Jilet(Faça) izi Sorunu..

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve CZT tarafından 27 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. CZT

CZT Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selamlar

Geçmişte yapılan hataları yaş ilerledikçe anlıyor insan.Tabikide kimse kendine zarar vermek istemez ancak bir anlık öfkenin ve sinirin önüne geçilemiyor bazen.Vücut geliştirme sporunu da yapınca insan sağlığının görünüşünün hep iyi olmasını istiyor ancak kısa kollu dar kıyafetler giyince o esnetik vücudun yanında birde çok kötü duran jilet izleri görünüyor ve insan bundan büyük bir utanç duyuyor.Sizlerden ricam bu konu hakkında bilgisi olanlar tecrübe yaşayanlar tedavi olanlar yardımcı olsunlar...

2. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Herkes hata yapabilir her konuda.Bundan pişmanlık duyup bidaha yapmassan o hatayı yapmamış sayılırsın

ayrıca yardım olarakta dermatoloğa görün yani cildiyeci.parasını verdikten sonra ne izler geçiyor estetikle

3. CZT

CZT Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Cildiyeci anlar bu işten fakat nasıl bir yöntem kullanacağı önemli sonuç alamamakta var.Demek istediğim bu konuda tecrübe yaşayan veya konu hakkında iyi bir bilgisi olan varmı diye.

4. JackSniff

JackSniff Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    jilet izinden kurtulmanın bir yolu olduğunu sanmıyorum.. ancak izlerin şekline göre dövme yaptıran birkaç kişi biliyorum.. ve gayet başarılıydı.. kesikler çok kalınsa yine problem olur ama dövme..

5. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    bende de aynı problem var.yaza doğru dövmeyle kapatmayı düşünüyorum.dövme 2 şekilde oluyor. resim , figür yaptırırsan hoş durmuyor jilet izleri az da olsa belli oluyor.ama desen , motif ler ile hiç bir şekilde belli olmuyor.gittiğim dövmecide 2 tür içinde bir çok dövme gösterdi öncesi ve sonrası şeklinde.

6. CZT

CZT Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Dövmeye çok sıcak bakmıyorum dinimiz açısından uygun değil.

7. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Kendıne zarar vermek de dinimiz açısından uygun olmayan bır hareket..

Yara izi kapatan iyilestiren kremler var ( kalıtelısını arastır hamıle kadınların derın catlaklarını kapatmak ıcın yara ızlerını kapatmak ıcın kullanılıyor jılet ı kapatır mı bılmıyorum )

Bu kremler oyle showmax e cıkan tarzda kremler degıldır...

8. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    2. defa dine karşı gelmek gerekmiyor değil mi jackal:) nese benm arkadaş plastik cerrahla halletti izleri ama vücut çizgilerine paralel ise mi ne gidiyormuş yoksa tedavi işe yaramazmış gibi bişe dedi

9. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    O anlamda demedıgımı bılıyorsun anı sınırler anı kararlardan yapılan hatalar bunlar ...

10. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Esnetikle herşey halloluyor. Bir arkadaşımın arkadaşında ekmek bıçağıyla yapılmış bir iz vardı. Jiletten daha beter duruyordu ve esnetik müdahale ile izden eser kalmadı. Benzer bir sorun bende var. Benim ki jillet yada faça izi değil sırtım da 5 göğsümde 2 ayrı yerde olmak üzere 24 tane dikiş izi var. Bende sormuştum ve dikiş izlerini yok edebildiklerini söylemişlerdi fakat vakit bulamadığım için operasyon geçirememiştim. Kısa bir süre sonra geçirmek istiyorum. Birde bildiğim kadarıyla devlet hastanesinde ücret ödemene gerek kalmıyor. Arkadaşıma sormuştum nerede yaptırdı diye devleti söylemişti ve ücret almadıklarını da söylediğini hatırlıyorum

11. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73

Dinen günah falan değil dövme, gusl abdest olayıda sanıldığı gibi değil gayette geçerli oluyor inanmayanlar buyursun diyanetin açıklamasını okusun..

Bırakın geri kafalılığı sizin gibiler yüzünden ülke bu halde.

TeKiller bunu beğendi.
  12. CZT

CZT Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Hayırdır güzel kardeşim ne yapmışız biz bu ülkeye??polise taş mı attık,türk-kürt ayırımı mı yaptık ihanetmi ettik vatana...

cudjex bunu beğendi.
  13. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    lazer tedavisi ile bişey kalmadığını duydum ama biraz masraflı tutar oda fiyatlarını araştır derim

14. Tank Jr.

Tank Jr. Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    system engineer
    Yer:
    istanbul
    Yara ve jilet izlerinin tedavisinde gelişen teknoloji dahi tam anlamıyla yeterli olamamaktadır. Nitekim yapılan ameliyatların %100 başarı sağlaması ve kişilerin eski ciltlerine kavuşması mümkün değildir. Yani yaraların izlerinin tamamen iyileşmesi ve hiçbir iz kalmaması şu anki tıp imkanları ile mümkün değildir. Ancak ameliyatlarda yapılan müdahaleler ile bu izlerin kalıcılığını minimal düzeye çekmek mümkündür.
    Tabi bu minimal düzey kişiden kişiye, yaradan yaraya göre değişmektedir. Nitekim yara izi çok derin olan bir kişinin ameliyat sonrası vücudunda kalan iz diğerlerine göre daha fazla olmaktadır. Bu önemli bir husustur. Ayrıca yaranın oluşma zamanı da iyileşme sürecine iyiden iyiye etki de bulunur. Zira 5 yıllık bir jilet izi ile 5 aylık bir jilet izi aynı oranda iyileşmez. Yara izi 5 aylık olan kişi deri hücreleri tam olarak işlevselliğini yitirmediği için daha kısa sürede iyileşir.
    Yara, faça ve jilet izlerinin tedavisinde başka ameliyatlarda uygulanan lazer yöntemi uygulanamamaktadır. Nitekim bu sadece cerrahi yöntemlerle ve dikişlerle düzeltilmektedir. Bu yanı kişilerin ümitlerini birazcık kırmış olabilir.

15. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    tıpta son durum nedir bilinmez ama duyduğum kadarıyla bişey kalmıyormuş geçen seneki sınıf arkadaşımda yaptıracaktı öyle diyordu bize askerde sorun olacağı için abisi yaptırtmış bişey kalmamış yanlışsa arkadaşın bana demesi böyle ne kadar doğrudur bilemem

16. gümüş5

gümüş5 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar lütfen acil cevap verin benim kolumda 3 tane pergel izi var geçermi kalıcmı lütfen açık ve net bir cevap verin allah rıza için

17. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Pergel izi derken ? Eğer jilet ile sadece deriyi bile kestiysen geçmez , tecrübe ile sabit.

18. gümüş5

gümüş5 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    jilet ile değil kardeş pergelle çizik attım 3 tane faça gibide kabarmadı belli bi süre egçior sandım ama bilmiorum bn çizgi attığımda kan bile akmadı kardes sadece deriyi kaldırdım biraz onun gibi bişe

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:56 ----------

kardeş birde jilet izi olmadığı için veya astsubay olmamda engel olurmu ? bu izi 2.5 aydır kimse görmediii sadece 1 kişi gördü 3 ayda bir engel olurmu astsubaylıkta veya izler geçermi

19. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Pergel ile deriyi kaldırdıysan büyük ihtimal ile geçer , ama subaylık durumları hakkında bilgim yok

20. gümüş5

gümüş5 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tm kardeşim saol çok mert bir adamsın yardımın için tşk eyw.

Sayfayı Paylaş