judo yada taekwando ya başlayacağım sizce hangisi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve furkan1354 tarafından 5 Ekim 2010 başlatılmıştır.

14 yaşındayım judo veya taekwando ya başlayacağım sizce hangisii!???!?!

1. judo

53,8%
  2. taekwando

46,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    bench_Okafa_judo yada taekwando ya başlayacağım sizce hangisi 14 yaşındayım ve oldukça sağlam vücudum var 3 yıldır evde kendi imkanlarımla çalışıyourm
    taekwando baya bi esneklik gerektiriyo vede hız judo ise disiplin sizce hangini seçmeliyimduhduh

2. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    Ankette judo'yu seçtim ama ikisi de çok iyi spordur.
    (Hangisini seçersen seç) Şimdiden tebrik eder, başarılar dilerim.

Judo için de esnek olmak, gergin olmamak gereklidir.

Judo'un antrenmanı ağırdır, insanı fit hale getirir, yapması zevklidir.
    İlk başlarda biraz geride kalmış hisedeceksin kendini ama kimseyle kendini karşılaştırmazsan, tadını çıkarırsan Judo sana bir sürü fayda sağlayacak güzel bir spordur. Kendi temponda yavaş yavaş öğren. İlk başlarda güçten ziyade doğru tekniği uygulamaya bak!

İnsanın varlığını dahi bilmediği kaslarını da zorlayana garip bir yanı vardır bu sporun, ne kadar ağırlık çalışsan da Judo seni ilk başlarda fiziksel olarak zorlayacaktır.
    Anlatılmaz aslında git ve kendin de tecrübe et arkadaşım.

furkan1354 bunu beğendi.
  3. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    teşekkürler kardeşim çok saol düşüncelerini paylaştığın için bhende judo düşünüodum

4. Freax

Freax Yeni Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Lüleburgaz-Silivri
    taekwondo dedim,ama ben bir spora başlayacak olsam kick box'a başlardım :)

5. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    kick box ve boksu severim fakat muhammed ali nin şuanki hanlini gören varmı? adam elini kaldırıp selam veremiyor başına aldığı darbelerden bu yüzden boks tan uzak durmaya çalışıyorum şeytan dşyor git boksa amaaa gönderemedi halaa

6. yavrumalikemal

yavrumalikemal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    EVET bir soru daha Kardeşim ben siyah kuşak milli judocuyum.eğer yere sağlam basayım vücut şekilli olsun bana her zaman lazım olsun diyosan judo.....

7. darkknight85

darkknight85 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence götürebilirsen ikisini de yap. İkisi birbirini güzel tamamlar.

8. Satch

Satch Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ben şunu merak ediyorum ? Hangisi daha çevik yapar insanı ? Kick Box mu yoksa judo mu ?

9. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
  10. flairshieri

flairshieri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

bende 14 yaşındayım 13 yaşındayken judo yu seçtim ama çok byk hata yaptım dedim sonradan ilk basta iyiy di eğlenceli ydi ama judo admı yere atma gibi bazı şeyleri öğretiyor judoda usta olunça çekip yere atma fln öğrenir sin ama tekvandoda usta olunca uçan tekme takla atma o buşu bir sürü çoğumuzun istediği şeyleride öğreniyorsun şimdi bn 14 yaşındayım we tekvan doya baslayıp ayağımı açma ya çalışıcağım bnce tekvando en iyi si sonradan sende fark etck sin judoyu seçme tekvandoyu seç thums:

11. boksmoks

boksmoks Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sokakta kendini savunmak icin yapmak istiyorsan judo derim

sadece sevk ve eglence icin yapmak istiyorsan taekwondo derim

ben kendim boks yapiyorum onun icin tabiki sana boksu tavsiye ederim :D

12. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Taekwondo ve Judo'yu birbiriyle karşılaştırmak oldukça anlamsız olur. Şu daha iyi, bu daha iyi denemez.
    Amacına bağlı. Amacın kendini savunabilmek ise, tek başına taekwondo önermem. Ama eğer amacın dövüş sporlarına başlangıç ise, taekwondo ile başlamanı tavsiye ederim.

Taekwondo insana sağlam bir temel veriyor.

Judoyu tartışmaya bile gerek yok. Çok kaliteli bir spordur.

13. can7cang

can7cang Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tekvandocular esnektir ama hiç bir zaman dayanıklı olduklarını görmedim maçlarda.Bi mawashi tekmesiyle yere serebiliyorsun.Ben sana karate öneririrm arkadaşım.Hem yumruklarını hem tekmelerini geliştirebilirsin.Judo ve tekvandodaki hareketlerin bazıları karatede mevcut zaten.Zamanla eklemlerin sağlamlaşır hemde

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:44 ----------

Ayrıyetten tam temaslı(full contact) dövüşleri oluyor.Bayağı sağlamlık gerektiriyor.Ve karateciler k-1 e katılabiliyorlar.Mesela 3 sene üst üste şampiyon olan Semmy Schilit.Adam maçlara gelirken karate elbisesi bile giyiyordu =)

14. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    taekwondo dünyada 2 sistem olarak uygulanır..."ıtf-tkd " ve "wtf-tkd" ...türkiye de "wtf-tkd "mevcut halde ve federetif durumda...ancak, "itf-tkd " burdakine göre daha "kontakt ve sert görüntüdedir"...

judo, "jiu jutsu "dan türetilen "atemilerin" (vuruşların) kaldırıldığı bir elbiseli güreş türü...

ikisi de birbirlerinden tamamen farklı format içeren sistemler...birisi "strike-saldırı" ,diğeri" tutuş-güreş" içerir...

konu "self defans "ise 2 ikisi de sınırlıdır...)

