Jinekomasti mi ? Değilse nasıl bir yol izlemeliyim ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve FatihYzgn tarafından 9 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. FatihYzgn

FatihYzgn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar.
    Ben 16 Yaşındayım ve 2 aydır diyet (sağlıklı besleniyorum ) yaklaşık 2 aydır 102.5 kg ' den 90 kgye düştüm , boyum 1.85 yağ oranımı %30dan %20 lere kadar düşürmeyi başardım ve hala diyet halindeyim fakat göğüslerim sosyal hayatımı çok fena bir şekilde etkiliyor yaz aylarında hırkasız dolaşamıyorum, Denize ve plajlara küsmüş durumdayım (3 senedir ). Tshirt giyemıyorum giyersem de bedenim L ise XL giymek zorundayım o bölge çok dikkat çekiyor.Jinekomasti olduğumu düşünüyorum kafama takıldı ve babama söyledim takma kafana diyip geçiştirdi.Göğüslerimin içinde sert ve oynayan birşeyler olduğunu hissediyorum ve duştayken meme uçları falan küçülüyor yada heycanlandığım zaman sizinde önerilerinizi cevaplarınızı beklıyorum bir yol gösterin lütfen ...
    Günlük 30dk tempolu yürüyüş ve 6kg dambıllarla
    Incline Dumbbell Flyes 3x15
    Incline Bench Press 3x15
    -Dumbbell Bench Press 3x15
    şeklinde uyguluyorum

Fotoğraflar :

Ekli Dosyalar:

• bb1.jpg
      bb1.jpg
      Dosya Boyutu:
      69,4 KB
      Görüntüleme:
      718
    • bb2.jpg
      bb2.jpg
      Dosya Boyutu:
      49,9 KB
      Görüntüleme:
      767
    • bb3.jpg
      bb3.jpg
      Dosya Boyutu:
      50 KB
      Görüntüleme:
      714
    • bb4.jpg
      bb4.jpg
      Dosya Boyutu:
      52,2 KB
      Görüntüleme:
      729
    • bb5.jpg
      bb5.jpg
      Dosya Boyutu:
      78,8 KB
      Görüntüleme:
      1.338
  2. FatihYzgn

FatihYzgn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yardımcı olucak yokmu ?

3. myfranco

myfranco Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Gorunen var ancak yasin 16 ve su anda istesen de ameliyat olamazsin. Ergenlikteki hormonal degisimlerin sebep olabilecegi gibi, ergenlikten sonra gecmeme ihtimali de var. benim tavsiyem siki antrenman ve iyi diyetle vucut yag oranini indirgemen. O bolge en son gitmeye baslayacak. Mumkunse bir salona yazilip hocaya durumu gosterip ona gore bir calismaya girebilirsin. Bu arada kafaya takma, kilolu insanlarin en az yarisinda var bu durum gunumuzde.

mericboss99 bunu beğendi.
  4. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Göğüsler yağlı niye her böle konu açan yağlı oluyor sizinki yağdır kardeş Hep yağlı ınsanların actığı konular meme ucunda yağ toplanmış bu goruntu cıkmış yağ oranın %10 a getir o zaman neyın ne oldugu bellı olur vucut yağlı ve jinekomasti diyenleri de anlamak güç

5. FatihYzgn

FatihYzgn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkur ederim yorumun için ameliyat neden olamiyorum babamın bir başhekim tanıdıgı var bu konuda bir kolaylik yapabilirmi sizce ?
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ağustos 2014 ---
    Teşekkurlr yorumun için dayanamiyorum artik 3 senedir zayifkende boyleydi evr kapandim şiştim evde bilgisayar basinda.

6. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Kardeşim bak bunu kesin öğrenmek istiyorsan six packlar gözükecek yanı yağ oranın o derece düşmesi lazım vucut yağları göğüs altına biriktiriyor içeride belli kas kütlesi de olmayınca deri gergin durmuyor artı yağlanma da var. Görüntü bu oluyor dediğim gibi şu haline jinekomastisin sen diyenlere inanma yağ oranını düşür ondan sonra. Hatice mi fatma mı belli olur

7. FatihYzgn

FatihYzgn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Tamam teşekkür ederim bir fitness salonuna yazilicam en kisq zamanda elimden geleni yapmam lazm yorucu olcak .

8. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    dostum daha önce benzer rahatsızlıkları ben de yaşamıştım , yaz geldiğinde t shirt giyememenin nasıl bir his olduğunu biliyorum , sıkıntılı bir dönemde 120 kilonun üzerini bulduğum zamanlar olmuştu (183cm boyum) , yaşının küçük olmasının da etkili olabileceğini düşünüyorum , bence yağ yüzdeni düşürdükçe değişimleri gözlemlemeye devam et , ergenlikten çıkana kadar karamsarlığa kapılma , fit hale geldikçe ve ergenlik sonuna yaklaştıkça rahatsızlığının azalacağını düşünüyorum

9. FatihYzgn

FatihYzgn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yorumun için teşekkürler o sıkıntıyı çeken anlar derdimden :) sen nasıl duzelttin lise hayatımi cok kotu etkiliyor senin yasadiklarini anlatirmisin .

10. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    sıkıntılı bir dönemde alkol veya uyuşturucu yerine yemek yemeye odaklandım diyebilirim , 1 yıl gibi kısa sayılabilecek sürede o kiloya çıkınca doğal olarak hormon dengesi bozuldu , aşırı kilo rahatsız edici ama bir erkeğin göğüslerinin büyümesi belki de o kilo da bile tek kafasına taktığı şey , sporcu geçmişim ve beslenme bilgim sayesinde aldığım kiloları verebildim zorlanmadan (işin psikolojik kısmını aşınca), yağ kütlesi eridikçe göğüslerdeki doku da küçüldü , insanın doğasının mükemmelliği zayıflarken dengeli kaybetmesi vücudun her yerinden :) , benim için en sıkıntılı yan etkisi safra kesesinde taş oluşması oldu, aşırı kilolu olduğum ve zayıfladığım iki dönemden kalma

11. FatihYzgn

FatihYzgn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Anladım ne kadar bir sürede verdin kilolarini peki uzun bir yol beni bekliyor inş amacima ulasmak istiyorum gercekten çok sıkıntılıyım

12. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    stres olmana gerek yok :) benim kadar kilo verme hedefin yok , bence kilo vermekten ziyade yağ yüzdeni düşürmeye odaklan , kaçırdım mı emin değilim ama hormon testi yaptırdın mı , testesteron seviyen düşük mü , testesteronu arttırabilecek besinler tüketttiğin , sağlıksız yağ , doğal olmayan her türlü şekerden uzak durduğun bir diyet ve egzersizler ile kısa sürede hedefine ulaşabilirsin , erkekler de genelde çok fark etmese de kadınlar kilo alıp verdiklerinde göğüs ölçüleri çok değişir , eğer fit olduğun halde olması gerekenden daha büyük kalırsa ölçülerin ergenliğinin bitmesini beklemen en doğrusu olur

13. FatihYzgn

FatihYzgn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hayır ölçtürmedim Bir Plastik Cerrahindaan randevu aldık o yaptirir heralde o testleri anlamak için
    Aslinda çok uzun bi yolum yok dedigin gibi kemik ağirligim sadece 70 kg yani :D Yağ yakip kas yapmak iyi gelicektir

14. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Yağları yak bakalım vucut ne tepki verecek şu halde zor olur net bir şey söylemek

15. FatihYzgn

FatihYzgn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    anladm teşekkurler yorum için .

16. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    ben biraz hormon dengesi biraz yağ ile alakalı olduğunu
    aslında tek bilinmeyen yaşı , bu kadar kilo farkı daha büyük yaşlarda olsaydı %99 geçeceğini söyleyebilirdik , ben en kötü ihtimalle daha fit olduğunda kalsa bile ufak bir rahatsızlık olarak kalacağını tahmin ediyorum , yani kilo aldığında göbeğinin basenlerinin aldığından daha fazla göğüslerin alacak şekilde olması gibi

17. FatihYzgn

FatihYzgn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Anladım teşekkur ederim ilgilendin için .

18. HuzursuzRuh

HuzursuzRuh Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    İzmir
    rica ederim :) umarım en kısa sürede daha az rahatsızlık duyacağın şekilde gelişir süreç , yine de bu kadar stres yapma kendine

FatihYzgn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş