Jiu Jitsu vs Bodybuilder

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve smltncr tarafından 22 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    ROYCE GRACIE normalde görsek amerikan güreşçileri bu adamı bir vuruşta öldürür deriz ama işin iç yüzü öyle değil serbest dövüşte en devini çıkarın bu adamı kesin döver diyemezsiniz youtubeye ismini yazın inanamayacaksınız tabi bilmeyenler için diyorum demekki vücut dayanıklılığı vs kasla falan olmuyor..

2. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    ben sana şu kadarını söyleyim o adamlar para almaıp tony jaa yı ciddice dövmek için gelseler ve tony jaa da onlara ciddice karşılık verse hepsi ölü çıkar sen videolarını veya filmlerini izlemeden konuşuyosun o adam nasıl kemik kırma teknikleri biliyor sen bence diğer oyuncularla karıştırıyosun mesela cüneyt arkın :D

3. Serhats

Serhats Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ikiside vasat :D

adam tekme ile savunuyor vg ci hala yumruk atma cabasında dusunmuyorki bacak koldan uzundur????

ju jit su yapan elemana gelince oyle bi yumrukmu var abi sagdan yarım daire cizeren geliyor birde dovus teknigi biliyorsun kınıyorum tek kelimeyle...

yamuluyorsam düzeltin :D

4. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Sizin tabirinizle yamuluyorsunuz evet... :lol:

BJJ'de yumruk ya da tekme hedef değildir yani rakibi tava getirmek onun açık vermesini sağlamak için tekme ya da yumruk kullanılır...

Burada rakip kabak belli, siyah kuşaklı kendinden emin, çok net isabetli bir swing yumruk indiriyor... tabi refleks ve atiklik namına bir hiç olan rakipte olduğu gibi bu yumruktan etkileniyor...

Eminim vücudcu arkadaşta en az sizin, benim kadar biliyordur, bacak-tekme, kol-yumruktan uzun değil,
    ama bacak kasları karşılık vermeye endeksli gelişmemiş, patlayıcı güç olarak sadece ağır yük kaldırır sıkı bir tekme çıkaramaz,
    sarılsa zaten bitişi olacağını biliyor ama tekme ve yumruktan şamar oğlanına dönmesinden dolayı bunalıp rakibine sarılarak en büyük hatayı yapıyor...

5. Serhats

Serhats Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    yamulmuşum biraz sanırsam dediklerin dogru ama bana çok hantal gozuktu gozume bu kadarda olmaz dedirten cinsten en azından tekmeyle karsılık verebilcek kadar atik olamazmi diye dusundurttu.

jujitsudaki yumruk benim kafamı karıstırdı karate yapmıstım cok kucukken daha sonra sanda kung-fu yaptım ve ne zaman boyle bi yumruk savursam hocalarım kızardı yumrugun gucu azalır derlerdi nitekim doruydu dorudan omuzdan cıkan yumruk hem hız hem varıs mesafesi hemde hasar acısından daha iyi olur hemde acık vermezsiniz. bende o yumruga dayanarak konustum.guzel patlatıyor isabetli ama ne derseniz deyin bence cok amator isi o hareket :D yani en azından bu gibi dovus sporlarında belli bir seviye edinmiş insanlar için şahsi gorusum bu tabiki :D

6. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    ya kavga işte bu kavgada olmayan ordakilerin ne düşündüklerini ne yaptıklarını tam olarak bilemez şimdi iki tarafta güçlü olunca hareket kapatiselerini düşürüyolar birbirlerinin

7. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Kerem Doğru söyledin yok yumruk atamadı teknik değil sen istediğin kadar iyi yumruk at çok güçlü bir adam sana sarılsın sende ona sarılmak zorunda kalırsın iki tarafta çok güçlüdür birisi yumruk atmaya yada diz atmaya kalktığı an kuvvet odağı kesilir eleman sizi kaldırıp yere çalar..

8. Serhats

Serhats Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    benim kastettiğim yumruğun biçimiydi ama neyse :D iyi bir yumruk değil o, onu soylemen calıstım sadece ama neyse :D

9. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    ben bi yerde görmüştüm güreşçiyle boksörün kapışmasını valla güreşçi fena dövüyo

10. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    yere felan çalamaz önemli olan teknik güreşçi- jiu jitsu ya da jodu tekniklerinden birisinde kara kuşak sahibi olursa eğer!

