jimraynor 2011 definisyon günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve jimraynor tarafından 5 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    keto diyetini bende pek tutmuyorum en azından başarılı bir kaç örnek göremedik başlayanlar sonunu getiremiyor yada başarılı olamadıkları için konuları boş kalıyor.bende düşük karbo diyeti uyguluyorum gayette başarılı.keto iyi bir diyet olsaydı bütün musabıklar onu uygulardı emin olun adamların kasları herşeyden değerli meslekleri bu çünki tanıdığım ne kadar musabık varsa düşük karbo diyeti uyguluyor.

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya

Sn. actively.

Tiroid CK albumin vs. gibi testleri yaptırmamın tek nedeni hocamın yüksek proteinden ötürü bunlar önemli demesidir. Body ve beslenmede olduğu kadar bu konularda bilgim olmadığı için konuşmam cahillik olur.

Bazı şeyler kiloyla bağlantılı değildir. Kiloluysam yaptırmıyordum şimdi yaptırsam ne olacak demişsiniz. Bu çok basma kalıp bir mantalite. Benim annem 2-3 yıldır kendine sürekli dikkat eder normal karb.lı beslenir sağlıklı yağlar tüketir hep de aynı kiloda ve iyi durumda lakin gelin görün ki hep kolestrolü yüksek çıkar doktor diyet yapın der. Kadın halbuki sürekli diyettedir.

Demek istediğim bazı şeyler kiloyla bağıntısızdır. Aynı şekilde babannem 125 kilo hayatında hiçbir diyet yapmamıştır. Klasik köylü kadını beslenmesi. Sabah kuzu etinden yumurtasına öğlen beyinden dana etine akşam tavuğuna ekmeğine kadar sınırsız yer ama gelin görün kolestrol bomba gibi kadında.

Buranın özeti herşeyi kiloya bağlamayın.

Tiroid testesteron vs. bende hiç hormonal birşey kullanmadım vücut çok dolaylı bir sistem. Küçük bir noktadaki yanlış çok alakasız bir yeri etkileyebiliyor bunu unutmayın. İlla kullanmış olmanız gerekmez.

Ketodaki işkence dememin nedeni yemedeki işkence değil. Benim için en büyük işkence sonuç alamamaktır. Bunu bahsetmiştim. Yoksa kim istemez yağlı sucukları pastırmaları tavukları yemeyi.

Herkesin bir hedefi vardır sizin yaşınız 50 olmuş sizin için önemli olan aynı kiloda kalmaktır ama benim için sonuc çok az yağlı kaslı bir vücuttur. Bu yola giden sistemin de ketojenik diyet olmadığını düşünüyorum.

Ketosis diyetle ilgili kimseyi yargılamadım. Sadece bunun benim hedefime uygun olmadığımı adım gibi biliyorum.

Forumda foto paylaşmış harika vücutlu insanlardan 20 tanesine sorun 1 tanesi ketojenik diyet uygulamış mı?

Ama ketoculara sorsanız ketojenik inanılmaz verimli bir diyet derler.

Kendileriini kandırıyorlar.

Tıpkı benim bulk dönemde hacim yapıcam diye burger menüleri ranch soslarla ketçaplarla yemem gibi.

Müsabıklar en iyi örnek. Özgür birçok konuda fikirlerini ve mantığını çok beğeniyorum. Nokta koyacak bir örnek vermişsin.

Bu arada diyetim iyi gidiyor arkadaşlar. Son zamana göre tartılmadım. 6 günün sonunda dün akşam kumpir yiyerek tek yanlışımı yapmış oldum. İçinde bolca gıda vardı.hem de dün off günümdeyken :) Yarısını kız arkadaşım yedi :)

Şu anda yumurta beyazımı yiyorum 2 yemek kaşığı yulaf var. Yaza az kaldı selamlar.

