1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

jongass, 6,5. ayım yaş 16 boy 180 kilo 70 (göğüs sorunu)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Jongass tarafından 17 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Jongass

Jongass Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar bundan 6 ay önce yoğun bir kilo verme dönemim oldu o zamanlar spor salonuna gitmiyordum evde dambıl hareketleri ekmeği ve abur cuburu keserek 25 kilo verdim 85 kilodan 60 a kadar düştüm daha sonra vgye başlayarak 6,5 ayda sadece protein tozu ve gainer takviyesiyle düzenli beslenmeyle 10 kilo aldım. Fakat göğsümde değişik bir sorun var göğüs ucu biraz aşagıya bakıyor, daha henüz hiç alt göğüs çalışmadım 4 aydır da üst göğüs çalışıyorum spor hocam 3-4 ay daha üst göğüs çalış orayı iyice doldur yukarı ceksin dedi, sizce ne yapmalıyım yaşımdan dolayı ergenliğin verdiği bişey olabilir mi bu ?

Ekli Dosyalar:

2. Halili İbrahim

Halili İbrahim Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci Uni
    Yer:
    Gaziantep
    Şanssızsın malesef vücud yapına göre baklava yerine çizgi kaslar oluşuyor .... vücudunun şanssızlığı diyelim hayet güzel tebrikler kardeşim devam ;)

3. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    valla ben sarkma ile jinekomasti arasında kaldım fakat jinekomasti gibi durmuyor muhtemelen sarkma olmuş olabilir kilo verdikten sonra.

4. rhyu23

rhyu23 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Sarkma değil bence üst ve alt göğüs dengesiz büyümüş gibime geldi .Biraz da genetik

5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    ÜSt göğüs eksikliği ve verilen kilolar neden olabilir. kiloluyken göğüslerin büyükmüydü? ondan olabilir. daha gelişim çağında olduğun için toparlayabilirsin. hacim aldıkça görüntü düzelecektir bence. çalışmaya devam et kafana takma.

6. ATICI

ATICI Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ziraat Mühendisi
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Bence bir sorun yok gibi görünüyor, eskiden kilolu olduğundan göğüs derisi göğüslerine göre hafif sarkmış. Yani kütleli bir göğüs olmadığı için öyle görünüyor. Sanıyorum biraz da hızlı verdin kiloları. Omzun kolunda çok hacimli değil yani doğal bakmak lazım dert etme kendine. Genel olarak hacimlenirsen yavaş yavaş istediğin göğüs görüntüsünü elde edersin. Yukarıda bir arkadaş "şanssızsın" demiş, ne manada demiş anlamadım ama o arkadaş her konuya bu tarz yorumlar yapıyor. Çalışmana ve beslenmene devam et çok daha iyi yerlere gelirsin başarılar.

7. Jongass

Jongass Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Evet oldukça yağlıydı afedersiniz kadın memesi gibiydi...
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Ocak 2014 ---
    Bir yerden sonra kilo alışım artmıyor ne yapmalıyım birde daha alt göğüse girmeyeyim dimi üst göğüs devam ?

8. ATICI

ATICI Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ziraat Mühendisi
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Yıllarca 49-50 kilo gezdim ben ektomorfum ama artık istediğim zaman kilo alabiliyorum çünkü hem çok yiyorum hemde içi boş öğün tüketmiyorum. Günde yarım kilo çiğ bulguru veya princi pilav yap(bulgur daha rahat yeniyor tavsiyem o yönde) + 1.5 ekmeği 3'e böl kahvaltıdan sonra 12'de, 4-5 gibi antrenman öncesi, 8-9 gibi antrenman sonrası. Bu şekilde üç öğünde tüket bunların yanına proteini de şu şekilde koyarsın, her öğünün yanına 150-200 gram tavuk koy, ton balığı et de olur farketmez. 1'er kase de yoğurt koyabilirsen eğer mümkünse çok iyi olur. Aylık 3-4 kiloya kadar temiz yağlanırsın. Eğer ekmeği çıkartırsan öğünlerden yine böyle yersen aylık 1 kilo civarı alırsın, çok daha sağlıklı olur. Ama karın kasları görünüyor bence bir ay ekmeği kat hem mide büyüsün sonra ki aylar ekmeği çıkart çünkü ekmek yağlandırır. (Glisemik indeksi düşük bir yiyecektir). Yemek yeme alışkanlığı edinmeni tavsiye ederim

Göğüs konusuna gelince bence klasik antrenmanlardan şaşma, ilk incline bench press gir ardından flat bench press. Genel böyle çalışır zaten bende dahil. Göğüs herkeste sorunlu bölge. O istediğimiz yayılmış Nick Auger göğüs şekli alması 2 yılı geçer belki, çünkü kasın kalitesi ve dolgunluğu yıllar istiyor. Naçizane tavsiyelerim bunlar başarılar.

Bodytime bunu beğendi.
  9. cangok

cangok Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Göğüs ucunda biraz yağ vardır büyük ihtimal. Çok takıyorsan sıkı diyet artı kardio yap. Ama fotograflardan takılacakmış gibi durmuyor

10. HuseyinUykun

HuseyinUykun Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Aynı sorun bendede var kardeşim.. Bazıları ergenlik diyor bazıları yağ. Fakat bakıyorum yağlı insanlara gogus ucu hiçte böyle tişörtte dikkat cekmiyor. Ama ben giyince belli oluyor. Heryeri semsert birtek ucu yumuşak.. Yememe ve antrenmanlarima dikkat ediyorum ama olmuyor

11. Revanche

Revanche Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    aynı durum bendede var kafaya takılıcak olay değil zamanla kas kütlen arttıkça deri toparlıyor düzeliyor decline press ve pullover ekle antrenmanını çok etkisini gördüm
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Ocak 2014 ---
    haah bazılarıda gögüs uclarını tam gögüslerin ortalarında istiyor ne alakaysa kadın memesi gibi :) göğüs büyüdükçe uçlar köşeye alta atıyor olması gerekende bu ;)

12. Jongass

Jongass Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Dediğinizi yapıcam ve ayrıca teşekkür ederim motivasyonumu yükseltiyorsunuz :):)
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Ocak 2014 ---
    Galiba en iyi yöntem üst göğüsü olabildiğince şişirmek bunu anladım

Sayfayı Paylaş