1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Jemholie güncel resimler.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve jemholie tarafından 21 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. jemholie

jemholie Üye

Beğenileri:
    326
    Ödül Puanları:
    73
    Arkadaslar buaralar günlük tutmak icin uygun zamanim olmuyor. Kilom 80 şuan
    Uyguladigim HIIT cardio stilini vericem uygun zamanda

ciko nat bunu beğendi.
  2. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Bir çok kişinin hayalindeki vücut(bende dahil) :) masallah

jemholie bunu beğendi.
  3. jemholie

jemholie Üye

Beğenileri:
    326
    Ödül Puanları:
    73
    Scoobz teşekkür ederim :)

Evet arkadaşlar uygun zamanım varken sizi yaptığım cardio ve beslenmem ile alakalı bilgilendirmek istedim.
    Öncelikle her zaman cardio yu ağırlık antremanından sonra yaparım.Dietimde öğünlerimde aldığım karblar sabittir. Sabah uyanınca antreman oncesi ve sonrası.Ve en önemlisi Su alımına çok dikkat ediyorum.Yeşillik öğünlerimde asla eksik olmaz. Kuruyemişlerimi eksik etmem ( Badem , Ceviz ) 1 avuç yemek şartıyla tabi kimse küçük kuruyemişlerden kocaman kaloriler almak istemez :)
    Beslenme ile ilgili kendi deneyimimlerden yola cıkarak birşeyler söylemek istiyorum . Rakamlara cok takılmayın arkadaslar. Yok 75 gr sundan aldım % su kadar yağ almalıyım Su kadar karb almalıyım. Yani çok incik cincik ölçüp tartmayın eğer streoid kullanmıyor yarışmaya hazırlanmıyorsanız. Insanlar dietten bu yüzden soğuyor cok ince ince düşünüyorlar ve bunu aştıklarında ( cheat ) yaptıklarında dietten vazgeçiyorlar. Ben bu zamana kadar dietimde içim nasıl rahat olacaksa o şekilde beslendim. Tabi karb yağ proteinin ne işe yaradığını nasıl kullanılması gerektiğinide bilmek lazım.
    Demek istediğim sayılara çok takılmayın ne yemeniz gerektigini bilin yeter inanın vücudumuz sandığınız kadar karmaşık değil.

Gelelim cardio olayına.
    Eskiden cardio da treatmill(koşu bandı) vazgeçilmezimdi.Nedenini bilmiyorum fakat yağ yaktığımı daha cok hissediyordum , yararlarınıda görüyordum. Fakat son zamanlarda araştırmalarım sonucunda Eliptik bisiklete geçip HIIT yapmaya başladım ve kalori yakımında gözlemledigim rakam beni büyüledi. 15 dakikada 400 Kalori yaktırtan bi cardio çeşidiydi ve aynadaki sonuçta kısa zamanda gözle görülür şekilde arttı. Sizide cok heyecanlandırmadan yaptığım HIIT cardioyu yazayım.

Öncelikle ellerimizi Eliptik Bisikletin kolundan çekmiyoruz bütün vücudumuz hareket edecek.
    İlk 5 dakika ısınma şeklinde gidiyoruz yani orta tempoda.
    5 dakika bittikten sonra 15 saniye depar atar gibi sizi zorlucak son seviyede hızlı birşekilde kullanıyoruz. Kollarınız öyle hızlı ileri geri gidecekki sanki birini seri bi şekilde yumrukluyorsunuz gibi olmalı.
    15 saniye bittikten sonra 45 saniye normal tempo devam ediyoruz. Ardından tekrar 15 saniye hızlı tempo ve 45 saniye tekrar orta halli tempoda. Bunu 10 defa yapacaksınız yani 5 dakika ısınma ardından 10 dakika HIIT 15 sn seri 45 sn orta tempo olmak üzere. 15 dakikanın sonunda 400 kalore ( Eliptikte 40 gösterir ) ulaşamazsanız muhtemelen 37 38 de olursunuz yinede siz 40 a tamamlayın ama HIIT sekilde değil orta tempoada 400 kaloriye ulasasıya kadar devam edin. Muhtemelen ilk zamanlar dedigim gibi 15 dakikada 36 37 kalorilere gelirsiniz zamanla kondisyonunuzda arttıkca 400 kaloriye gelirsiniz.

Evet arkadaslar uyguladığım metot budur. Umarım işinizi görür.Diet döneminde olup bunu uygulayan arkadaslar olursa sonuçlarını yazarlarsa mutlu olurum. Herkese güzel günler.

Body06, cihatornek, robfan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. jemholie

jemholie Üye

Beğenileri:
    326
    Ödül Puanları:
    73
    Arkadaslar herkese merhaba uzun aradan sonra tekrar donus yaptim. Buyuk trafik kazasi atlattim simdi before after fotografimi koyucam yeni yeni toparlaniyorum. Buarada Antrenor olarak meslegime devam ediyorum. Uzun aradan sonra bu foruma dönmek farkli hissettirdi :) herkes iyidir umarim.

Edit : Resim yükleyemiyorum hata veriyor admin.
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Temmuz 2015 ---
    Arkadaslar herkese merhaba uzun aradan sonra tekrar donus yaptim. Buyuk trafik kazasi atlattim simdi before after fotografimi koyucam yeni yeni toparlaniyorum. Buarada Antrenor olarak meslegime devam ediyorum. Uzun aradan sonra bu foruma dönmek farkli hissettirdi :) herkes iyidir umarim.

Edit : Resim yükleyemiyorum hata veriyor admin.
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Temmuz 2015 ---
    Resimler oldu boyutu büyükmüş kusura bakmayın. Bu trafik kazasında iyileştikten sonraki halim 2. si ise bi kaç ay sonraki halim güncel halim diyebilirim. Kas hafızası dedikleri olayı açıklıyordur sanırım. :)

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 11 Temmuz 2015

Sayfayı Paylaş