Mrozguryilmaz bunu beğendi.
  3. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    zaten öyle yabancılara bak istersen çoğu keto diet uyguluyor
    dave palumbo rx muscle daki baş isim dieti var meşhur keto http://www.leanbulk.com/forum/nutrition-diet/3549-dave-palumbo-contest-cut-diet.html
    dave tate powerlifter aynı şekilde oda keto diet ve daha bir sürü ünlü yarışmacı var keto diet uygulayan toney freeman mesela
    ülkemiz 20-30 yıl geriden geliyor herşeyde olduğu gibi

4. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi

Sayin Jimraynor,

bilmemek ayip ya da cahillik degildir, ogrenmemek cahilliktir. Kilolu kisiler sismanliklari ile ilgili doktora gittiklerin de ilk once tiroid testi yaptirilirlar. Bunu bilmiyorsaniz simdi ogrenmis oldunuz.
    Bu test metobolizmalanin yeterli calisip, calismadigini anlamak icin. Gerci bu testleri cogu aile doktoru tam analiz edemez, hele check up doktoru hic, ancak iyi bir endokroloji uzmani degerlendirebilir. Testlere bakip cogu doktor sizde sorun yok dese bile, bunlarin analizi cok karmasiktir. Belki gercek bir metobolijik sorun vardir, ama testlerde bu gorunmez. Bunun gibi kisinin kardiyologda efor testi temiz cikar, ertesi gun kalp krizi gecirebilir. Yani hic bir seyin garantisi yok diye bu testleri yapmayin demiyorum, en azindan biraz bilgili olun, hocanizin da herseyi bildigini sanmayin.

Keto diyeti yapanlar aslinda beslenme ve saglik konularinda cok bilgililer, Ingilizce forumlari okursaniz bunu rahatca anlarsin. Bizim insanlarda bir kopye aliskanligi var. Insanlar anlamadan, kulakdan dogma bilgilerle birseyler kopyalamaya calisiyorlar, receteli ilaclar da buna dahil. Yani temel bilgi olmadan keto diyetini kimseye oneremem, bu durumda size de onermem yanlis. Cunku bir sorun oldugunda kendi insiyatifinizle cozemeyeceksiniz. Bakin benim gunlugumde forumda bu diyetle tecrubeli olanlardan hic bir sekilde bilgi talep etmedim, cunku bu bilgi nette fazlasiyla var, okuyup, anlamadiktan sonra bu diyeti yapmak cok sacmalik. Nihayeten moral ve devamlilik istiyor. Yine de burda Coyote arkadasimizin onerilerini yerli ve yeterince buldum, kendisine burada tekrar tesekkur ederim.

Kolesterol konusuna girmiyim, sahifeler surer, konuyu dagitmayalim, ozet olarak temel bazi beslenme bilgileriniz olmadan keto diyeti size oneremem, gerekli moral ve devamlililikta sorun mutlaka cikar. Sonuc verimsiz olur.

Kolay gelsin.

Son düzenleme: 11 Nisan 2011
  5. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Haklısınız actively tek tiroid değil her konu ayrıntılı inceleme ister ama bu hiç check up yaptırmamaktan iyidir. Ben kilolu insanlar tiroide baktırmaz vs. demedim. Tiroidi şişmanken yaptırmıyordum şimdi mi yaptırcam yorumunuzdan ötürü bunu belirttim.

Bilgiye gelirsek evet haklısınız forumdaki ketocuların birçoğu klasik bodycilerden çok daha beslenme konusunda uzman. Coyote benim dikkatimi en çok çeken üye. low carb cılardan da en çok dikkatimi bonatschi çekiyor. Antrenman konusunda da flexor ve schwarzl.

Ben ketocular bilgisiz yada keto ile sonuç alınmaz demiyorum. Keto mantalitesindeki yağ sindirm mantığı ayrıca kalorinin az olması mantığı tamamen doğrudur lakin bu işte benim gözlemlediğim hep sonuç alınamadığı ya da çok çok çok uzun sürede sonuç alındığı idi. Aslında body ile ilgili bir şehir olsa da tutup sizinle iddiaya girsek keto ve low carb diyetiyle kim daha define olacak diye :)

Her neyse konu ketoya iice dönüyor.

