Jinekomasti miyim

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve xinberg tarafından 20 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. xinberg

xinberg Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Değerli dostlar ve abilerim benim kilo sorunum 8,9 yaşlarında başladı.Baktım bu böyle gitmiyor diyete başladım önceden bilinçsiz kafama göre yapıyordum sonradan sitemiz sağolsun bilinçlendim ve salona yazıldım. Liseye başlamadan önce 87-88 kiloydum.Lise 1 de hiç spor yapmadım fakat o yaz tatilde resimlerimden utandım ve eve gelince tartıldım kilom 93'ü gösteriyordu yıkıldım resmen.Spora başladım.Eve kondisyon bisikleti aldık bunun sayesinde acemi de olsa 93 den 87'ye düştüm.Nispeten vücudum daha iyiydi o yıl hiç spor yapmadım.Lise 2 de en yakın arkadaşım fitness'a yazıldı ve vücut geliştirmeye başladı zaten fit olan arkadaşımın vücududa gelişince bende gazı aldım :) iyiki almışım 25 Mart'ta fitnessa yazıldım ve bodyforumtr ile tanıştım hemen günlük açıp tavsiyeler aldım ve sadece kardiyo ile ağırlık çok az yaptım hatta hiç yapmadım
    87'den 79'a düştüm gerçekten hayattan zevk almaya başladım 2 ayda verdim bu kiloyu sonrasında yazın çalışamadım evde yattım 1 kilo aldım.80 kilo ile okullar açılmadan 15 gün önce yeni salonumda çalışmaya başladım tam 1,5 ay oldu 80 kilodan 74 kiloya düştüm.Şu an ki kilom bu boyum da 177 fakat benim kilomdaki arkadaşlarımdan daha sarkık ve kötü gözüküyor vücudum bu normal mi ?

Biraz uzun oldu ama içimi dökmem gerekiyordu umarım anlıyorsunuzdur beni o kadar kilo verdim fakat göğüslerim hala çok çirkin artık kurtulmak istiyorum bu yumuşak göğüslerden :( gerçekten üzülüyorum ağırlık antremanına başlayacağım yarın.

Kardiyo mu sabah erken kalkıp yapmayı planlıyorum 45 dk +15 dk mekik çekeceğim ufaktan karın başlasın diye ve haftada 4 gün fitness salonunda ağırlığa girmek istiyorum keşke önceden başlasaydım şu an daha iyi görünürdüm.
    jinekomasti miyim bilmiyorum gerçekten resimlerimi atıyorum önceki resimleri atmak isterdim ama fotoğraf makinesinde kaldılar resimlerin pixeli kötü telefonla çektim umarım anlaşılır.

Son olarak göbek deliğim çocukluğumdan beri böyle bu geçer mi sarktı iyice ve artık ağırlığa başlayayım mı yoksa daha zayıflamam gerekir mi ?

Ekli Dosyalar:

2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    bel cevrene bakacak olursak , gogsundekiyag orani gayet normal. Sanki karsidan bakildiginda sag gogus daha sarkik gibi dursa da, bu isiklandirmadan kaynaklaniyor sanirim, Ciddi bir sorunun oldugunu dusunmuyorum.Emin olmak icin doktordan baska caren yok, ama varsa bile jinekomasti, kesinlikle spor yaparak bu goruntuden kurtulabilirsin.jinokomastiden kurtulmanin yolu ameliyattir, ama agirlik calismalarinin sana sagliyacagi yararlar sayesinde, kesinlikle fit bir gogus kafesin olabilir, ve hic bir sekilde ameliyati dusunmeni onermem. Agirlik calismasi ozellikle ust gogus dolgunlugu , gogusu buyuk oranda toparlar.

Bence agirliga basla, kilo bile versen agirliga basla, agirlik calismasinin metabolizma uzerindeki etkisi yadsinamaz, beslenme ve calisma programina da gore, kilo almak veya senin elinde.

xinberg bunu beğendi.
  3. RobertDeCraon

RobertDeCraon Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara/TanSpor
    Kardiyo yapıp istediğin kiloya ulaş ve birazda bb onu destekle o zaman daha net görebilirsin.

4. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    ağırlık çalışman lazım, çok salmış vücudun
    ama dert etme çabuk toparlanır
    2 ay sonra normal hale gelir
    sonra devam edip etmemen sana kalmış

5. xinberg

xinberg Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Cevaplarınız için çok teşekkürler sevindim doğrusu korkuyordum jinekomastiden o zaman sabah 45 dk kardiyo+15 dk karın hareketleri bunun yanında salı perşembe cumartesi pazar ağırlık çalışacağım peki ağırlık çalışmamdan hemen sonra 30dk hiit kardiyonun zararı olur mu yoksa salona sadece ağırlık için mi gideyim ?

6. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    off gunlerde kardiyonun sana zarari olmaz.istersen agirlik calismasini da kardiyoya cevirebilirsin, setler arasi dinlenme sureleri azalir, super set, super mega setler cikar, bu senin kardiyo benzeri sekilde kalbinin calismasini saglar, hem anaerobic, hem de aerobic olarak gelisebilirsin. Ama tavsiyem off gunlerde haftada 2 kere kardiyo, ve gun asiri agirlik calismasi.Ayrica sabir, ilk gun ile 3 ay sonra cok buyuk bir fark olmaz, hatta 1 senede bile muthis bi degisim goremiyebilirsin.

7. xinberg

xinberg Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Haklısınız sabır gerekli ama benim en geç 6 ay içinde toparlanmam lazım hedef koydum kendime tempoya ayak uydurabilirsem sabahları aç karnına 45 dk evdeki bisiklette kardiyo ardından + 100 yarım mekik ve bunun haricinde haftada 4 gün ağırlık çalışacağım iyi bir beslenme ile umarım hedefime ulaşabilirim.

Son düzenleme: 20 Ekim 2012
  8. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    şöyle 5-6 ay sıkı bir çalışma yap. ondan sonra 5-6 ise vücut derin yeni kas yapına ayak uyduracak ve sırıtmayacaktır... ama çalışmadan bilemessin

9. radyasyon35

radyasyon35 Yeni Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    hyr kilolusun

Sayfayı Paylaş