judo yada taekwando ya başlayacağım sizce hangisi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve furkan1354 tarafından 5 Ekim 2010 başlatılmıştır.

14 yaşındayım judo veya taekwando ya başlayacağım sizce hangisii!???!?!

1. judo

53,8%
  2. taekwando

46,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    judo tarzı sporlar her daim işe yarar. belirli bir tekniği hafızaya aldıktan sonra nispeten güçten düşseniz bile belirli bir oranda hareket kabiliyetinizi devam ettirebilirsiniz ancak tekvando pek o kadar değil. malum tekme atmak yüksek esneklik isteyen bir iş. ayrıca sokakta kullanım denmiş ancak altta kot ve ya dar bir pantolon olduktan sonra tekme işi epey zorlaşır. bir de hangi spor yapılırsa yapılsın bana kalırsa sokakta kullanım amacıyla öğrenmek yanlıştır. spor spordur ister dövüş sporu olsun ister güç sporu...

2. Leviathan

Leviathan Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Bence eğer başlangıç aşamasındaysan, spor dolu kadar eğitmeninde önemli. Hayatımın iki ayrı döneminde iki sporlada biraz ilgilendim.
    Taekwon-do hocam çok disiplinliydi her antreman sonrasında resmen pestilim çıkıyordu. Bence her iki sporlada beklentini karşılarsın fakat iyi ve disiplinli bir hoca ile çalışmanı öneririm.

3. eyüptaekwondo

eyüptaekwondo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1.5 yıldır taekwondo yapıyorum geç kuşak almış olmama rağmen mavi kuşağım şunu öğrendim ki dövüş sporlarına başlayacaksan önce taekwondo ardından başka bir spor olabilir neden mi çünkü taekwondo esneklik ve hız sporu ayrıca judo da benim ayriyeten yapmak istedeğim bir spor bence ilk taekwondo ya başla ardından judo yapabilirsin ama taekwondo ya başladıktan sonra bırakabileceğini sanmam :) :) :)

4. MustafaAnıl

MustafaAnıl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Taekwando'yu pek önermem kardeşim sadece tekme ve yumruk atmak sokakta kendini koruyamazsın am şidi judoya bakarsan atılan yumruğu tutum kolu kıracak kadar güçlü bir spor sokakta
    adamlar yanından geemez olucak

5. Hasretim38

Hasretim38 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    1 dan taekwondocuyum sana tavsiyem esneksen ve amacin sadece spor yapmaksa cok yararlidir ama dovusmeyi ogreneyim sert olayim diyorsan judo. Tabikide sporun hepsi faydalidir ama 14 yasinda esnekligin on planda olacaktir taekwondo ile basla salon ortamini anla sonra zaten dallarin degisir.

Sayfayı Paylaş