Dövüş Sporlarında güç elbette avantajdır fakat daima ikinci planda kalır... teknik yoksa o gücü rakip evirir çevirir, size karşı kullanır...

M.Manhoef (kas kütlesi tartışmasız çok iyi) - Akiyama maçını izlersen çok net görürsün...

Manhoef Akiyamaya sarılıp yere çalmak ister yapar bunu fakat kendisi Akiyama'dan önce yere düşer ve dezavantajlı konumda bulur kendini...

''İyi yumruk atarsan hiçbirşeye ihtiyacın olmaz'' havasında takılan arkadaşlar iyi izlesin, Manhoef gibi bir adamın yumrukları nasılda isabetsiz kalıp, çaresizce saldırıyor... hani Manhoef'da iyi yumruk atamıyorsa buradaki arkadaşlar boşuna hiiiiç yumruklarına güvenmesinler bence :p

sözü geçen maç:
    https://www.youtube.com/watch?v=hNttRJ40QZE

(Manhoef
    MMA (karışık dövüş sanatları) da 24 Karşılaşmada 19 Galibiyet, 18 nakavt'ı vardır)

11. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    O konuda haklısın ona zaten katılıyoruz ama sokaklarda biraz durum farklı adım başı boksöre judocuya denk gelmiyoruz genelde kuvvet olarak rakibinle aranda açık ara fark varsa banko kazanırsın tabi cesursa...

12. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    yürek lazım kavgadan korkan adam 10.dan kareteci olsa 150 kg ağırlık bassa ne olur

13. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Yav ikidebir yürek olayını karıştırıp durmayın orası allahın emri zaten herkesin bildiği birşey?konu başka?

14. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    ne biliyim yaw bende çok yürek var bi gün dayak yicem bu yüzden 50 kişi gelse korkmuyom bu biraz aptallık gibi ama :D işte hiç korkmuyom

15. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Kerem hiç inandırıcı değilsin okadar cesursan evde kendine akvaryum aldır ozaman:)

16. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    töbe töbe akvaryumla ne alaka şimdi :D süperman gelse malkoçoğlu gelse yine de evde ayvaryum aşağı inmez (ben akvaryum aldım ama anca 4 ay kullanabildim )

17. kdmstr

kdmstr Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar Ankara'da BJJ ile ilgilenen sayılı kişilerden biriyim. Eğer merak edeniniz varsa çalışmalarımıza katılabilir. Bunu belirttikten sonra hemen konuya girmek istiyorum.

Bahsettiğimiz kişi bi kere Gracie, bu adam için dandiktir şöyledir böyledir diyemeyiz çünkü mma'in gelişiminde bu adamın etkisi çok büyüktür. Çünkü ilk kez grappling tekniğinin ne kadar önemli olduğunu kanıtlamıştır ve ilk ufc'den itibaren gelişimine baktığımızda şu anki MMA dövüşçüleri hem ayakta dövüş hemde yer dövüşü eğitimi almaktadırlar ki bu yüzden bu karma dövüş disiplininin adı mma olarak geçmektedir. Ha Royce Gracie yenilmedimi, tabiki yenildi fakat yenilgilerinin sebebi kendi getirdiği disiplinin diğer dövüşçüler tarafından da öğreniliyor olmasıydı. Sakuraba maçını matt hughes maçını izleyin ikisindede gracie kaybetti çünkü karşı taraf yer dövüşü biliyordu. Ayrıca birisi fedor'un ground and pound'undan bahsetmiş, bu adamın judo sambo gibi yer dövüşü geçmişi olmasaydı hiç bir şekilde o yumrukları atamaz o inanılmaz armbarları, kimuraları alamazdı. Ha vücutçu adam diyosunuz o zaman fedorun vücüduna bi bakın birde mark coleman ve kevin randleman ın vücuduna. fedorun bu iki adamla yaptığı maçta bakın nasıl kazanmış iki dövüşüde.

