Jinekomasti - Tavuk ilişkisi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Lightning35 tarafından 22 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Lightning35

Lightning35 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar öncelikle forumda o kadar çok jinekomasti konusu açılıyorki . Haklı olarak kendimdede yaşadıgım bir olaydır . Fakat çogu kişi kendini jinekomasti sanıyor ama değil . Burdaki çogumuz bodybuilding Fitness gibi sporlar için heves etmiş , gönül vermiş insanlarınız yaşlarımız değişkenlik göstersede hedefimiz aynı ve bu işteki en önemli unsurun beslenme olduguda bi gerçek . Öncelikle bu konuyu yazmadan önce çeşitli doktorlarla görüştüm çeşitli derken 5 ten fazla .
    Çoğumuzun beslenme programında tavuk çok önemli bir yer kaplıyor benimde böyleydi . Gerçekten protein değerinin inanılmaz oluşu ve yağsız olması çok iyi besin olmasını saglıyor . Fakat göğüsünün büyük oldugunu düşünen veya meme ucunda şişkinlik değişiklik hisseden arkadaşlara tavuk tüketimini biraz azaltmasını öneriyorum . Gerçekten bunu bir düşünün . Belki bazıları tavuk çok iyi bir besin oldugu için karşı cıkıcak ama sadece göğüslerini düzeltmek için bodye başlayan insanlar tanıyorum . bişey kaybetmezsiniz arkadaşlar tavuğu azaltın . Eskiden oldugu gibi tavuk yemiyoruz bir dünya hormon yiyoruz . azaltmanız bile etki edicek görüceksiniz . belki azalıcak belki yok olucak belki sizi rahatsız etmeyecek konuma gelecek . Benimde bütçem kırmızı eti hergün yiyecek kadar iyi değil şu aralar fakat tek protein kaynagıda tavuk değilki . Bu yazıyı jinekomasti problemi yüzünden hayattan soğuyan insanlar için aktardım .

2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kendinden resim koyabilirmisin tavuk azalttiktan once sonra ? Bide bjraz daha acik konusursan iyi olur doktora gittin falanda ee ne dedi noldu ameliyatmi falan. Bendede jinekomasti var meme ucu buyumesi bende tavuktan oldugunu dusunuyorum biraz aciklayici konusursan iyi olur

3. Crazyfruious

Crazyfruious Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Jinekomasti sadece tavuk yiyerek ortaya çikmazki hamburger cips pizza fast food tarzı yiyecekleri tüketmekte jinekomastiyi tetikler.hayatinda pek tavuk tuketmeyip jinekomasti olanlarda var.bence jinekomastiyi yalnızca tavuğa bağlamak doğru değildir

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Lightning35

Lightning35 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Ben küçük yaşlarda çok kiloluydum . Doktora gittigimde hormonların normal denmişti .Şimdi aradan 10 sene geçti . Şuanda fazla gaza gelip kiloları verdim .saçma sapan bi formum var boy 194 kilo 75 mesela ama göğüs ucunda ki şişkinlik hala var. Doktora gittigimde jinekomasti yok dendi .Ama diğer insanlarla benim göğüslerimin arasında fark ortadaydı . Burda devreye beslenme giriyor dedi . Doktora gitmediysen jinekomastiyim deme .gittiysen bilemem . Bana kilo almam gerektigi Göğüs hareketleri yapmam gerektiği söylendi . Fakat gerçekten jinekomasti olanlar için ameliyat olmadan kesin çözüm olmaz deniyor her doktor bunu söyledi . Ve ben şuan skinny fat bir vücuda sahibim eski fotolarımın hepsini sildiğim için atamıyorum ama şuanki halimi atabilriim azalmış halini . Benim bu yazıyı yazma sebebim bütün gün jinekomastimiyim diye konular açılacagına çözümler denensin diye .
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Ağustos 2015 ---
    Ben sadece tavuga baglamıyorum ama burdaki çogu insanın hamburger cips tüketmeyi kestigini varsayıyorum

5. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Ben haftada 2 balık yemeye çalışıyorum geriye kalan günlerde light peynir, yumurta, tavuk üçlüsünü kullanıyorum genelde. Östojen içeren gıda çok var ama asıl tehlikeli olan sentetik olanlar sanırsam. Düzgün et yememiz gerek aslında ama et bildiğin lüks oldu artık. Tavuklar hakkında o kadar söylenti var ki inanabilirim ki yapan çoktur zaten eminim nasıl büyüttüklerini herkes biliyor. Güzel ülkem de sağolsun düzgün beslenmenin imkanı yok. Bok gibi gelir var ama herşeyin en pahalısı bizde burada doğduğum için lanet ediyorum bazen. Bilinen markalardan alıyorum ben yapabileceğimiz tek şey o. Bakın bunları kime isteleyecekler biliyor musunuz bize işte.

