Judo

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve 19hikmet98 tarafından 27 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. 19hikmet98

19hikmet98 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Bakü
    Merhaba arkadaşlar. Bir sorum var. Judo antrenmanı zormudur? Bilen varsa ayrıntılarıyla anlata bilirmi? Daha önce boks hakkında soru yazmıştım. Ama o iş olmadı, babam izin vermedi. Yani oralara hiç girmeyin :D

2. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    boks konusuna girmeden yapamayacağım kardeşim.

baban ağzın burnun kırılır beynine bir şey olur zararlıdır risklidir serttir vs. şeyler dedi dimi? babana sen hiç boks yaptın mı diye bir sorsaydın ;)

13 yaşındasın önünde uzun yıllar var bu yılları iyi değerlendirip boks yapabilirsin.ama destek yok belli ki.

3. 19hikmet98

19hikmet98 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Bakü
    Ağzın burnun kırılır, serttir dedi. Ama babaya da karşı gelinmiyor işte. Judo nasıl abi sen bilirsin :)

4. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    istekli isen boksa karşı ilgin varsa boks yapmalısın.bende senin gibiydim ey gidi anneme babama boksa gideyim diye yalvarırdım :(

sporda başarı çalışmaktan öte istemekle olur.sende boksu seviyorsun galiba isteklisin.o zaman boks yapmalısın.sanıldığı kadar riskli değildir.futbol çok daha risklidir.zaten ilk aylarda temel teknikleri öğreneceksin.yumruk atmayı direkt kroşe aparkat yürümeyi gard vs. bunları öğreneceksin.öyle hemen eldiven giymeyeceksin. eldiven giydiğin zaman hemen boksör havalarına girme her eldiven giyen boksör değildir.

babanla bir daha konuş boksun düşündüğü kadar zararlı riskli bir spor olmadığını söyle gerçekten öyle babanı kandırmak için demiyorum gerçekten öyledir.boksun zararları varsa faydaları da vardır bunları anlat ;)

19hikmet98 bunu beğendi.
  5. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    aileleri ikna edecek birşeyler yap malesef mücadele sporlarına karşı ön yargı var.boksa gidicem dersin arkadaşların dalga geçer dayak yer gelirsin derler çok serttir derler diğer striking ler içinde geçerli.baktın böyle olmuyo savunma sporlarından bahsedersin şişkonun biri sen onları 10 sene yap ben seni döverim der gel çık işin içinden muay thai'ye başlıycam dedim bir arkadaşa kafanın üstüne dirsek vururlar dedi şaştım kaldım mesela :D

19hikmet98 ve vücutcuu bunu beğendi.
  6. 19hikmet98

19hikmet98 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Bakü
    karar verdim abi judoya başlıyorum.. Ben öylelerini takmıyorum kafama zaten.

7. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    başla bakalım ilerleyen zamanlarda güreşte yaparsın grappling ci olursun adamı her türlü alırısın yere bjj da olsa güzel olurdu üçünü birden yapardın.aslında vuruşlu spor yapman lazım ama neyse.

19hikmet98 bunu beğendi.
  8. pernalonga

pernalonga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Judo iyidir, olimpik spordur. Ağırlığı vardır bundan dolayı. Bol bol fırlatmalar üzerine çalışılan bir branş. Bence oldukça zevkli. Spor hayatında başarılar dilerim.
    Vücutlu olayı niye ikide bir sokak bazında düşünüyorsunki.Spor spor içindir. Ne yaparsanız yapın isterseniz gülle atma yapın. Sokaktaki sıradan bir adamdan öyle kolay kolay dayak falan yemezsiniz. Öyle sokak için branş yapma işini boşverin. Severek yapacağınız bir branş çalışın yeter.

19hikmet98 bunu beğendi.
  9. albatros46

albatros46 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Hayır hiç zor bi spor değil kolların ne kadar kuvvetli olursa okadar iyi :) Judoya ilk ay düşüşlerde başlarsın sonra elbise alırsın ve tekniklere geçersin sonra turnuvalar başlar senin ilinde veya başka illerde ve yenersin madalya alırsın kupa falan iyi güzeldir zor tarafı yok bence çok zevkli :)

19hikmet98 bunu beğendi.
  10. 19hikmet98

19hikmet98 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Bakü
    Teşekkürler arkadaşlar. Bu gün başlayacağım judoya.

albatros46 ve vücutcuu bunu beğendi.
  11. albatros46

albatros46 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Hayırlı olsun hikmet ilk gün dikkatli ol :)

19hikmet98 bunu beğendi.
  12. 19hikmet98

19hikmet98 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Bakü
    Hoca iyi birine benziyor, bu gün gittim, daha başlamadık yarın başlayacağım. Hafta içi 5 gün :)

13. albatros46

albatros46 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kahramanmaraş
    5 gün vayy :) ben 3 gün gidiyordum daha iyi peki para falan veriyormusun.

14. 19hikmet98

19hikmet98 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Bakü
    Bizim parayla 20 manat, sizin parayla galiba 40 lira :D

15. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    5 gün az olur hafta boyu git.ya bu nasıl spormuş hiçmi yorulmayacaksın dinlenmeyede ihtiyacın var gün aşırı antrenman yapmak daha iyidir daha mantıklıdır.fazla antrenman yapmaktan bıkarsın zaten.

16. albatros46

albatros46 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Kesinlikle çok zor olur.

19hikmet98 bunu beğendi.
  17. 19hikmet98

19hikmet98 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Bakü
    Arkadaşlar judoya gittim 4 gün çok zevkli, teknikleri öğrenince daha bi zevkli oluyo. Daha düşme tekniklerini öğrendim, bundan başka bir teknik daha öğrendim. Önce inanmazdım, judo yapanların kendilerinden çok güçlü birini yene bileceyini, ama benden boyca küçük olanlar beni kolayca yere atınca daha da hırslandım. Yaz tatili elimden gelen herşeyi yapacağım. En iyi tarafı da diğerlerinin seni küçümsememesi. İnsan özgüven kazanıyor bunun sayesinde.

vücutcuu bunu beğendi.
  18. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    İyi bir spordur kardeşim başarılar dilerim. Ben boks yapıyordum ama gözümde problem oldu ve 2 ay boks yapamıyacağım söylendi. 2 ay boks yapamamak beni çok üzdü ve bende bıraktım. Şimdi kung fu ya geçmeyi düşünüyorum.

19hikmet98 bunu beğendi.
  19. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    :( boksu neden bırakıyorsun? yarıda bırakmak olur mu kardeşim? gözüne yumruk mu aldın? ne oldu anlatır mısın ya seni boksa başlatmak için ne kadar uğraşmıştık.

kung fu nerden çıktı uzak doğudan uzak dur kardeşim modern dövüş sporları öneririm.

20. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Gözüm de bir an bir problem çıktı. Bokstayken mi oldu bilmiyorum. Gözüme çok darbe yiyordum ama o kadar etkileyeceğini sanmıyorum. Boks benim için çok önemliydi ama 2 ay gitmedim çok kötü oldum. 2 ay zulüm gibiydi. Bilmiyorum geri dönmeyi düşünmüyorum. Kung Fu hoşuma gitti biraz. Arkadaşlarımı izlemiştim ve neden ben de yapmıyorum dedim.

Sayfayı Paylaş