jimraynor 2011 definisyon günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve jimraynor tarafından 5 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    her sette tukenme noktası tabirine katılmıyorum. tekrarın nizami çıkmadığı andan itibaren bence kesmek lazım. yani nizami çıkmayan tekrar son tekrardır bence. birde yukarıda sırt çalışması için yapılan yorumları okudum. şunu diyebilirimki jay cutlerin o sozleri butun kas grupları için geçerlidir. hissettirmeli hareket. kiloların durumundan ziyade hareketin tam ve momentumsuz bir şekilde 10-15 tekrar aralığında geröekleşmesi. yani bu kalıplar dısına taşmadan kullanabileceğin en iyi kilolşarı seç. egolarını yenenler bu sporda daima kazanırlar ...

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Herkese merhaba arkadaşlar en son 1 ay önce mesaj yazmıştım ve aşağıdaki ölçülere sahiptim.

definasyon öncesi bel:107 cm kol:40cm'di.

Mayıs başıl: 99 cm Kol:40cm

1 aydır ne yapıyorum onu anlatayım. Öncelikle 4-5 gün definasyon mantığından tamamen çıkarak çok kötü beslendim. Ardından yarım yamalak definasyon diyetiyle devam ettim. 1 hafta falan cardio hiç yapmadım. 2 haftadır tekrar disiplinli beslenmeye çalışıyorum. Karbonhidratı düşük tutmaya çalışıyorum. Tek dikkat edemediğim her öğün yağsız beslenmek ve akşamları bazen basit karbonhidrat. Örneğin dondurma tükettiğim oluyor. Bir de nadir de olsa 6-7 günde birkaç bira.,

Supplement olarak bir aydır her body yaptığım gün body öncesi 5 gr bcaa body sonrası 40gr whey + 5 gr glutamine tüketmeye devam ettim.

Nox uykusuzluk yaptığı için sadece erken antrenmanlarımda ve cardio öncesi aldım.
    6dan sonra antrenman yaptığımda nox hiç almadım.

CLA ve l-carnitnie sadece cardio yaptığım günler cardio öncesi. Düzenli tüketmedim. Aynı disipline döndüğümde tüketeceğim.

Antrenman yine body + cardio olarak. Bazen can sıkıntısından bodyde süper set veya önden yorma tekniğüini yaptım.

Gel gelelim geçen aydan bu yana ne kadar ilerleme oldu.

Şu anda tartımı bilmiyorum. Yağ oranımda 16 haziranda belli olacak.

Sadece metre ölçümü yaptım. Şu anda.

Şu anda bel: 96 cm Kol:40cm

İlk 2 ay 11cm belden gitmişti.
    Son 1 ay içinde 3 cm belden gitmiş. Kol yine aynı çok şükür. Toplamda

İlk ay belden 5.5cm
    İkinci ay 5.5 cm
    Üçüncü ay 3 cm azalma olmuş.

Kendinize iyi bakın bulkta yağı minimuma indirin.

3. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Definasyon günşüğünü ilgi iel okumaya devam ediyorum, ama bence yararlı yağları vücuduna sokarak daha hızlı bir definasyon sağlayabilirsin, kuruyemişler ve zeytinyağı, keten tohumu omega 3 yağları hep yağ kitlesini azaltan yağlar, ayrıca kalsiyum alımını mutlaka arttırmalısın süt ve sütü ürünleri kilo kontrolü ve bel bölgesi için bire bir besinler... Düşük karbo diyeti mutlaka sonuç verecektir, HITT cardionunda pozitif etkilerini göreceğine inanıyorum, umarım hedeflerine istediğin sürede ulaşırsın ...

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Teşekkürler umut. Aynı hızlı disiplinle gidemesemde bulk mantığını bıraktım.

5. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    mesela bende bu kış bulka girdim, isteyerek girdim yağlanma az oldu kilo almını 10 kg civarında tuttum hatırlarsan 119 kilodan 67 kiloya kadar düşmüştüm sonra, body-fitness yaparak yaz dönemini 74-75 kg arasında geçirdim, eylülde bulka başladım haftada 4 gün body 2 gün cardio yaptım genelde 1 gün off bıraktım yağ alımını değilde karbo alımını arttırdım, tüm ürünleri tam yağlı tükettim, basit şeker tüketmedim sadece antremanlardan sonra 1 lt light süt ile 200 ml üzüm suyu içtim, yada antremandan sonra süt yerine 3 tam yumurta tükettim, bana karşılığı 10 kg olarak geri geldi mayısın 20lerinde definasyona başlarken 85 kgdım, şuan 83 kg civarıyım daha adam akıllı yağ yakıyorum diyemem malum glikojen depoları boşalıyor şuan ve su atıyoruz vücuttan bu hafta içersinde gelişimi bende yazmaya çalışırım azimle devam edersek bence başarıya ulaşacaz diyorum, iyi çalışmalar ...

6. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Herkese merhaba yarı disiplinli olarak diyete devam ediyorum. Birkaç gündür beslenmede sadece 1 öğün bozdum whooper hamburger yedim :)

Pirinçli beslenmeye tekrar başladım. Öğün başına 33gram karbonhidrat içerecek diyet yapıyorum.

Ölçümler hakkında özgür isimli arkadaşın ricası üzerine birkaç ölçüm yaptım bunu diyet günlüğüme yazmak istedim.

65 gram ağırlığındaki pirinçten 2 çay bardağı atarak toplamda 130 gram pirinç pişirdim. İçerisindeki karbonhidrat miktarı 100 gram.

130 gramlık pirinç pişince 300 gram oldu. Yani yaklaşık %130 içine su çekerek pişti ve 300 gram ağırlığına ulaştı.

Yani 300 gram pişmiş pirinç içerisindeki karbonhidrat 100 gramdır. Yani 100 gram pişmiş pirinçte 33 gram karbonhidrat var. Bu iki değerin farklı olma nedeni pirincin içine çektiği su. Tüketimden ötürü yaklaşık 7-8 gramı enerji olarak harcansa yaklaşık öğün başı 25 gram karb tüketmiş oluyorum.

Yani sonuç olarak en iyisi günlük karbonhidrat miktarınıza uyacak şekilde çiğ pirinci çay bardağıyla pişirerek göz kararı eşit olarak bölmeye çalışmak.

ben mesela 2 çay bardağı pirinç pişirdim yaklaşık 100 gr karbonhidrat. Bunu piştikten sonra 3'e böldüm ve şimdi öğün başına 33gr karbonhidrat içeren öğünümü oluşturdum. Definasyonda olduğum için öğün başı protein gramajı kadar karbonhidrat tüketiyorum. 6 öğünse 160gr karbonhidrat 160gr protein minimumdüzeylerde yağ.

Umarım kafaları karıştırmamışımdır. :)

İstediğinizi sorabilirsiniz sizin için ölçüm yapabilirim.

7. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ben pirinçten hiç hazetmem. beni anında şişiriyor. vucudumda su tutuyor. yulaf bunu yapmıyor ama oda bi şapşallık yapıyor hernedense. bana en cok yarayan karbonhidrat meyveler. ama yulafıda az miktarlara boldugumde sonuc yine cok iyi oluyor. definisyojda pirinçle işim olmaz desem yeridir. ama bir cok kişide negatif etkisi olmuyor enteresan doğrusu

8. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Ben pirinç yemezsem definasyonda sürekli aç geziyorum. Ayrıca şu da var. Bir diyetteki toplam karbonhidrat gramajı ne kadar düşerse öğünlerdeki karbonhidratların glisemik indeksinin artması gerekli. Phil heathin definasyon günlüğünde çok düşük karbonhidratın olduğu günler yulaf, patates ve kepekli makarna tarzı gıdalarına yerine beyaz pirinç geliyordu.

Aynı şekilde MF dergisinde bir yerde karbonhidrat çok düşük diyetlerde spordan sonra mutlaka jelibon ekleniyordu. Yani kan şekeri iyice düştüğü için proteinle birlikte insülin salgılatmak için.

Sonuç olarak tad olarak pirinci seviyorum.
    Glisemik indeksi daha yükske olduğu için düşük karblı diyet için daha uygun.
    Güç ve enerji açısından her spor hocasının tavsiyesi olması.

Bunlar yüzünden tercihim pirinç oluyor.

Sayfayı Paylaş