Bunları neye göre söylüyorum, kısa bir wt, BJJ geçmişim olsada hala beyaz kuşak olsamda yerdeki dövüş tarzımın çok farklılaştığını biliyorum. Çalıştığım hoca 190 boylarında ve 100 kilo, 3 siklet üstüm birisi, fakat doğru pozisyon almayı bildiğinizde gerçekten adamın yapabileceği hiçbirşey kalmıyor. Çünkü aldığınız pozisyon eklem hareketine ters bir durum, bu yüzdende adamlar ne kadar güçlü kaslı olursa olsun tap etmek zorunda kalıyorlar.

Ha kalabalık bir dövüşte BJJ ne kadar etkili olur bu tartışılır. Şahsi fikrim bjjnin teke tek te etkili olduğudur. Kalabalık dövüşte mutlaka güçlü tekmeler yumruklar ve mesafe alabilme bilgisi daha çok işe yarayacaktır.

Herhangi bir sorunuz olursa yanıtlamaya çalışırım.

Saygılar

18. kdmstr

kdmstr Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada video ile ilgili bi yorum yapmadım pek :D gördüğünüz gibi yer dövüşü bilmenin farkı burdada anlaşılıyor. Bilen bir adam hiçbir şekilde yerde öyle tek kolunu savurmaz, ki bunu yaptığı tek harekette pedro arm barı alıyor. Varmak istediğim nokta biraz yer dövüşü ile ilgilenince poziyonları görmek daha kolay oluyor, örnek vermek gerekirse belki çoğunuz farketmedi ama burda triangle choke da girebilirdi. Triangle örneği şurdan ulaşabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=arRe7Vbidpk

19. Aydın Sarıkuş

Aydın Sarıkuş Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness Antrenörü
    Yer:
    İstanbul
    ortalık çocukça muhabbetten geçilmiyor, ben 3 kademe karate-do, 2 kademe vücut geliştirme antrenörüyüm, 3 aydan fazla capoeira antrenmanlarına katıldım son 4 aydır da istanbul bahçelievlerde bulunan kendi spor kulübümde american jiu jitsu derslerine katılıyorum (american jiu jitsu ring de değil sokakta kullanılacak jiu jitsu tekniklerinden oluşur ayrıca silaha ve bıçağa karşı da uygulanacak teknikler içerir) hocamız jiu jitsu da siyah kemer 4. dan. seviyesindedir, ayrıca hocamız amerikada 16 yıl yaşamış jiu jitsuyu amerikada öğrenmiş bir kişidir yani işin menbahından geliyor ;) öncelikle Vücut geliştirmeyi dövüş sporları ile karşılaştırmak acemiliğin ve çocukluğun daniskasıdır, iyi bir dövüşçü olabilmek için ise öncelikle ayakta kullanabileceğiniz teknikler için karate-do,muay thai ve klasik boks bilmelisiniz, rakibinizi düşürebilmek için judo,aikido veya jiu jitsu bilmelisiniz, yerde rakibinizin işini bitirebilmek için Türk güreşi, jiu jitsu veya judo bilmelisiniz, benim favori sıralamam ise karate-do -muai thai - klasik boks - jiu jitsu'dur, ayrıca bu kişinin çok iyi bir kondüsyona ihtiyacı olmalıdır bunun için de dövüşe uygun şekilde dayanıklılık antrenmanları yapmalıdır, bu dayanıklılık antrenmanlarının içinde de vücut geliştirme yer alması gerekir, detaylı bilgi için A.A.C. Sport & Fitness Center'dan bilgi alabilirsiniz (212) 553 0 800

20. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Body Builderın lbssinin yani kilosunun diğerinden fazla olduğuna dikkat ettiniz inş.Kilo yani siklet farkı vardı ama BJJ siklet dinlemez yerde rakibi ile boğuştular zorlandı çünkü ağırdı rakibi ama BJJciyi pek profesyonel göremedim.BJJ+ Vuruşlu bir mücadele sporuna gitmiş biri olsaydı bodybuilder direk nakavt olurdu çünkü pek çevik bir dövüş değildi ikiside hantaldı body builder farkettiyseniz aşırı bir hantallığı vardır.Body Builder videoda hayatının hatasını yaptı üstüne atlıyarak yere düşmeyi sağladı ve BJJcininde istediği buydu yerde dövüşmek...

Sayfayı Paylaş