Jinekomasti hakkinda..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve afg01 tarafından 16 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. afg01

afg01 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Merhabalar. Jinekomasti konusunda son zamanlarda cok konu acilmaya basladi. Bende kendi bilgilerimi paylasarak size yardimci olmak istiyorum..

Jinekomasti nedir
    Jinekomasti erkeklerde gogus buyumesi denilen olaydir. Genelde ergenlik caginda baslar ve sonra testosteron hormonunun baskin gelmesiyle gogusler tekrar kuculur. Bizim suan konusacagimiz KUCULMEYENLER..

Eger sizde tsirth giymeye cekiniyorsaniz , surekli tsirth ustu gomlek giyiyorsaniz gogusleriniz ergen kiz gogusu gibiyse bosuna kardiyoyla veya diyetle onlari kucultmeye calismayin. Cunku basaramazsiniz.. Orada meme dokusu oldugu icin ne kadar diyet yapsanizda meme dokusu kaybedemezsiniz.

Ameliyat sureci
    Eger gogusleriniz asiri buyuk degilse liposuction yontemiyle ameliyat edilirsiniz. Yani koltuk altlarinizin altindan 1 cm lik bir nester kesigiyle vucuda sokulan hortum gogusunuze kadar uzatilir , meme ve yag dokusu eritilerek cikartilir.

Eger gogusleriniz asiri buyukse meme baslarindan nesterle girilerek temizleme yapilir. Yag ve meme dokulari direk nesterle alinir. Bu yontem biraz eziyetlidir..

Bende liposuction yontemiyle bu illetten kurtulanlardanim..

Ozel bir hastanede 2.250 tl ye yaptirdim bu islemi. Devlet hastaneleri yapiyor mu bilemiyorum..

Aklima gelenler bunlar. Soru sormak isteyenler konu basligi altindan sorabilirler. Gelen talebe gore daha ayrintili aciklama yapabilirim.

Umarim sizde bu sikintidan kurtulursunuz.

2. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    öncesi sonrası fotoğrafları varmı ?

önceden nasıldı kaç kiloydun..ameliyat sonrası nasıl oldular...farkı görebilmemiz için fotoğraf ekleyebilirmisin ?

3. afg01

afg01 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Fotograf malesef yok. Doktorum cekmisti. Ameliyattan sonra gittigimde farki gostermisti. İnanilmaz bi fark vardi..

4. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Herkes ergenligi atlatmis kisiler icin komusuyor ben ergenlik cagindayim 16 yasindayim ve sag gousumde jino var gibi soldada var gibi ama daha hafif. Ben cok utaniyorum yani benim tek yapabilecegim antrenmanlara devam edip duzgun beslenip buyumeyi beklemekmi :S

5. koseus

koseus Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    yalanci ve gercek jinekomasti ayrimi da var yalniz. diyetle ve kardiyoyla kucultmeye calismayin demissin fakat yalanci jinekomasti yag orani azalinca ortadan kaybolur, gogusler normale doner. yag orani dusmesine ragmen durum ayniysa gercek jinekomastidir ve ancak tibbi mudahale ile giderilebilir.
    2,5 ay once spora basladim. ayni donemde bu tur basliklari okuduktan sonra ben de meme uclarimin hafif cikik durdugunu farketmistim. o zamanlar yag oranim %25'ti. simdi %20 civarinda ve goguslerim buyuk olcude duzeldi diyebilirim.

6. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Yag oranimi bilmiyorum nasil olcucegimi ayrica benim yag oranim max 15 falanrir yani ona ragmen var yasim 16. Kardioya hic yapmiyorum fakat fullbody calisiyorum ve bulk yapiyorum yani yag yakmam su durumda imkansiz sanirim.

Sayfayı Paylaş