Bisiklet aldım arkadaşlar her gün işe ve spora bisikletle gidip geliyorum. Diyete aynen devam sadece dün 1 hamburger menü yedim. akşam ön bölge spor. Yine kahvaltım aynı şu anda yiyorum. 1 yemek kaşığı yulaf 1 yumurta sarısı + 7 beyaz.

Yulafı yemenin yolunu buldum bu arada. Pilav gibi haşladıktan sonra light yoğurtla karıştırdıktan sonra bol bol baharat kekik nane kara biber pul biber vs. karıştırın. Rakı mezesi gibi oluyor :):)

6. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Jimraynor, siz benim yazdiklarimi ya hic anlamiyorsunuz ya da anladiklarinizi yanlis anliyorsunuz. yukaridaki yazimda '' Sisman oldugum zamanlar baktiriyordum, simdi niye baktiriyim. '' demisim, bir daha okuyun isterseniz, siz tersini anlamissiniz. Check up konusunda da dediklerimi iyi anlamamissin, neyse daha ilerde anlarsin.

Diger taraftan yulaf yemegini yapmayi yeni ogrendim diyorsun. Yulaf ne, k.hidrat degilmi?. Baska yerde sadece 50gr k.hidrat antremanlardan sonra aliyorsun, diyorsun. Baska yerde de zeytinyagi takviyesi aliyorsun diyorsun. Kafaniz bir hayli karismiz. Sayin Coyote ye soralim, belki kafanizin karisikligi, bu dusuk kalorili (dusuk doymus yagli) beslenmenizden kaynaklanmis olabilir mi?. Bundan 30 sene once ben 18 yasindaykende definisyon diyetinde , yagda kullanilmazdi k.hidrat da. Bu rejim hala ayni bildigim kadariyla. Hic bir sey degismedi.
    Merak ediyorsaniz, keto diyeti ""cutting"" asamasinda cok kullanilyor, bakiniz

http://forum.bodybuilding.com/forumdisplay.php?f=61

.Onbinlerce konu, milyonlarca yazisma var. Hocalariniz bu diyeti acaba duymus mu? Hayvan yagi yeniliyor, kolesterol, tuh kaka........, diyorlar, degil mi???

7. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    @jimraynor sana yulaflı bir tarif vereyim, hatta yine bu forumda görmüştüm.

Yiyeceğin kadar yulafı bir tabağa koy, içine yumurtalari kır, biraz az birşeyde süt koy yarım çay bardağı kadar fln (light süt koyabilirsin süper tat veriyor), bunlari iyice karıştır, teflon tavada hafif ateşte pişirirsin, bence süper oluyor. Bildiğin krepten farksız oluyor, çokta lezzetli. Bulk dönemlerinde yulafı yüksek tutunca baya bildigin kek gibi birşey oluyor elinde tutarak yiyebiliyorsun.

@actively bence senin kafan karışmış, diğer yediği bütün ürünlerde hiç yağ yoksa,örn 0 yağlı süt, 0yağlı peynir, yağsız yulaf vs. günlük yediği yağı zeytinyağından karşılıyor işte, sende hemen yediği yağı yazmış diye ketoyu işin içine sokuyorsun.

Ayrıca diyet döneminde karbonhidrat tüketilir hatta tüketilmemesi yanlış zaten,tüketmezseniz zaten o vg yaptığınız süreçte kazandığınız kaslarla beraber hepsini hoop die geri verirsiniz. Gayet 1 yılı geçik vg yapmış iyi bir bulk dönemi geçirmiş iyi bir kas kütlesi kazanmış bir sporcunun günlük kalorisi 3000+dır, bu kaloriyi 2500lük bir kaloriyle beslense veya 2000 kalorilik bile beslense cok rahat kilo verir, bu kaloriyi yakalamasi içinde yine en az 125-150gr karbonhidrat yemesi lazım

Karbonhidrat tüketilmeli dediğim normal diyet, yani yağı düşük tutanlar için söylüyorum, Keto diyetle bir alakası yok.

