Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Definasyon Süreci

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TheExtremist tarafından 21 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Arkadaşlar başlıktan da belli olduğu gibi yakın bir zamanda jinekomasti ameliyatı olacağım ve sonrasında ise sağlam ve emin adımlarla vücudumu zorlamadan antremanlara tekrar girişeceğim.Fakat aklıma takılan bazı şeyler var ;

Öncelikle 14 yaşımda bu spora başladım aşırı kilolarım yüzünden.Çünkü hiçbir sporla ilgim alakam yoktu ve 1.87 cm / 101 kilo idim spora başladığımda.1 ay yapıp yaz tatiline girerken 93 kiloya düştüm.Sonrasında lise boyunca bilinçli - bilinçsiz yapmaya devam ettim ve çok faydasını gördüm sporun.Ama asıl amacım o zamanlar varlığını bilmediğim jinekomastiyi yok etmekti ama sonradan öğrendim sadece ameliyat ile halledildiğini.Bu yüzden sürekli çalıştım ve hep "bulk" olarak kaldım.Artık yeterince ölçü aldığımı düşünüyorum ve geri kalan yaşamımda kas kütlemi korumaya yönelik çalışmalar yapıp kendimi çok zorlamadan antremanlara devam etmek istiyorum.Şuan yaşım 20 ve baya bir mesafe kaydettiğimi düşünüyorum.Herhangi bir şekilde steroid,diüretik vs. birşeye kullanmadım ve kullanmak niyetinde de değilim.Ama 6 yıldır uğraşıp da hep bulk olmak artık canımı sıktı.Kısacası durum özeti bu.Şimdi gelelim sorulara ;

1)Ameliyat sonrası herhangi bir şekil bozukluğuna mahal vermeden kardiyo ağırlıklı antremanlar yapabilir miyim?

2)Yaralar kapandıktan sonra asıl definasyon dönemine geçtiğimde ağırlıkları nasıl ayarlamalıyım? Büyümek istemiyorum ama belli bir ağırlık seviyesine de çıkmadan "pump" etkisini hissedemiyorum.Nasıl ayarlamalıyım?

3)Öğrenci olduğumdan ve bölümüm de biraz ağır olduğundan yemek yemek için çok fazla vakit ayıramıyorum.Ama definasyon döneminde nasıl bir düzen izlemeliyim? Protein ağırlıklı mı olmalı yoksa herşeyden mi kısmalıyım?

4)Abdominaller benim için çok önemli sıkı bir diyetle artık en azından üst 4'lüyü ortaya çıkarmak istiyorum.(Gönül ister eight pack ama endomorf yapıda olduğum için pek sanmıyorum).Karın bölgesi için diyette kepekli pirinç,kepekli ekmek vs. çok önemli olduğunu duyuyorum çevremden ve tabi ki forumdan.Evde buharlı pişiricim var hatta yağsız,tuzsuz vs tamamen diyete yönelik yiyecekler hazırlamak için.Tatlarının önemi yok bu amaç doğrultusunda herşeyi yiyebilirim :D Sizden ricam bu dönemde mutlaka yemem gerekenler ve kesinlikle kaçmam gerekenleri bana belirtmeniz.Misal vücuda giren şekeri sıfırlamak için meyve bile yenilmemesi gerektiğini okudum bazı dönemlerde.Bende forumdaki arkadaşlardan böyle bir destek istiyorum.

5)Son olarak yapmak istediğim ise derimin sıkılaşmasını sağlamak ve kas sertliğimi-niteliğimi yükseltmek.Bunun için tam olarak ne yapmalıyım? Ameliyatın etkileri ortadan kalkınca yaza kadar 1-2 ay gibi hydroxycut gireceğim,bu dönemde minimum kayıpla kas kütlemin kalitesini arttırmak istiyorum.Aminoasit haricinde BCAA yada glutamine gerekli midir?

Bazı sorularımın cevaplarının başlık olarak bulunduğunun farkındayım ve o başlıkların çoğunuda taradım ama net verilen bir cevap yok.Genelde şunu yaparsan olabilir şöyle olursa olabilir tadında cevaplar buldum.Eğer ki yardımcı olursanız burada bu tarz cevapları toplar ve herkese daha düzenli bilgi sunmuş oluruz.

Saygılar.

*Jinekomasti için sorularınız var ise P.M. atmaktan çekinmeyiniz.Ben zamanında çok çok araştırdım ve birkaç arkadaş yardımını esirgemedi çok sağolsun.Ben de elimden geldiğince doktor,hastane,ücret,ameliyat vs. konularda deneyimlerimi paylaşmaktan zevk duyarım.

Sayfayı Paylaş