Jeet kune do - Yumruk hizlandirma

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve RebelRonin tarafından 6 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. RebelRonin

RebelRonin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba. Salonda ve evde kendi basima jeet kune do calisan bir kisiyim. Yumruklarimin asiri hizlanmasini istiyorum. Bunun icin ne tur calismalar yapmam gerekir?

Ek olarak yumruk siddetimin artmasini istiyorum. Yani kum torbasina zincir yumruk vurdugumda ileri gidiyor fakat hedefi itmek yerine hasar vermek istiyorum .

Tavsiyeleriniz icin tesekkurler.

2. Linea

Linea Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Yumruk gücün omuz kuvvetine, kemik yoğunluğu sertliğine ve kol boyuna bağlıdır.
    Gücünü arttırmak için komple bedenin kuvvetli olmalı, seri olmak için sürekli gölge boksu yada kum torbası çalışmalısın.
    Kas hafızana almalısın yani.
    Yapacağın şey gücünü arttırıp bol bol antreman yapmak, bunu yaparken el halteri işine yarar.

Osmanlı zamanında ki dalyaraklar gibi eline zeytinyağı sürüp oval bir mermere tokat atabilirsin, ellerin kuvvetlenip büyür. Bunu yaparken eline gazlı bez yada benzeri bir şey sarmalısın.
    Ben boksla hiç ilgilenmedim ancak sürekli boks maçları ve belgeselleri izlediğim için bunları az çok biliyorum.

Sayfayı Paylaş