---------- Post added at 16:06 ---------- Previous post was at 15:32 ----------

Actively bence ketojen diyeti öyle benimsemişsinki, herkese onu tavsiye ediyorsun ve bunu yapmayan sanki kilo veremez gibi bir tavır içindesin.

Ayrıca kime göre neye göre %98 i başarısızlıkla sonuçlanıyor.Bu forumda tonlarca sayabiliriz, ketojen diyet yapmamış ve diyet döneminden sonra gayet güzel bir vücuda ulaşmış.

Bende topigin amacına saptırmak istemiyorum ama geçen sene 4 aylık diyetten sonra 15-16 cm bel incelttikten sonra (ki çook ağır diyet uygulamıştım 1200 kalorilik filan), 13-15 kilo aldım ama nerdeyse bel kalınlaşması 1cm yani aldığım yağlanmayı söylemek için söylüyorum bel oranlarını

Heralde karbonhidrati şeker yiyoruz gibi filan diye düşünüyorsun, Gayet bütün ögünlerde bulgur, yulaf kahvalti gevreği gibi kompleks karbonhidrat tüketirsek ve kalori ihtiyacimiz neyse ona göre abartmadan beslenirsek gayette yağlanmadan kilo alınıyor.

Son düzenleme: 13 Nisan 2011
  8. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Jimraynor sadece 50gr antremandan sonra k.hidrat aliyorum demis, ben onun icin kafasi karismis diyorum. Sende diyorsun bulking doneminde yulaf yemegi kullaniliyor. Hem benim kafam niye karissin. Gayet net calisiyor. Cunku keto diyeti uyguluyorum:).

Bu isin latife yonu. 25 yasindaki bir bodybuiling yapan kisi bildigimiz 50 senelik definition diyetini de yapsa, arada k.hidrat, zeytinyagi da yese, istedigi kiloya gelir, yeterince isterse. Bunda sasilacak bir sey yok.

Kolay gelsin.

9. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya

Merhabalar,

şişman olduğum zamanlar baktırıyordum şimdi niye baktırayım şeklinde anladığım için o yorumu yaptım. Sadece sizin bu sitemli mesajınızdan bir önceki mesajda yanlışlıkla baktırmıyordum olarak bellirtmişim.

O kısımda demek istediğim sadece şişman olunca birşeylere baktırmanın yanlış olduğuydu anlatabildim mi?

Yulafın ne olduğunu söylemeniz oldukça ilginç olmuş. Yulafı yediğim zamanlar 2 günde 1 karbonhidratı 100 grama çıkarıyorum. Kimi zaman sabah 30 gr karb olacak şekilde yulaf, spor öncesi 30gr olacak şekilde yulaf spor sonrası 40gr olacak şekilde karb tozu veya beyaz pirinç veya ekmek ne denk gelirse.

Siz yulaf yedim diyince tabi dediniz ki bu adam yulafı protein kaynağı sanıyor. Neyse öyle bir durum yok. Her diyetimde mineral, vitamin, tükettiğmi life kadar hesaplarım. Bu konuyu belirtmek isterim.

Zeytinyağı takviyesine gelirsek günde sadece bazı günler 1 yemek kaşığı. O gün ne yediğime bağlı olarak. Dün mesela zeytinyağı yerine akşam spordan sonra 15 zeytin yedim.Önceki gün hamburger yediğim için o gün zeytinyağı hiç yemedim. Ondan önceki gün 2 yumurta sarısının üzerine 4 saat sonra 1 yumurta sarısı daha yediğm için zeytinyağını akşamki salataya yarım kaşık ekledim

Yani bu takviyeler ketodaki gibi uçuk yağ değerleri değil sadece testesteronun aşırı düşlmesini engellemek için günlük limite ulaşacak şekilde.

30 sene öncesine göre birçok şey değişti rahat olun. Artık 0 yağ diye bir diyet yok. Günlük minimum 2 yumurta sarısı ve1 yemek kaşığı zeytinyağı veya keten hotumu yağı var. Sadece illegal maddeler kullanan arkadaşlarda bu dediğiniz 0 yağ olayı var. Karbonhidrata gelirsek 0 karbonhidrat diye birşeyde yok. En fazla antrenmandan sonra 50gr olarak diyet var. Yağ tutumu olmaması için birçok taktik var bunları geçiyorum.

Sabah 0 karb öğlen 0 karb bir de spor sonrası 0 karb olursa katabolizma oluşacağı öğrenildi.

Keto diyetine gelirsek hocamın bu konudaki tek yorumu süreç yavaş işler sana göre değil ayrıca epilepsi hastaları dışında bunu uygulatmıyorum dedi. Yani hocam sizin 10 spor salonundan 9unda gördüğünüz cahil hoca profilinden değil.Zaten bu yüzden antalyadaki tüm yarışmacıları hazırlayan sonuca ulaştıran tek isim.

Sürekli keto diyeti uyguladığınızı ve kafanızın iyi çalıştığını vurgulayarak aklınız sıra bize ukalalık yapıyorsunuz. Öyle olsa bile kafamız daha az çalışıyor olabilir ama hiç değilse aynaya baktığımızda büyük mutluluk duyuyoruz ;)

Umarım sizde birkaç sene sonra bunu yaşarsınız.

Herşeyi o kadar güzel anlatmışsın ki knec. Aynen dediğin gibi karbonhidratı 100-150 yaptığım oluyor.

Yulaf tarifini az sonra deneyeceğim. 30 gram yulaf yeterli olur sanırım?

actively bunu beğendi.
  10. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Jimraynor, oldu mu, size bu yakisti mi? Konuyu entelekt yonunden tartisacak yerde, sahsima hakarete yoneliyorsunuz.Bir arkadasiniz size destek olarak geldi diye hemen celallesiyorsunuz. Biz herhalde kahvede degiliz. Bu saygin forumun da belirli kurallari var. Bir BFTR GT Üyesi olarak size bu davranisi hic yakistiramadim. Ben yas olarak sizden iki kat buyuk oldugumu defalarcadememeragmen, saldirgan tavirlariniza karsi yine de saygli hitap etmeye calistim, siz bana ''ukalalik yapiyorum" diye hakaret ediyorsunuz. Hakaret iceren bu mesajiniz gerekli yerlere iletiyorum, umarim moderetorlar, ve diger arkadaslar bu davranisiniza karsi gerekli uyariyi yaparlar. Ozur dilemedikce sizden gelen mesajlari dikkate almiyacagim.

11. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0

yabancılara bakmama pek gerek yok sayın cadocx çevremde canlı örneklerini görüyorum müsabık olup defalarca türkiye şampiyonu olmuş arkadaşlarım var.

müsabık olmayıpta çok başarılı vücudu olan arkadaşlarımda var yaptıkları diyetleride biliyorum.

12. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya

Ben ve low carb diyeti uygulayanlara kafanız çalışmıyor dediniz benim çalışıyor çünkü keto diyet yapıyorum dediniz. Bu ukalalıktır. Destekle bunun alakası yok daha önce tavrınız gayet seviyeliyken ben de öyleydim. Bunu yukarıdaki cümleyle bozdunuz. Lafımın da sonuna kadar arkasındayım. Ayrıca yaşınızın sürekli benim iki katım olduğunu söylüyorsunuz. Unutmayın ki saygıyı oluşturan unsur yaş değil karakter ve olgunluktur.

İyice konuyu sapıttınız zaten.. Diyet günlüğünü keto diyet harikadır konusuna çevirdiniz. Her neyse ne olursa olsun yine ağzımdan kötü birşey çıktıysa kusura bakmayın.

Son düzenleme: 14 Nisan 2011
    Dr.Science bunu beğendi.
  13. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Jimraynor, senin sorunun benim yazdiklarimi iyi anlamamak, ve uzerine alinmak. Ben yukarda latife yaptimi belirttim. Benim kafam net calisiyor, cunku keto diyeti uyguluyorum. Bunda senin uzerine alinacak ne var. Sayin Coyote keto diyeti zihni acar surekli soylemiyor mu? Sizde konuyu biliyorsunuz. Bunu vurgulamak istemistim. Konuyu siz gereksiz yere uzatiyorsunuz, sizde biliyordunuz, burasi destek formu.

Anlasilan aramizdaki anlayis farki cok buyuk, defalarca mesajlarimi yanlis anladiginizi belirttim. Ve kusurunuza da bakiyorum. Dedigim gibi siz ozur dilemedikce, konuyu gerekli yerlere havale ediyorum.

Son düzenleme: 14 Nisan 2011
  14. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    fotolarınıza baktımda bel bir noktaya gelmiş. aslında bu şekli muhafaza ederek. ust bolgelere artık yoğunlaşın. diyetinizdeki karbo miktarını dene- gor metoduyla cok rajhat ayarlaya bilirsiniz. sizi yağlandırmayacak şekilde bunlardan faydalanmanız kas gelişimi ve antrenman performansınız için gerekli. bunun dışında başarılar dilerim.

15. FreeMan_x

FreeMan_x Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    antrenmandan hemen sonra basit karbo alıyormusun acaba ? bu durum çok tartışmalı 1.almalısın glikojen depoları için 2. alınmamalı insilün ile oynarak yağ yakımından çıkılır deniyor. 2.yi söyleyenler genellikle ketojen diyet uygulayanlar sizce alınmalımı ?

16. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    selamlar jimraynor;
    haziran başında diyete girmeyi düşünüyorum ben de bildiğim kadarıyla çalıştığın ortamda sürekli fikir danışabildiğin müsabık sporcular mevcut, bu tarafıyla seni kıskanıyorum açıkçası :)

jimraynor ben de diyet zamanı senin gibi low-carb diyeti uygulamayı düşünüyorum, fakat hiç definasyon tecrübem yok, hatta diyet tecrübem yok desem iyidir, ben daha önceki spor yaşantımda da futbolcu olduğum için sürekli karbonhidrata abanmayı yaşam felsefesi haline getirmiş birisiyim...

şimdi şunu biliyoruz ki, definasyonda illa ki bir miktar kas kütlesi kaybedeceğiz bunu kabullendim tamam, bu elde var...

şöyle bir denklem yapsak,vucutta glikojen bittiği zaman kortizon artıyor, kortizon=kas yıkımı, az carb=az enerji,definasyonda harcanıyor çok enerji, glikojen bitti, kortizon arttı, kaslar yıkıldı, ayrıca flexor hocanın bir yazısında artan kortizonun yağ yakımını durdurduğu fena halde protein yıkımı yaptığını okumuştum, low-carb bir diyetle vucuttaki kortizon seviyesi nasıl ayarlanıyor?

şunu da biliyoruz ki glikojen depoları boşaldığında vucutta protein yıkımı oluyor yine bu da kas kaybına işaret, bildiğim kadarıyla yine glikojen depoları boşaldığında vucutta yağ yakımı da oluyor...

şimdi kafamda şöyle bir soru var,definasyonun mantığı glikojen depolarını boşaltarak yağ yakımını sağlamak ve malesef bir miktar kas kaybetmek mi? Yoksa glikojen depolarını sürekli dolu tutarak definasyonu sağlamak mümkün müdür?

saygılar

Son düzenleme: 15 Nisan 2011
  17. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Jimraynor bende diyet nasıl gidiyor diye sorucam.2. aşama için Başlangıç tarihi: 19 MART BİTİŞ:10 NİSAN. Tahminim 3-5 kg veririm. yazmışsın, tartışmalar dönmüş cevaplamamışsın nasıl gidiyor, birde 1500 kalorilik diyetlemi devam ediyorsun, bu kas yıkımına yol açmıyormu?

Vücudunun günlük ne kadar kalori harcadığını filan biliyormusun, check up fln yaptırdığına göre onada baktırıyormsundur heralde.

18. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    bu keto ve low karbo işi fanatikleşti sanki biraz takım tutar gibi :) ben low karbo diyetinin işe yaradığını ispatlayacağım 4-6 hafta sonra bir konu açacağım kendimle ilgili :))

jimraynor diyet ne alemde ?

19. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Kış dönemine her antrenmandan sonra mutlaka şeker aldım. Bacak çalışıyorsam 60 gram olacak şekilde, göğüs-triceps tarzı 2 bölge ise 50 gram olacak şekilde kol ise 30 gram olacak şekilde ayarlıyordum.

Bana sorarsanız yağlı bir vücut yapısına sahipseniz kış olsun yaz olsun kesinlikle ama kesinlikle antrenmandan önce veya sabahları basit karb.almayınız.

Tanıdığım tüm profesyoneller antrenmandan sonra şeker almıyor. Alıyorsa da çok nadir. haftada bir falan onu da künefe vs. tarzında kış döneminde alıyorlar.

Yerli yabancı profesyonellerde şu mantık var. Tükettiğiniz karbonhidrat miktarı ne kadar gramaj olarak artıyorsa glisemik indeks o kadar düşük olmalı.

Yani günlük 400-700 gramlık karbonhidrat tüketen bir sporcu yulafa çok yükleniyor.

Günlük 200-400 gram karb alan bir sporcu yulafın haricinde biraz pirinç biraz patates ekliyor.

Günlük 100-200 gram karb alan bir sporcu beyaz pirinç ve patatesi arttırabiliyor.

Günlük 0-100 gram karb alan bir sporcu istediği her karbonhidratı tüketebiliyor. Tabii ki lifli, proteinli ve işlenmemiş olması şartıyla.

Aslında definasyonda kas kaybetmemek mümkün ama illegal maddeler devreye girmesi lazım. Ona ben yanaşmadığım için uygun mertebede amino asiti ve proteini arttırdık. 2 kg kas kaybetmemek için hormonlarımı ve sağlığımı riske sokamam.

Aslında belirttiğin sporcular etrafımda değil farklı bir salonda. Orası bahsettiğim hocamın. Kendisine danışmaya gidiyorum. O salona gitmememe rağmen 1 yıldır bana her konuda destek veriyor. Oraya gitmişten birçok sporcuyla sohbet etme şansım oluyor. Yağı düşük hedefleyenler hacim isteyenler ciddi hacimde olanlar powerlifterlar mankenler vs. hepsi orada. Ne istiyorsam onu sorabiliyorum :)

Hatta çoğu zaman sen kafayı yemişsin herşeyi hesaplıyorsun diyorlar.

Sana definasyonda temel önerim şu olacak. Günlük tükettiğin karbonhidratın %30 altıyla başlayarak yine body olarak herşeyi yap sadece body sonrası 20-30 dk hafif tempo cardio ekle. Haftanın 1 ya da 2 günü ise mutlaka interval cardio. Hem bacak kaslarını çalıştırmak hem de dinlenme zamanında yağ yakımını arttırmak için gerekli.

Amac tabii ki iyice kan şekerini düşük tutup aşırı kortizol salgılamasına neden olup kas kaybı değil. Amaç karbonhidratı sürekli kasların içerisinde tutup o karblar sayesinde yağ yakımını sağlamak. Eğer ki karb çok düşük seviyedeyse o zaman proteini ciddi manada arttırmak gereikyor. Normalde 200 tüketiyorsanız 300lere çıkmalı mesela.

Her bünyeye göre definasyon diyeti değişebilir. Tek tek dene dostum şu karar gr karb şu kadar gr yağ şu kadar gr proteinle 3 haftada şu kadar kilo verdim gibi. Hocam her diyetinde ne olduğunu bir yere yaz diyor. Ama her diyeti mutlaka minimum 1 ay yapmalısın diyor. Ben genelde 2 haftada bir karb.azaltıp diyet değiştirdiğim için bunu yapamıyorum :):)

En büyük low carb başka büyük yok.
    Gerek yok özgür bıunu ben geçen sene kanıtladım zaten :p

Knec merhaba check up yaptırdım ama o kısma inan hiç bakmadım knec.Tahminim 1900-2000 arası falandır. Uyguladıağm diyetin değerlerini yazıyorumi

11:00 yulaf ve whey = 30 gr karb + 25 gr protein
    13:00 tavuk ve yoğurt = 5 gr karb(yoğurttan gelen sayılmaz aslında ama saydım) + 35 gr protein
    15:00 yulaf ve yumurta = 30 gr karb + 30 gr protein
    17:00 tavuk ve yoğurt = 5 gr karb + 35 gr protein
    19:00-21:00 spor
    21:00 Bcaa = 10gr protein
    21:20 Whey + 1 ölçek carb veya ekmek = 25 gr karb + 25 gr whey
    21:50 YAğsz dana eti kıyma + yumurta = 45 gr protein 0 gr karb
    24:00 1 ölçek casein = 20 gr protein

TOPLAM= 100 gr karb + 225-250 gr protein
    Yağ ise tahminimce 20-30 gram düzeyinde. Bazı akşamlar 1 avuç fıstık veya zeytin ekliyorum. 30-50 arası diyelim.

Toplamda 100*4+250*4+40*9 dersek= 1760 KALORİ

Diyete çok fazla supplementleri yazmadım. Multivitamin, creatin, bcaa, glutamine, lcarnitine, cla ve whey var.

Bunlar bitince sadece noxplode, whey ve animal pak kullanacağım.

Şu anda tartılmadım kendi evime kampa kapandım. Tartı babamlarda oraya gittiğimde tartılırım. Spor salonunda var ama o gün yediğim, içtiğim ve kıyafetime göre değişeceği için orada tartılmıyorum.

Daha önce belirttiğim gibi sabahları tuvaletten sonra tartılıyorum. Daha doğru değerleri karşılaştırmam için.

Her neyse cardio ve bodye gelirsek cardioyu her eski şişman gibi sevmediğim için kaytarıyorum. 1 gün body 1 gün cardio yerine aşağıdaki gibi yaptığım oluyor.

Body + cardio
    Body
    Body + cardio
    İnterval cardio
    Body
    Body+ cardio

gibi.

Bundan sonra antrenman sonrası vaktim kalırsa 3 gün body+cardio 1 gün interval cardio yapacağım.

Bu arada bisiklet aldım evim 2km yağmur yağmadığı günler iş-ev bisikletle gidiyorum. Normal tempoda hafif hafif. Maksat kalori yakmak.

Görünüş olarak ise yan yağlarım kışın çok çıkmıştı onlarda azalma var. Göğüste kas üzerindeki yağlanma da azalmıştı.

Kas kaybına gelirsek bunu bilemiyorum arkadaşlar elimden geldiğince supp.desteği alıyorum.

Knec ve speedtouch bunu beğendi.
  20. Knec

Knec Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Jimraynor dikkat et bence hernekadar supplementlerin ne kadar kas yıkımını engellediğini bilemesemde, beli 108 cmden 90 lara veya altına indirmek için baya süre geçecek, bu sürede bu ayki kazandığın kaslarıda kaybetmezsin umarım.

Birde forumda etle birlikle yogurt tüketilmemeli yoksa etin proteinini vücut sindiremeden atiyormuş veya % olarak sindirimi düşüyormuş gibi birşeyler görüyorum, her ne kadar bana şehir efsanesi gibi gelsede hep böyle şeylerde insan yinede tereddüt ediyor, nolur nolmaz diyerekten.

Son düzenleme: 16 Nisan 2011

Sayfayı Paylaş