15. Jacks.

Jacks. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    2sini birbiriyle karşılaştırmak olmaz bence kendını savunmak açıısndan tabiki judo hem yerde hem ayakta birçok teknik bulunuyor taekwondo pek sokakta kullanamazsın ayrıca esneklık asıl judoda gerekır :))

16. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Tavsiyem minder sporlarını bırakın gerçek hayatınızda size yarıycak bir sporu seçin veya müsabık seviyede olmak istediğiniz bir sporu seçin o konuda başarı sarfedin...Judoyla Tekvando karışır ortaya süpermen çıkar herkesi döver mantığındakilere inanma pek inanmam...Tekvando pek sokakta kulllanamazsın diyen arkadaşlara şöyle diyorum uzak mesafeden rakibine en iyi tekmeleri çıkartıp sokakta rakibi kendinize yaklaşmadan bitirebilirseniz tekvando işinize yarar.

17. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşim ben yillarca amatör güreş yaptim.. Benzerlik var judoyla.. çevik ve kuvvetli ayni zamanda heybetli görüneceksen judoo

18. MuayThaiFigher

MuayThaiFigher Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Muay Thai

Sen Hem Çevik Hem Kuvvetli Olmak İstiyorsan Git Bir Tayland Boksu Sporuna Başla atıyorum rakibine Vurduğun Darbe 10 kg ise 25 Kg civarı vurursun Muaythai nin diğer Dövüs sporlarından farkı ise Low kick ve High kicklerde Kalçanın tamamen dönüşü söz konusudurki Bu rakibinin kalça altındaki sinirlerine Bir Low kick vuruşu yaptınmı Bu Antreman çlışmalarına göze can yakıcı veya sinirleri Parçalayacak kadar zarar Verir rakibine Teakwondo önermişsiniz saçmalık Şunu bir izleyin... > Master teakwondocunun muay Dövüşçüsüne vurdukları işlemiyor ve vururken Kendi yere Düşüyor ve yerden kalkamıyor İzleyin derim https://www.youtube.com/watch?v=VL5Cy33RWLo

19. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    bence en iyi spor güreş ve judo... ikiside disiplin ister.. birde sağlam bi güreşçinin elinden dar alanda kimse kurtulamaz. zaten dna larımız yatkın bu spora:) 1000 yıllardır ata sporu olarak geçmiş. düğünlerde merasimlerde hep güreş yapmış atalarımız. güreşte basit bir spor değildir. tam kaynağını hatırlayamayacağım ama sanırım 5200 civarı hareket var güreşte. şu an kimi hareketler minderde ve yağlı güreşte yasak.

20. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bak dostum adam 2 şık sunmuş ya judo ya tekvando , tekvando seçmesi ona gerçekten daha yararlı olucaktır.Sağlam tekmeler çıkartabilen biri evdede olsa biraz ellerini alıştırmaya çalışsa yumruk çalışsa elleriylede mükemmelleşirse iyi bir dövüşçü olur ama şöyle söylemem gerekki MİNDER SPORLARIYLA BİRİLERİNİ DÖVMEYİ PLANLAMAYIN Tekvando ve Judo minder sporudur.Muay Thai onlara oranla daha sert bir mücadele sporudur.Ama dövüşmek istiyorsanız dövüş sanatlarıyla ilgilenin Jeet Kune Do veya bir savaş sanatıyla Krav Maga hepsinden daha serttir ve öldürücü vuruşlar vardır.Ayrıca dövüş sanatlarının başında Wing Chun'da gelir buda güzel bir dövüş sanatıdır.Master tekvandocu muay thaiciye vuruyor ve işlemiyor? :D gerçekten güldürüyorsunuz insanı videoyu izliyemedim kotam aştı bu ay video sınırım bitti yoksa izlerdim ama bir tekvandocu muay thaiciye karşı daha kötü kalır çünkü tekvandoda eller yoktur elsiz sadece tekmeyle muay thaiciyi kendine yaklaştırmazsa dövebilri ancak muay thaici içine girdiğinde yaklaştığında tekmeler kısıtlanır ve tekvando biter tekvandocu yenilir.Bunun için bir mücadele sporuyla minder sporunu karşılaştırmamalısın dostum.Ayrıca Muay Thai sert bir mücadele sporudur :D ama oda kalıp içinde oturur bekler bazı hareketler ondada yoktur oda sınırlıdır...Bunu yazan arkadaşa yazıyorum Judoya sakın başlama yok güreşmiş , yok judoymuş biryerde sabit oturup beklemektir bunların adı judoda kalıpsallaşmış teknikler vardır 1000 yıllık dövüş sanatlarını hala günümüz şartlarında öğretmeye çalışan insanları öğrettiği şeyleri öğrenmeyin.Judo sana pek birşey vermiycek ama Jeet Kune Do veya Krav Magaya gidersen kendini savunabiliceksin dostum ve eğer diyorsanki onlara gidemem Judo veya Tekvando tekvandoyu seç!!!ama evde boks hareketleri felan çalış biraz kum torbası alabilrisen al çalış netten boks vurma teknikler ifelan öğren tekvando sadece ayaktır ayakları ne kadar iyi kullanırsan kullan ellerle muhteşem olurlar....neyse çok yazdım

Sayfayı Paylaş