http://www.bugun.com.tr/ekonomi/rusya-tonlarca-beyaz-eti-turkiyeye-geri-gonderdi-haberi/1777967

Son düzenleme: 22 Ağustos 2015
  6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben hic asiri kilolu olmadm 178 boyundayim en fazla 80 kg yi gördm. Meme ucunda sarkma sícaklarda oluyor. Şişmanlar gibi meme sarkmasi yok meme ucu sarkmasi var bende. Tavuklar ciddi oranda ostrojen iceriyor cogu insana etki etmese de bazi insanlari etkiliyor benim gibi. Bende skinny fat im ablam hemsire kuzenim doktor 2 side tavuk cok yeme östrojen var derler hep. Ben jinekomastimin beslenmeden kaynaklandigini dusunuyorum tabii sadece bu degil genetigimde varmış ki buda onu tetikledigini dusunuyorum eskiden 700 gr tavuk yerdim 500 e indirdim 400 e indirdm şuan 300 gr da. Eskiden açık alirdim smdi aytaç aliyorum marka yani. Ama azalma falan gibi bi durum yok. Benim meme ucum sıcakta sarkiyor heyecanda veya hani sıcak basar ya insani falan o durumlarda oluyor. Sogukta normal ve biraz sıkınca normale dönıyor bazen hemen sarkmaya basliyor bazen 1-10 dk arasi normal kaliyor bazen evde oturunca hep sarkiyor bazen evde cogu zaman normal duruyor ne onerirsiniz yarin resim atiyim bide

7. Lightning35

Lightning35 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Resim atman çok iyi olur ve tanımladıgın durumda yazdıgın şeyler kelime kelime benim içinde geçerli meme ucunda müstaribiz . Değişimlerin nedeni hormon bozuklugu fakat bu iyiye işaret en azından değişmesi şahsen bende spordan sonra elledigimde terledigimde düzeliyor bu da gecebilecegine karşı bir işaret gibi

8. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu gececegine isaret degil heralde ben de senin gibi dusunuyordm benimki digerleri gibi degil sıkınca falan geciyor duzelir diyodum gecen arastirdm meger herkesde olan birseymis bende senin gibi dusunup umutlanmistim :D sonra buyuk hayal kirikligi :( insallah hormonaldır da ilacla duzelir ama ulkemizde o ilaclari da nasil alcaz oda var o kadar para. Fakir ölsün zaten bu saglik sistemiyle

9. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Doğru.Tavukları birtakım antibiyotiklerle büyütüyolar östrojen hormonu yükleniyor.Ama bu millet napsın kırmızı et desen uçmuş gitmiş çeyrek altın fiyatına.Tavuklar desen hormonlu.Yumurta %50 zamlandı.15 li yumurtayı 3.5 tl ye alıyordum şimdi 5.30 tl.Yeşil mercimek bile zamlandı.Protein tozu desen o konuya girmiyorum bile :D.Şuan tavuk göğüsünün kilosu bile yumurtadan ucuz arkadaş.Mecbur tavuk yiyoz.Sonra millet protein tozu cart curt zararlı desin asıl şuan yediklerimiz zararlı ama bunu bilmiyolar malesef .

Blonde bunu beğendi.
  10. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  11. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Bu gidişle proteini beyaz pirinç,bulgur,makarna dan alıcaz :D

Blonde bunu beğendi.
  12. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aynen kardeşm günde yarım kilo lor yemekten içim geçti artık. Tavuk 8.15 tl di 2 hafta önce. Geçen haftadandir 10.50 ye cıktı yumurta 7 tl aliyodm 10.99 oldu. Bunlar hep koalisyondan valla koalisyon kurulmuyo diye kimse ekonomi ne olcak bilmiyor üretici firmalar malları piyasaya sürmüyor bu her sektörde boyle sadece gıdada degil motor metal sektörü falanda böyle bi düzelse bari artik :D ben artik ekonomik düsüncem bundan sonra mesela balık sezonu aciliyor gidip ucuzladiginda 20 30 kilo alabalık alıp dondurucuya atcm her hafta 5 er kg fırında pisirip dolaba atip her gun yiyecegimi cikarcam hamsi alabalik falan ne ucuz gelirse biraz ekonomik dusunmek lazim :D

Alfonso_ bunu beğendi.
  13. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Aynen öyle :D Bende dün pazar pazarından 3 tane 10 liraya alabalık aldım.

14. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kilo kaca aldin ? Daha sezonu cikmadi sezonunda ucuzlayinca 20 30 kilo alcam ben soyle yapcm

15. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    kilosu olarak bilmiyorum da herbiri 200-300 gr arasıydı evde tarttım :D

16. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Allahtan lor peyniri ucuz hala:) Yakında ona da yüklenirler.

17. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş