi söyliyim sana ben 1 yıl boyunca kickbox yaptım şimdi muay thaiye geçtim ve planımdada en yakın zamandada bi yandan güreşe başlamak var.Ama sana şunu söyliyim bi boxörle kick boxcu karşı karşıya geldiginde kick boxcu gerçekten tekmeleriyle onu çok yıpratıp indirebilir ama bi boxcu ile kick boxcunun yumrukları gerçekten çok farklı.Aynı seviyede kick box yapmış birisiyle aynı seviyede bir boxör karşılaştıgında sadece box yaparlarsa kick boxcuda tekmesini kullanmayıp sadece box kurallarıyla dövüşürse yumrukları boxorünkine göre gerçekten yetersiz kalıyor.Bide arkadaş sokakta tekme kullanılmaz demiş sokakta bi döner tekme atmak çogu zaman olmıycak birşeydir ama antremanlı bi kick boxcu veya muay thaici karacigere bir middle kickle karşısındakine gerçekten büyük hasarlar verebilir.

Son düzenleme: 30 Temmuz 2013
    FitFighter bunu beğendi.
  17. FitFighter

FitFighter Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Aikidoyu bi 10 sene yapman lazım heralde kendini koruyabilmen için :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:32 ----------

Haklısın kardeşim bi boksörün yumrukları tabiki kıyaslanmaz..Ama daha önce de yazdığım gibi sokakta 2 el 2 bacak kullanımı daha hızlı olur diye düşünüyorum..Tabi uçan tekme değil tekmeden kasıt..Karaciğere atılan hızlı ve sert tekmeler adamın yere serilmesine yeter..Hız çok önemli ..Bazı arkadaşların dediği gibi muay tai kick boksun babası .. Ama bi insan öncelikle yumruk atmayı biraz bilmeli bunu da kick boksla öğrenebilir diye düşünüyorum..Yumruk atmayı öğreneceksen boksa başla diceksiniz ama bokstan muay tai ye geçmek çok zor olur diye düşünüyorum ben..

18. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    nerden baksan sadece resmi 18-19 tane maça çıkmışımdır

hızla kuvvet arasında bağ var ama ben onu kastetmedim

ayrıca yaşım 18 kardeşim laflarını tartta konuş

ve işin aslını söylemek gerekirse sokakta şu dövüş işe yarar demek pek doğru gelmiyo çünkü sokaktaki adamın napıcağını bilemezsin ne şartlar altında olucağını bilemezsin yani karşındaki adam belki dövüş sporu bilmicek ama cebinden çıkardığı bi bıçak işin rengini değiştirir e o durumdada boks değil yakın savunma sporları lazım olucak yani sokak işi bence çok farklı

şunuda ekliyim sokakda tekme kullanılmaz demedim sadece riskli olabilir dedim hem karşı taraf hem kendimiz açısından yoksa bi back kick yada hook kickin verebilceği zararları biliyosunuzdur

MotosikletDelis ve FitFighter bunu beğendi.
  19. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    17-18 resmi maça çıkmak sana hiçbirşey kazandırmaz.Bende çok gördüm en az 100 maça çıkan adam ama boş.Zaten benden iyi bilirsiniz branşınızı bilmiyorum ama resmi maçlarda ne kadar boş adam olduğunu.ayrıca ringdeki maç ayrı sokaktaki kavga apayrı birşeydir ringe çıkmak sokakta bir avantaj sağlamaz.ayrıca sokakta emin ol en önemli unsurlardan birisi hızdır.17-18 resmi maça çıkmışmış güldürmeyin adamı emin ol sokakta senden daha bilgili ve tecrübeliyimdir.ayrıca üstüne basarak söylüyorum sokakta boks ve diğer sporlar etkilidir ama sokak tecrübesi olan bir insana senin ringde kasklarla yaptığın spor sana üstünlük sağlamaz.

20. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    mesajımı düzgün okusaydın eğer ikisinin farklı şeyler olduğunu anlatmıştım sana

okumadan cevap yazarak bi yere varamayız

tamam kardeşim sen süpersin sokakta anderson bile gelse indirirsin devam et bench_O

Sayfayı Paylaş