je ne regrette rien - yağ takım günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve je ne regrette rien tarafından 15 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
  2. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

Yağ oranı düştükçe yağ yakımı çok azalıyor. Tabii bu kaloride uzun süre kalınırsa sonuç facia olur. Benim amacım 1 hafta böyle devam etmek.

requ. bunu beğendi.
  3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bi öğünlükmü bu?diğer öğünler nerde?100 gr fıstıkla gün geçermi yaaa:)

je ne regrette rien bunu beğendi.
  4. je ne regrette rien

Hayır, iF tarzı bir şey uygulamaya karar verdim:cool: 1.200 civarında seyretmek gibi bir planım var. Zorlayacak ama disiplini elden bırakmamak gerek

requ. bunu beğendi.
  5. je ne regrette rien

Cardio günüydü. Artık light mayonez kullanmaya başladım.

Ekli Dosyalar:

egemennn bunu beğendi.
  6. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    hangi marka kullanıyorsunuz ? ben pınar profesyonel mayonez buldum, light falan değil ama %20 yağ %9 karb. :)

7. je ne regrette rien

Heinz kullanıyorum tadı gerçekten iyi. 100 gr 270 kcal diye hatırlıyorum

requ. bunu beğendi.
  8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Soru:kalan 20 gün için katosise geçmeye değermi?

9. je ne regrette rien

Yükleme abartılmayacaksa evet

Bekci bunu beğendi.
  10. je ne regrette rien

Full body günüydü

Ekli Dosyalar:

egemennn bunu beğendi.
  11. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Kalori cok az degil mi yani en azindan bi 1500 olabilir bence ama ketoyu tam bilmiyorim soru niteliginde soruyorum aslinda

12. je ne regrette rien

Evet çok haklısın egemen ama bilmiyorum 1.500 denedim istediğim sonucu alamadım. 1 hafta böyle gitmeyi planlıyorum 4 günüm kaldı. Yükleme de yapıyorum vücududa şaşırtıyorum ama hala istediğimi bana tam olarak vermiyor. Aslında diyet boyunca hiç 1 hafta kendime izin vermedim acaba ondan mı o_O

egemennn bunu beğendi.
  13. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yeterince şaşırtmıyorsun gibime geliyor.antreman olan ve off günlerde kalori oynamaları yaparak şaşırtmayı dene,yani kalori alımın bir rutine bağlı olmasın değişken olsun.

14. je ne regrette rien

Şöyle 1 hafta izin nasıl olur? 1.800 civarı 100-150 gr karbonhidrat geçmeden? Görüşün benim için önemli abi

15. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Je (ismin çok uzun bu sebepten bundan sonra je oldun)
    Ben katosisi hiç denemedim.dediğin gibi birşey tabiiki mümkün fakat bu tip diyette keto dan çıkmış oluyorsun,yani vücut keton kullanmayıp tekrardan kh ları enerji olarak kullanıcak,bir haftanın sonunda tekrardan katosise girmen gerekicek ki buda başlangıç için zorlu bir süreç,yani bu geçiş süresince tekrardan yan etkileri yaşıcaksın,halsizlik bitkinlik gibi,bence hiç keto dan çıkmadan kalori oynamalarıyla şaşırt.Fakat tekrar söylüyorum bu diyet konusunda bir tecrübem yok.sadece fikir yürütüyorum:)

16. je ne regrette rien

Zaten her yükleme sonrası ketodan çıkılıyor. Bu diyetin en ufak bir karbonhidrata tahammülü yok maalesef

17. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yüklemeyi ne sıklıkla yapıyorsun? Ve yüklemeye neden gerek duyuyorsun?vücut zaten yakıt olarak ketonları kullanıyor,lif olarak sebzeyi kullanıyorsun,yüklemenin ne maksadı varki katosise girip girip çıkıyorsun?bu diyeti hiç yüklemesiz yapanları biliyorum,madem yüklemen var bence hiç yüklemesiz iki hafta ketoda kal fakat kalori ayarını dediğim gibi yap.kaloriyi dalgalandır.bildiğim kadarıyla katosise geçince açlık hissi olmuyor,o zaman yüklemesiz devam et fakat kalorileri çok farklı oyna.

18. je ne regrette rien

1 veya duruma göre 2 haftada bir kez. Enerji ketonlardan sağlanıyor yalnız bazı önemli hormonların çalışması için karbonhidrata ihtiyaçları var. Ve enerjinin ketonlardan sağlanması kas kaybının önüne geçmiyor ve Bildiğiniz gibi enerji harcarken sürekli yağdan harcamıyoruz. Haliyle yükleme yapmazsak kas kaybının olacağına inanıyorum şahsi görüşüm bu. Ketosiste açlık olmaması tamamen psikolojik şahsen 1.500 civarında sadece keto ile beslenen 4 hafta diyet sürdürecek tek bir insan tanımıyorum. Ve yağ oranı tek hanelerde olan insanların mutlaka yükleme yapması gerektiğini okudum ve sanırsam karbonhidrata alımı olmadan leptin hormonu sekteye uğruyor ama emin değilim aklımda olan bu

Bekci bunu beğendi.
  19. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Hımmmm bukadar detaylı hiç incelemedim bu diyeti çünki I LOVE CARB:)
    Yazdıklarına gelirsek,kh olmadan katosisde kas kaybı oluyor ve bu sebepten yükleme yapılıyorsa disiplinli bir düşük kh diyeti daha uygun değilmi?Yazdığındaki diğer bir çelişkiyse,kh alınmaz yükleme yapılmazsa kas kaybı oluyormuşşş? İyide sadece haftada bir on günde bir yada iki haftada bir aldığın yada yaptığın o yükleme kaslarını ne kadar korur?diye sormazlarmı?cevap veriyorum eğer bu dediğin doğruysa bu yüklemeyle korumaz,zaten sıfır kh ile o yüklemeyi ikinci gün boşaltıyorsun.yaa ben çoook yükledim,çok kh aldım,çok yedim diyorsanda zaten o yüklemede glikojen depolarını doldurduktan sonrası yağa dönüştü yağ depoladın demektir.

20. je ne regrette rien

Depoları boşaltmak sandığımız kadar kolay değil vücudumuz bizim keyfimize göre çalışmıyor maalesef devamlı survival takılıyor. 500 gr lık glikojen 2.000 kcal zaten 2 günde boşaltmak imkansza yakın. Zaten benim düşüncem bu bilimsel bir makale yok ortalıkta. Sadece olaya depolama değil hormonlarda işin içine giriyor. Benim tek merak ettiğim şey beynin enerjisi karbonhidrat e peki ketonlar beyne enerji sağlayabiliyor mu? Yine şahsi görüşüm yükleme yine burada devreye giriyor..

Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş