Judo'ya başlamayı düşünüyorum

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve ivanvanko tarafından 4 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ivanvanko

ivanvanko Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. Öncelikle çok az kendimden bahsedeyim, Mayıs'ta 21 yaşıma gireceğim. Bugüne kadar futbol dışında hiçbir spor yapmadım :) Ama içimde hep bi şeyler yapma isteği var. Biraz baktım neler yapabilirim diye, videoları falan izledim. Judo çok hoşuma gitti. Kişilik olarak sakin, kendi halinde biriyim. Bugüne kadar adamakıllı hiç kavga etmedim diyebilirim. Judo'nun belkide beni çeken en önemli yanı olimpik bi spor oluşu. Yani gördüğüm kadarıyla kimse bodoslama dalmıyor birbirine. Tabii ki diğer sporlarda da bodoslama dalınmıyordur ama teknik ve felsefe daha ağır basıyor sanki Judo'da. Tam anlatamadım ama demek istediğimi anlamışsınızdır umarım. Bi video izledim mesela, yaşlı bi usta kendisinden daha cüsseli ve genç bi adamı zorlanmadan yatırıyordu ve onun hamlelerine karşı koyabiliyordu, düşmüyordu.

Sizden tavsiye istiyorum arkadaşlar. Yalnız şunları da göz önünde bulundurun lütfen.
    1 - Daha önce hiç savunma sporu yapmadım, vücut pek güçlü değil.
    2 - İnşallah yakın zamanda bir işe gireceğim, sabah 8 akşam 5 devlet işi. Bir yandan da üniversite okuyorum. Bunların arasında antrenmanlara vakit bulurum ben bulmasına ama bir yerden sonra vücut çok yorulur mu? Ben fix sabah 7'de uyanan bi insanım, Judo bunu etkiler mi mesela.

Biraz uzun oldu arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bir de Ankara'da eğitim veren bi salon bulmam gerek. Bildiğiniz iyi bi salon varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Para sıkıntı değil işe girdikten sonra :) Boşa gitmeyecek nasılsa.

Şimdiden teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş