Jinekomasti miyim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sa101 tarafından 7 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sa101

sa101 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba arkadaşlar

ben cocuklugumdan beri kiloluydm fakat liseye baslamadan önce 13 kilo verdim pek cok bölgem inceldi. suan lise 2. sınıf ögrencisiyim boy 177 kilo 75 ama vücumdumda asırı yaglanma var gögüs bölgemde de var acaba jinekomasti miyim?
    ameliyat olmadn geçmez mi?
    eger ameliyat olcaksam madda olarak külfetli bir iş mi?
    spara baslasam sporu olumsuz etkiler mi?
    spor yapark kurtula bilir miyim?

2. Xaxas

Xaxas Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    elinle sıktığın zaman sert bir şey mi eline geliyor?Yada şekil olarak huni şeklinde dik dik mi duruyor?

3. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bir resim koyarsan çok daha güzel ve yardımcı olabilcek yorumlar yapabilirz

4. sa101

sa101 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sert bişi yok tamamen yumuşak ama sekil olarak resimdeki gibi... resim koymaya calısırm ama sekil olarak kıllar haric cok benzior... ./

5. Xaxas

Xaxas Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    likomasti dir o o zaman.Normal yağ dokusundan farklı olarak eritilmesi cok daha zordur onun.Ağırlık çalışarak 1 1.5 yılda falan yok olur zayıflarsan da bir nebze küçülür.Bendede vardı ameliyat oldum şimdi memnunum.

6. sa101

sa101 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ameliyatı zor mu? maddi olarak külfetli mi? görüntünn düzelmesi ne kadar sürüyor? ne kadar zayflasamda tamamen erimez mi? nerelerde yapılıyor ameliyatları? bu hastalak bende var mı yok mu ameliyat gerekir mi die hangi bölüme gitmeliyim (dahiliye kulak burun bogaz gibi)... simdiden tesekkür ederim

7. Xaxas

Xaxas Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    ameliyatı kolay.İstersen liposuction ile yada normal ameliyat ile olabiliyorsun.Yeni doktorların çoğu liposuction ile ameliyat yapıyor fakat böyle ameliyat olmayı benim doktorum önermedi.2 yıl içerisinde tekrarlayabiliyormuş yada yağ parçaları tırtıklı olarak kaladabiliyormuş.Fiyat olarak ben özel hastanede oldum ama ssk geçerliydi.Bende iç kanama biraz fazla sürdüğü için 3 gün hastanede yattım o yüzden herşeyi 2000 tl ye kapatmıştık.Ameliyat oldugumda 7 8 ay falan oldu görüntü 1 ay içinde düzelmeye başlıyor ama ben yağlı olduğum için hala göğüs karından çok geride duruyor onun dışında kimse farketmez zaten.Tek sorun fazla derinin çekilme süresi başka birşeyi yok.
    Erime konusuna gelince ben doktor değilim görmeden tarif ettiğin kadar yardımcı olmaya çalışıyorum.Yani jinekomasti ise erimez ama likomasti ise erimesi uzun sürebilir doktora göstermelisin bunu.
    Ameliyatı hastanede yapılır ama liposuction ile olursan 1 saatte bayıltmadan lokal anestezi ile yapıyorlar.Bölüm olarakda "Estetik ve Rekonstrüktüf Cerrahi"'ye gidiceksin.
    Şimdiden geçmiş olsun

burak9006 bunu beğendi.
  8. sa101

sa101 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    verdigin bilgiler icin cok teşekür edrim gercekten faydalı oldu..thums: son bir sey sorabilir miyim
    likomasti hastalık dısında asırı yaglanma mıdır ben mi yanlıs anladım?

9. Xaxas

Xaxas Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    bu tam olarak hastalık değil.Yani kan testi yapıldıgında hormonlarında bir anormallik yoksa bu küçüklükten kiloya bağlı yağlanmadır.Mesela bayanların basenlerinde erkeklerin bel bölgesi bu tarz yağlanmalara müsait iken bizim gibi bazı şanssızlar göğüstede bu sorunla karşılaşabiliyoruz :)Ama Allah çaresiz hastalık vermesin.

10. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    ameliyat olunca sarkan derile ve deri kalınlığıda gidiyormu
    mesela benim 40 kg yağ 11 kg ye indi kardio ile ,fakat sarkmalar ve deri kalınlığı var bunlar gidermi
    kısacası ameliyatı bana önerirmisiniz

11. Xaxas

Xaxas Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    bak bu ameliyat olalı 7 ay falan oldu normal duruşta böyle:http://img217.imageshack.us/i/grnt052v.jpg/
    Kilo fazlam olduğu için sağ tarafta böyle içe çöküklük var onun için kardio yapıyorum:http://img233.imageshack.us/i/grnt053a.jpg/
    Buda omuz başlarını belli etmek için omzumu zorladım aşağıya doğru böyle deri sarkması var hafif ama normal dururken hiç belli olmuyor:http://img525.imageshack.us/i/grnt043y.jpg/
    Buda normal hallerinden birisi:http://img217.imageshack.us/i/grnt052v.jpg/
    İlk ameliyat olduktan sonraki hali berbattı.Normal dururken banu alkanın dudakları gibi ileriye uzuyordu şimdi eser yok o halinden.Çünkü lipomasti bende ileri safadaydı.
    1 yıl içerisinde sarkmalar tamamen düzelicekmiş ve 2 yıl içerisindede hisler eski yerine gelecekmiş.
    Sonuç olarak rahatsız ediyorsa sizi doktorla konusun.Ben olduğuma çok memnunum valla.Bu yaz göğsümü gere gere gezmek nasıl birşeymiş öğrenmiş oldum :)

Sayfayı Paylaş